Смекни!
smekni.com

Провал внутрішньої і зовнішньої політики російського царизму в роки Першої світової війни. Лютнева 1917 року революція в Росії та її історичне значення (стр. 4 из 4)

Хід подій: Лютий: страйки і демонстрації петроградських робочих, викликані незадоволенням економічним станом, продовольчими труднощами, війною. 14.02 відкриття сесії думи. Родзянко і Мілюков обережні в критиці самодержавства. Прогресисти і меншовики форсують протистояння з урядом. Підсумок: зроблений висновок про необхідність зміни уряду. 20-21 лютого: імператор вагається, обговорює питання про відповідальність міністерства, збирається в думу, але раптово від`їжджає в ставку. 22.02: путіловцям оголошують локаут. 23.02: стихійний революційний вибух - початок революції. 24-25. 02: страйки переростають в загальний страйк. Війська тримають себе нейтрально, іноді навіть приязно. Наказу стріляти немає. 26.02: сутички з поліцією переростають в бої з військами. Наказ стріляти запізнився на 3 дні. 27.02: загальний страйк переходить в збройне повстання. Почався перехід військ на сторону повстанців. Повстанці займають найважливіші стратегічні пункти міста і урядові будинки. В цей же день цар перериває сесію думи. Повстанці приходять до Тавричеського палацу. Авторитет думи в народі був високий. Дума виявилася центром революції. Депутати думи створюють тимчасовий комітет державної думи, а робочі і солдати формують ПетроРаду. 28.02: міністри і вищі сановники арештовані. Родзянко погоджується взяти владу в руки тимчасового комітету думи. Збройне повстання перемогло. 2.03: відмова Миколи ІІ від престолу. 3.03: великий князь Михайло Олександрович відрікається від престолу. Фактично в країні встановлюється республіканський лад. Березень: революція перемагає по всій країні.

Висновок: лютнева революція перемогла. Революція вирішила питання про владу в формі двовладдя: Тимчасовий уряд, ПетроРада. Тимчасовий уряд не мав головного атрибуту влади - збройної сили. Наказ ПетроРади №1: створення солдатських комітетів, офіцери позбавилися права доступу до зброї. Дисципліна зламана, а ради придбали величезну військову міць.

Перші кроки тимчасового уряду (2.03-25.08 1917): Установа спеціальної юридичної наради для рішення законодавчих питань. Діяльність в області економіки: хлібна монополія, тверді ціни, нормоване постачання. Земельне і військове питання вирішити відразу не вдалося. Взятий курс на установчі збори, які повинні були вирішувати всі головні питання.

Підсумки лютневої революції.

Увергнення самодержавства, початок економічного і соціально-політичного реформування, формування двовладдя, загострення проблем в Росії.

Перелік використовуваної літератури:

1. "Історія Першої світової війни 1914 - 1918" під редакцією Ростунова І.І. – Москва "Наука" 1975 р.

2. "Перша світова війна. 1914 - 1918" (збірник наукових статей) Редколегія: Москва "Наука" 1975 р.

3. Політична історія Росії .Хрестоматія. –М.,1995

4. Л. Жарова, І. Мітіна. "История Отечества1900-1940". М.: Видавництво "Освіта". 1992