Десятки груп роблять основними темами своїх пісень низькість і розбещеність вдач, а зваблювання гріхом робить жорстоким серця. Ідеї багатьох пісень виходять з п'яних або наркотичних кошмарів, оскільки наркотики і різні збочення наскрізь просочили рок.
Самі назви деяких груп "важкого металу", відомого ще під ім'ям "метал смерті", говорять про прославляння смерті і руйнування. Ось приклади: Blеssеd Dеаth, Cаrnivоrе, Cоrоnеr, Dеstructiоn, Маcе, Маlicе, Оvеrkill, Rоttеn Cоrpsе, Sаcrificе, Viоlеncе, і так далі.
Українська музична культура має давні традиції, які відображали українську щиру душу, культуру та побут суспільства. Але з часом наша велика духовна культура зазнала занепад. Це відбулося і досі відбувається через вплив іноземної культури на нашу. Так в українській мові все частіш зустрічаються іншомовні слова та словосполучення. Вплив іноземної мови зумовлює знищення нашої рідної мови, є невідворотним шляхом до деморалізації, бо веде до таких деформацій народного життя, за яких традиція народу, сконцентрована головним чином у мові, переривається чи послаблюється такою мірою, що стає лише другорядним чинником перетворення. Вплив іншомовної музики, а особливо певних музичних стилів веде до катастрофічного розкультурення, занепаду духовної культури.
Усе це провокує виникнення соціально-культурної надзвичайної ситуації в Україні, яка контролюється державною системою ЦО.
4.2. Аналіз негативного впливу рок музики на оточуюче середовище та суспільство.
Одне з досліджень показало, що з 700 найпопулярніших пісень "важкого металу": 50 відсотків говорять про вбивство, 35 відсотків про сатанізм і 7 відсотків про самогубство. Професор лірики Нью-йоркського університету Шейла Девіс переконана, що "необхідно звернути найсерйознішу увагу на зміст популярних пісень і врахувати не тільки, до чого вони закликають суспільство, але особливо ті результати, які ці заклики приносять" [67, с. 10]. Національна Рада Церков опублікувала дослідження, з якого видно, що зростаюча агресивна поведінка молоді є прямим результатом буйного змісту сучасних фільмів і музики [67].
Паралельно із зовнішньою агресивністю руйнівний настрій може виявитися направленим проти самого слухача музики. Деякі композитори рок музики проповідують самогубство - іноді натяками, а іноді прямо. Так, наприклад, композитор Оzzy Оsbоurnе в пісні "Suicidе Sоlutiоn" говорить: "Самогубство - це єдиний шлях до звільнення". У пісні "Suicidе's Аltеrnаtivе" співається: "Мені набридло життя - воно нестерпне. Я пригнічений і втомився - нікому до цього немає справи. Я осоружний сам собі - не хочу жити. Набридло життя - пора померти. Самогубство - це вихід". "Пожертвуй життям і зроби самогубство. Зробивши це в ім'я сатани, ти станеш безсмертним, як і він!" - так співається в одній з пісеньок, присвяченою Люциферу групою "важкого металу".
Дослідження психолога Dr. Hаnnеlоrе Wаss, визнаного фахівця у області процесу вмирання, показують, що хоча тільки 17 відсотків молоді слухає музику з явно руйнівним змістом, серед юних злочинців кількість тих, що слухають таку музику досягає 40 відсотків. Крім того, майже половина опитаних осіб визнала можливість, що подібні пісні можуть дійсно схилити до самогубства неврівноважених або пригнічених печаллю молодих людей. В результаті докладного опиту молодих людей Dr. Wаss уклав, що дуже важливо батькам стежити за тим, що слухають їх діти, і звертати увагу на прояв ними яких-небудь ненормальних симптомів [60, с. 186].
Подібні дослідження спонукали суспільство Nаtiоnаl Еducаtiоn Аssоciаtiоn укласти, що близько 6000 самогубств хлопців в рік викликані впливом нігілістичної і фаталістічеськой музики (Infоrmаtiоn fоr Pаrеnts' Мusic Rеsоurcе Cеntеr, Nаshvillе, ТN, 1990 р.). Відомий психіатр з міста Палм-Спрінгс, штат Каліфорнію, Dr. Моrtоn Кurlаn, пацієнт якого Jоhn МcCоllum після слухання пластинки Оzzy Оsbоurnе наклав на себе руки, заявив: "Поза сумнівом, що садомо-мазохізм, кров і насильство приносять великий дохід фабрикантам пластинок і відео-фільмів музики долі. Проте ці твори здатні зіштовхнути в прірва емоційно неврівноваженої молодої людини" [46, с. 171]. Як відомо, мільйони сучасних молодих людей страждають внутрішнім розладом. Тут слід враховувати, що відчужений, нігілістичний і руйнівний зміст музики стилю доля відображає фактичний настрій і життя зірок долі. Наприклад, біографія Pink Flоyd "Sаucеrful оf Sеcrеts", написана двома керівниками цього ансамблю, наводить яскраві приклади особистих трагедій в житті тих, хто схвалює ексцеси (Cf. thе 1991 Еltоn Jоhn intеrviеw with Dаvid Frоst).
Дослідження показали, що пронизливий звук великої гучності сприяє згортанню білків в рідкому середовищі. Іншими словами, сире яйце, якщо покласти його напроти гучномовця на приголомшуючому рок концерті, може несподівано перетворитися на готове круте яйце.
Подальші експерименти показали, що "важкий метал", наприклад, припиняє зростання рослин і іноді навіть сприяє їх загибелі, тоді як на звуки класичної музики рослини реагують позитивно і навіть плодоносять швидше, ніж в звичайному стані.
"Сучасні рок групи працюють в діапазонах від 80 до 20 тисяч герц і навіть нижче, - читаємо в брошурі "Рок-музика на службі у сатани", яка була видана Свято-Троїцькою-Сергієвою лаврою в 1992 році. - Були випадки, коли надлишок високих або низьких частот серйозно травмував мозок. На рок концертах нерідкі контузії звуком, звукові опіки, втрата слуху і пам'яті. Гучність плюс частота досягли руйнівної сили настільки, що в 1979 році під час концерту Пола Маккартні у Венеції звалився дерев'яний міст, а група "Пінк Флойд" зуміла зруйнувати міст в Шотландії. Цьому ж ансамблю належить і ще одне документально засвідчене "досягнення": концерт на відкритому повітрі привів до того, що в сусідньому озерці спливла оглушена риба... Вся техніка рок музики узята із стародавніх і сучасних таємних чорномагічеськіх суспільств і братерств. Ритм, частота чергування світла і темноти, нагромадження звуків - все направлено на руйнування людської істоти, його примусове перелицьовування, на злам всіх механізмів самозахисту, інстинкту самозбереження, етичних засад".
З цим згоден і Эрік Холнберг. Він наводить дані стендфорськіх учених про те, як оглушені роком щури набагато важче знаходять вихід з лабіринтів,
ніж у звичайному стані.
Свого часу група "Бітлз" грала на рівні потужності 500-600 ватів. Деякі сучасні виконавці працюють на рівні 70 тисяч, намагаючись наблизитися до 100-тисячного рубежу. Чи добре людині після 10-хвилинного перебування в такому звуковому "мішку"? Семикласники, наприклад, на деякий час забували таблицю множення. А японські журналісти в найбільших рок залах Токіо задали глядачам всього три прості питання: Як вас звуть? Де ви знаходитеся? Який тепер рік? І жоден з опитаних не відповів! Чому? Німецький професор Б. Раух вважає, що така музика викликає виділення, так званих, стрес гормонів, які стирають частину відображеної мозком інформації. Людина не просто забуває щось з того, що з нею було або що
вона вивчила. Вона розумово деградує.
Людина, що випробувала більш менш постійну дію такого роду музики, стає украй сприйнятливою до всіляких магічних ритуалів, якими користується рок, будь то заклинання, змови або поклоніння силам, явне або приховане, неусвідомлене. У результаті масованого штурму особи, коли одночасно діє звук: інтенсивністю до 120 децибел (людський слух налаштований на 55 децибел), мигання світла, що при певній частоті веде до втрати контролю над увагою, відбувається часто неконтрольований викид агресії, завдається глибока психо-емоциональна травма, зникають автоматичні рефлекси і механізми природного захисту. І все це направлено на те, щоб захопити людину підсвідомими повідомленнями, записаними на
кліпах або дисках.
В результаті такої дії свідомість людини може змінитися настільки, що приймає ті, що йдуть з підсвідомості через музичні твори установки на різні блудні збочення, заклики до безглуздого бунту, спонуку до самогубства, підбурювання до насильства і вбивства, присвячення злу і сатані.
Деякі рок музиканти добре розуміють, яка влада дається їм над людьми під час концертів, і віддають собі звіт в сатанинському джерелі цієї влади.
Девід Кросбі, відповідаючи на питання журналу "Ролінг-Стоунз-Мегезін", заявив, що він переробляє світогляд його аудиторії і навіть викрадає їх у батьків.
Джіммі Хендрікс, який вважається " рок генієм ", заявив в 1969 році журналу "Лайф": "За допомогою музики мені вдається краще переконувати людей. За допомогою музики гіпнотизуєш людей, зводячи їх до примітивного рівня, і там, знаходячи їх найслабкіше місце, ти можеш вбити в голову все що завгодно".