Смекни!
smekni.com

Економічні аспекти взаємодії суспільства і природи 5 (стр. 3 из 4)

7. ПРАВА АКЦІОНЕРІВ

7.1. Акціонери Товариства мають право:

- брати участь в управлінні справами Товариства;

- одержувати частку прибутку від діяльності Товариства і дочір­ніх закладів;

- одержувати інформацію про діяльність Товариства, знайомитись з даними бухгалтерського обліку, звітності та іншої документацією;

- на переваги при одержанні продукції і послуг, виробленої і на­даних Товариством;

- вийти в установленому порядку в Товариства.

7.2. При виході акціонера з Товариства йому виплачується частина вартості активів Товариства на момент виходу , що пропорційні частці акцій .належних такому акціонеру. Частина вартості активів на момент виходу з метою збереження від інфляції переводиться по курсу Національного банку України на момент виходу акціонера з Товариства в умовні долари США. Виплата коштів акціонеру, що вибув, після затвердження Зборами квартального балансу та звіту про фінансове - господарські результати роботи Товариства здійснюється в національній валюті України по курсу Національного банку України на момент оплати коштів. Акціонеру, що вибув, виплачується належна йому частина прибутку, одержаного Товариством в господарському році, до моменту виходу акціонера із складу Товариства. Майно, передане акціонером Товариству у користування, повертається акціонеру при його виході із Товариства в натуральній формі без додаткової винагороди за користування таким майном.

7.3.У випадку реорганізації або ліквідації Акціонера - юридичної особи, до складу акціонерів Товариства за згодою Зборів можуть вступити правонаступники реорганізованого або ліквідованого акціонера - юридичної особи.

При відмові правонаступників від вступу до Товариства або відмови Зборів від прийняття до складу Товариства правонаступника останньому виплачується вартість акцій , що належали реорганізованому або ліквідованому акціонеру .Вартість акцій визначається відповідно до п.7.2. даного договору. У випадку, коли учасником, що вибув, було передано Товариству майно у користування , правонаступникам повертається таке майно в натуральній формі. При відмові правонаступників від отримання майна в натуральній формі Збори акціонерів мають право прийняти рішення про виплату вартості цього майна за станом на день реорганізації або ліквідації акціонера - юридичної особи."

8. ОБОВ'ЯЗКИ АКЦІОНЕРІВ

8.1. Акціонери Товариства зобов'язані:

- сприяти Товариству з здійсненні ним статутної діяльності;

- робити внески з порядку і розмірах, передбачених Установчим до­говором і даним Статутом;

- робити додаткові внески в розмірах, способом і в порядку, прий­нятими рішенням Зборів;

- виконувати прийняті у встановленому порядку зобов'язання по відношення до Товариства згідно установчих документів;

- не розголошувати конфіденційну інформація про діяльність Товариства.

8.2. Акціонер має право звертатися до суду з заявою про визнання недійсним рішення Зборів , винесеного з порушенням закону або установчих документів , при умові, що таке рішення прийняте у відсутності акціонера або він залишився у меншості при винесенні рішення або був навмисне введений в оману відносно суті рішення.

9. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ТОВАРИСТВА І УЧАСНИКІВ

9.1. Товариство зобов'язане не завдавати шкоду навколишньому се­редовищу, не порушувати прав та інтересів громадян, своїх робітників, підприємців, підприємств, організацій і держави.

9.2. За завдану шкоду і збитки Товариство несе майнову та іншу відповідальність, що встановлена чинним законодавством.

При втраті працездатності робітника Товариство забезпечує потер­пілому відшкодування витрат у випадках і порядку, передбачених чинним законодавством.

9.3. У випадку, якщо належного Товариству майна не вистачає для покриття боргів і немає можливості для фінансового оздоровлення, Товариство може бути визначено банкрутом за рішенням суду або ар­бітражного суду.

9.4. Збитки Товариства відшкодовуються за рахунок страхового фонду, а в випадку, якщо коштів страхового фонду не вистачає, за рахунок інших коштів, наявних у Товаристві, а при недостатку цих - за рахунок реалізації майна Товариство або додаткових внесків.

9.5. Акціонер, який не виконав, чи виконав не належним чином свої обов'язки по даному Договору, зобов'язаний відшкодувати іншим акціонерам прямі збитки. Під прямими збитками маються на увазі збитки, як наслідок порушення Договору. Непрямі збитки відшкодуванню не підлягають.

Обставини непереборної сили

9.6. Акціонери звільняються від відповідальності за повне чи часткове невиконання обов'язків по договору, якщо невиконання склалося внаслідок дії обставин надзвичайного характеру, які акціонери не в спромозі ні передбачити, ні запобігти. До таких обс­тавин, зокрема, відносіться заборонні заходи державних органів, війна чи воєнні дії, блокада, ембарго, пожежі, поводі та інші стихійні лиха .