Брестський мир мав серйозні наслідки для міжнародних відносин. У березні війська Антанти висадилися в Мурманську, щоб... не допустити його захоплення німцями. У квітні почалася відкрита збройна інтервенція Японії, а пізніше Англії, Франції й США на Далекому Сході. Новостворена Закавказька федерація розірвала відносини з Росією. Турецькі війська захопили Баку, а Грузія вийшла з федерації й уклала договір з Німеччиною про введення німецьких військ на її територію. Німеччина й Австро-Угорщина окупували Україну та Румунію, постійно розширяли зони окупанії в Курській і Воронезькій губерніях, на Дону і в Криму. Практично вся Східна Європа й Кавказ були окуповані військами Четверного союзу. На території Росії в березні 1918 р. перебували понад 1 млн німецьких солдатів і офіцерів (улітку — вдвоє менше — до 53 дивізій) та майже 300-тисячна австро-угорська армія.
Після вбивства 6 липня 1918 р. в Москві лівими есерами німецького посла фон Мірбаха 27 серпня радянський уряд змушений був підписати додаткові угоди до Брестського договору. Зокрема, радянська Росія зобов'язувалася виплатити Німеччині 6 млрд марок (у тому числі передати їй близько 245,6 т золота, товарів на 1 млрд марок до 31 березня 1920 р. і 2,5 млрд марок кредитними білетами позики).
О 5-й годині ранку 11 листопада сторони підписали перемир'я. Уже об 11 годині ранку 11 листопада 1918 р. воєнні дії скрізь припинилися. Прогуркотів артилерійський салют у 101 постріл. Перша світова війна, яка тривала 51 місяць і 2 тижні, під час якої було вбито 9,2 млн військовослужбовців і 0,5 млн чоловік цивільного населення, 21,1 млн чоловік поранено, закінчилася Комп'енським перемир'ям.
13 листопада 1918 р. радянський уряд анулював Брестський і всі додаткові договори з Німеччиною та її союзниками. Почався новий етап розвитку міжнародних відносин.