Смекни!
smekni.com

Хвороби та шкідники квіткових рослин (стр. 4 из 4)

Стовбур: характерне те, що у діток сенполій ствол стає товстим водянистим, від нього відходять одиничні потовщені ламкі корінці. Ствол часто має крупні тріщини. В дорослих рослин ствол розростається, з'являється багато пасинків, що одночасно розвиваються. Розетка втрачає форму, піднімаючи листя вгору. Квітне рідко і дуже неохоче.

Листя: опушування може стати густішим, листя дрібніє, але при цьому стає водянистішими, черешки стають значно ламкішими. Коли в рослини, в результаті діяльності паразита, кореневої системи практично не залишилося, нижнє листя починає втрачати тургор навіть при вологому грунті.

Захворювання рослини розвивається місяцями. Часто ми помічаємо явні ознаки захворювання тоді, коли вся колекція вже заражена.

Хворі рослини викидаються ВСЕ І ВІДРАЗУ. Всі рослини, що знаходилися на загальному піддоні з хворим, і що не мали індивідуальних підставок ВИКИДАЮТЬСЯ. Всі рослини колекції перекладаються на індивідуальні глибокі підставки. Гнітючий полив, з індивідуальними ємкостями, допомагає уникнути перенесення шкідника. Залишається лише стерилізувати об'єми після рослин і уникати попадання старої землі в об'єми з новою загальною сумішшю. Горщики, етикетки, піддони ПІСЛЯ КОЖНОЇ РОСЛИНИ обов'язково кип'ятяться. ВЕСЬ старий грунт і дренаж викидаються. Пересадка КОЖНОЇ рослини виробляється на індивідуальній газеті. Грунт для пересадки береться із загального об'єму чистою тарою в кількості необхідному для пересадки однієї рослини. Після того, як ви взялися за пересаджувану рослину, не стосуйтеся загального грунту руками. Якщо в пересаджуваної рослини є хоч щонайменші ознаки нематоди на корінні, все завертається і викидається. Руки миються щіточкою з милом. Перед початком роботи з наступною рослиною всі приготування повторюються (індивідуальна газета, порція грунту).


Табличка з переліком засобів захисту, дозволених до застосування(6)

Назва шкідника Назва препарату Норма внесення
Чорна бактерійна плямичтість 1%-вим розчином мідного купоросу 10 г/1 л. води
Бактеріальна гниль Хлорокис міді 40-60г/10 л.води чи 4-6 кг/га
Кільцева плямистість Иммуноцитофит 0,16 г/кг
Іржа флатан 2-6 кг/га
Плямистість фундозол 0,8-1 кг/га
Плямистість каптан 7,5-10кг/га
плямистість купрозан 3-4 кг/га
В’янення фталан 7,5-10 кг/га
В’янення Топсин - М 1-2 кг/га
В’янення ТМТД 1-1,5 га на 1м 2
фітофтороз Хлорокис міді 40-60г/10 л.води чи 4-6 кг/га
фітофтороз купрозан 3-4 кг/га
фітофтороз цинеб 4-8 кг/га

дельфініум гвоздика петунія хвороба шкідник


Список використаної літератури:

1. Вредители и болезни цветочно-декоративных растений: М., Наука, 1982р., Ю.В. Санадинский, И.Т. Конеева

2. Акадепия наук СССР: главный ботанический сад «Вредители и болезни декоративних растений»

3. Атлас опредилителей болезни и вредителей декоративних садовых растений

4. И.И. Журавлёв «Защита зелених насаждений от болезней»

5. Д.Г. Хессайон «Всё о цветах в вашем саду»

6. Доповнення до переліку пестицидів агро-хімічних дозволених до використання в Укарїні. Спеціальний випуск журналу «Пропорція». Київ, Юнівер медіа, 2009 р.