Агава королеви Вікторії має розетки листків 50–70 см у діаметрі, в основному одиночні, іноді утворюють кілька бічних пагонів. Листки 10–30 см довжиною. 5–7 см шириною, дуже тверді, темно зелені, з білими, косо розташованими лініями з двох сторін листка. Верхній бік листка увігнутий, зворотний – опуклий, з гострим краєм, по якому, як і по краї листка, проходить рогова лінія. Кінець листка з одним довгим (1,5–3,5 см) і одним – двома короткими бічними шипами.
Агава Туми має численні розетки листків, діаметр однієї розетки – 30–80 см. Листки 15–25 см довжиною, 1,0–2,5 см шириною, верхній бік увігнутий, зворотний – закруглений, зі слабко вираженим колом, ясно-зелений з білими смугами. Край у верхній частині з тонкими білими нитками, біля підстави – зубцюватий. Кінчик листка із шипом 0,5–0,8 см довжиною.
Ростуть агави повільно. У відкритому ґрунті цвітуть всього один раз у житті і відмирають. Звичайно вони цвітуть у віці 10–15 років, а іноді зацвітають через 30–40 років. У кімнатних умовах не цвітуть.
Родина – Асфоделові. Батьківщина – Африка, О. Мадагаскар. Рід алое одержав свою назву від арабської назви цих рослин, що в перекладі означає – гірка рослина. У кімнатних умовах вирощують невисоке (30–55 см) багаторічне Алое деревоподібне, відоме усім за назвою «столітник». Листки сіро-зеленого кольору, ланцетоподібні, різко звужені біля верхньої частини, до 30 см довжиною і 5–6 см шириною в основі, зібрані в густу розетку. Край листків зубцюватий, зубці білого кольору, до 5 мм довжиною. Квітки від яскраво-рожевих до червоних (у кімнатних умовах цвіте – рідко). Саме з цими властивостями і зв'язана його народна назва – столітніх (цвіте нібито 1, раз у сто років). Сік алое має бактерицидні властивості. Свіжі листки широко застосовуються в медицині.
Гастерія Трансваальська. Листки, яких бувають до 8, зібрані в 2-рядну розетку. Вони темно-зелені, блискучі, до 12 см довжиною і до 3 см шириною. Поверхня молодих листків зі світлими плямами, що згодом зеленіють і майже зливаються з кольором листка.
Рід Хавортія названий на честь відомого у свій час англійського ботаніка Адріана Хаворта. Маленькі сукулентні рослини з щільною розеткою листів і пазушними квітконосами. Листки – м'ясисті, у них шорсткувата поверхня. У пазухах нижніх листів розвиваються столони, необхідні для вегетативного розмноження. Цвіте хавортія узимку, дрібними начебто восковими, квітками, зібраними в мітелку.
Хавортія клейка. Стебло прямостояче, 10–20 см довжиною, листки розташовані в 3 ряди один під іншим, опукло-тригранні, загострені, у більшості різновидів до 3 см довжиною і 1,5 см шириною, темно-зелені, цільнокраї. Верхня частина листка – увігнута, з малопомітними зеленими бородавками. Кінчик листка загострений.
Хавортія гладка. Велика рослина, листи зібрані в розетку, до 18 см у діаметрі. Листків багато, вони тверді, темно-зелені, подовжено-трикутні, до 12 см довжиною і 2,5 см шириною в основі. Обидві частини листка опуклі, з невеликими, білуватими, розсіяними по поверхні бородавками, нижня сторона листка з кілем.
Рід Гастролея – міжродові гібриди, що утворені шляхом гібридизації видів роду гастерія і 3-х видів роду алое.
Гастролея Бедингхаузена. Розеткова рослина до 25 см у діаметрі. Листків багато, вони ланцетоподібні, 15 см довжиною і 2,5 см шириною в основі, темно-зелені, з білими бородавками на поверхні. Краї листків також бородавчасті.
Гастролея Лапакса. Розеткова рослина, згодом утворює невисоке стебло. Листки темно-зелені, ланцетоподібні. 10 см довжиною і 1 см шириною, з рідкими білими плямами в слабковираженних поперечних смугах і зі світлим роговим краєм.
Родина – Молочайні. Батьківщина – Південна Америка, тропічна Африка, Південна і Південно-Східна Азія. Рід Молочай – один з найбільших пологів сімейства, названий на честь античного лікаря Еуфорба. Хто відповідно до легенди, першим визначив лікарські властивості цих рослин.
Молочай блискучий «Терновий вінець» – невелика рослина з густо переплетеними колючими пагонами. Квітки дрібні, рожеві чи червоні. Рослини цвіте майже цілий рік.
Молочай красивий, пуансетія – багаторічний чагарник з порожніми, гілчастими пагонами, які виділяють при обрізці велика кількість соку. Листки – широкі ланцетні, довжиною до 10–12 см. Славиться пуансетія дивною красою приквітників, забарвлени у червоний, рожевий, білокремовий, малиновий колір.
Молочай зелено-смугастий. Компактний чагарник, стебла розгалужені, чотиригранні, зеленувато-блакитнуватого кольору з білими смужками. Шипи парні, довжиною 1 см, темно-коричневі. Листки укорочені. Суцвіття з'являється на верхівках пагонів.
Молочай товстий. Має одиночні стебла, нерозгалужені, кулясті, з віком – циліндричної форми, світло-зелені з червоно-коричневими подовжніми і поперечними смужками, до 20 см висотою, 8–12 см у діаметрі. Ребра (до 8) широкі, з маленьким коричневатими зубчиками, дводомні рослини.
Родина – Толстянкові. Це трави, чагарники, напівчагарники із соковитими стеблами і м'ясистими листками. Поширені у всіх регіонах земної кулі.
Рід Каланхое. Батьківщина – Африка, Південна Америка, О. Мадагаскар, Азія. Для кімнатного використання найбільш – цікаві К. повстяне, К. мармурове, К. бріофіллум.
Висота рослин – 40 – 45 см. Листки плоскі циліндричні, супротивно розташовані, на коротких черешках, поряд з простими листками розвиваються і складні – непарноперисті (К. Дегремона). Часто К. Дегремона називають «кімнатним женьшенем», а його листки використовують у медицині. Каланхое відносять до квітучих кімнатних рослин, і при правильному догляді воно може цвісти цілий рік. Квітки, у залежності від виду, мають рожеве чи яскраво-червоне забарвлення.
Каланхое вогненно-червоне. Стебло малорозгалуджене, висотою 30–40 см. Листки соковиті, зелені, назад-яйцеподібні, довжиною 6–7 см, шириною 2,5–3 см, край злегка хвилястий. Квітки оранжево-червоні, трубка віночка довжиною до 1,5 см. Цвіте в березні – квітні.
Каланхое карликове. Стебла 10–20 см висотою; листки м'ясисті, зелені, довжиною 2,5–3,0 см, шириною 1,5 см, товщиною 0,2 см. Листова пластинка лопатевидна, край від основи до верхівки рівний, на верхівці гострогородчастий. Стебло і листки покриті тонким борошнисто-білим нальотом. Квітки рожево-фіолетові, із приємним запахом. Цвіте з лютого по травень.
Каланхое Шимпера. Стебло висотою до 1 м. Листки соковиті, темно-зелені, довжиною і шириною 8–15 см. Верхні листки округлі, нижні яйцеподібні, край городчатий. Стебло і листки опушені, волоски білі. Квітки білі, ароматні. Трубка віночка довжиною 6–8 см. Цвіте з березня по травень.
Рід Нанантус – невеликі рослини 3–5 см висотою, з товстим, м'ясистим кореневищем, утворює подушки. Батьківщина – Південна Африка. Популярні рослини в кімнатних колекціях.
Нанантус Мальхерба. Листки прямі, на верхівці розширені з зубчиками, злегка загнуті, 1,8–2,5 довжиною, блакитно-зелені, покриті білими пухирцями. Квітки 2,0–2,5 см, 2,5 см у діаметрі, блідо-коричневі. Дуже цікавий вид, використовують для кімнатних колекцій.
Рід Офтальмофіллюм – невеликі високі сукулентні рослини, частіше одиночні. Батьківщина – Південна Африка.
Офтальмофиллюм Лідії. Рослини одиночні чи утворюють маленькі групи. Тіло – кілевидне, 2,2 – 2,5 см висотою, 1,6 см шириною, оливково – зелене, з дуже тонкими волосками, зверху прозоре, край «віконце» зі світлими крапочками, щілина між листками 5 мм глибиною. Квітки діаметром 2 см, білі, кінчик пелюстків рожевий.
Рід Фенетрария – листяний суккулент. Батьківщина – Південна і Південно-Західна Африка. Рослини придатні для кімнатних колекцій.
Фенестрарія жовтогаряча. Невелика рослина до 10 см у діаметрі. Листки прямостоячі, циліндричні, довжиною 2–3 см, на верхівці булавовидно потовщені, закінчуються прозорим «віконцем», сірувато-білі, біля основи червонуваті; гладенькі, зібрані в розетку. Квітки 3–7 см у діаметрі, золотаво-жовті квітконіжка довжиною 4–5 см. Цвіте в серпні.
Родина Кактусові – Echinocactus. Батьківщина – Америка, деякі види зустрічаються в Африці і на острові Мадагаскар.
В останні роки в квіткових магазинах можна купити не тільки маленькі кактуси в маленьких горщиках – продаються просто величезні екземпляри.
Echinocactus grusonii. Батьківщина – Центральна Мексика, де вони досягають висоти 2–3 м, а їхній діаметр дорівнює 1 м. Росте повільно. Стебло в кактуса кулясте, ребра – гострі, високі. Рослину прикрашають могутні колючки золотаво-жовтого кольору. У кімнатних умовах цвіте рідко. Рослини широко поширено в аматорів. У квіткових магазинах найчастіше зустрічається Е. Грусона.
Апорокактус плетевидний – батьківщина Мексика. Це дуже невибаглива рослина з тонкими ефектно звисаючими стеблами, що іноді досягають у довжину до 1 м. Квітки рожево-малинового кольору розпускаються навесні. Колючки – маленькі, яскраво-коричневого кольору.
Астрофитумы – «зірки серед кактусів». У них м'ясисті кулясті стебла, покриті декоративними колючками чи сірувато-білими цяточками. Дуже привабливі жовті квітки, що цвітуть усе літо.
Найпоширенішою і відомою вважається А. «митра єпископа» – рослина з подовженим стеблом без шипів, зеленувато-сірого забарвлення, усіяна білими хлоп`ями. Своєю формою цей кактус нагадує єпископську митру. Його жовті квітки здаються шовковими.
Гордістю будь-якої колекції вважається А. прикрашений. У маленької рослини стебло кругле, але з віком він набуває колонновидної форми. У нього 8 ребер і красиві прямі шипи. У кімнатних умовах А. прикрашений виростає лише до 1 м.
Мамілярия – батьківщина Мексика. Це невелика, невибаглива декоративна рослина. М'яке стебло густо покрите тонкими білими волосками і жовто-коричневими колючками. Навесні на верхівках пагонів з'являються дрібні квітки. Вони бувають жовтого, червоного, рожевого і білого кольору.