Індуктивний опір струмових ланцюгів не велико, тому z2=r2;
r2 = rпр + rприб + rк,
де rприб - сумарний опір послідовно включених обмоток приладів; (13)
Вторинне навантаження складається з:
Амперметр Э-335 (на фазі А - 0,5 ВА), Ваттметр Р - 335 (на фазах А и С - 0,5 ВА), Лічильник САЗ - 681 (на фазах А и С - 2,5 ВА)
Разом на фазі А навантаження найбільша
Rприб =
= 3,5/52=0,14 Омr2= r2н - rприб - rк = 1,2 - 0,14 - 0,05 = 1,01 Ом
rк - опір контактів при 3х приладах.
Для 110 кв
r2= 4 - 0,14 - 0,05 = 3,81 Ом
Вибір струмоведучих частин.
Ми проводимо вибір кабельної лінії з'єднуючий генератор з підвищувальним трансформатором, а також відпайку від цієї лінії до трансформатора власних потреб. Останнім часом широке поширення одержали кабелі марки XLPE зі зшитого полиэтилена [10]
Ізоляція зі зшитого полиэтилена XLPE (вулканізований полиэтилен) являє собою однорідну діелектричну масу полиэтилена з додатковими поперечними зв'язками між молекулами по вуглецевих ланцюжках, що утвориться в результаті технологічного процесу, називаного вулканізацією або зшивкою.
Він широко застосовується в енергетику як ізоляція силових кабелів. Більше висока температурна стабільність матеріалу ізоляції - із практично немінливими діелектричними параметрами - означає більше високі струмові навантаження, як робітники так й у режимі к.з.
Крім того додатковими перевагами є:
Низьке значення тангенса кута діелектричних втрат
tg
=4 ;Діелектрична проникність
=2,4 і внаслідок цього мала величина ємності;Легкість і зручність при монтажі;
Простий монтаж арматур;
Малий радіус вигину й питома вага;
Відсутність у необхідності подальшого обслуговування.
Вибір кабелів напругою вище 1 кв. По напрузі установки
Uн Uуст;
По конструкції.
По економічній щільності струму дані кабелі не вибираються (11), як збірні шини електроустановок й ошиновка в межах ВРП й ЗРП всіх напруг;
По нагріванню довгостроково припустимим струмом.
Iмакс Iдоп,
де Iдоп - довгостроково припустимий струм з урахуванням виправлення на число поруч покладених у землі кабелів К1 і на температуру навколишнього середовища К2.
Iдоп = К1 К2 Iдл.доп.ном
Кабелі прокладені на повітрі
ДО2 = 1,13
Обрані кабелі перевіряють на термічну стійкість
Визначаємо мінімальний перетин по термічній стійкості:
Smin =
/ ЗЗ = 98 А*с/мм2
(для кабелів з мідними жилами й поліетиленовою ізоляцією [13]);
Вибір кабелів відображений у таблиці 6.2
Таблиця 7.2
НапругаУстановкиUуст, кв | НомінальненапругаUном, кв | МаксробітникструмIмакс, А | ДовгостроковоприпустимийструмIдл.доп, А | Мінімальноприпустимеперетинqмин, мм2 | Обраний перетинq, мм2 |
10 | 10 | 1932 | 2016 | 412 | 500 |
Iмакс = 1932 А (з попередніх розрахунків);
Кабелі прокладені в повітрі тому ДО1 не враховуємо.
Iдл.доп = =
= 2016 Аде К2 = 1 поправочний коефіцієнт на температуру навколишнього середовища;
- довгостроково припустимий струм по каталозі для даного виду кабелю; Аqmin =
/ З = ; мм2<qЗ = 98 (для кабелів з мідними жилами й поліетиленовою ізоляцією на напругу 10 кв) [13]
- час спрацьовування релейних захистів, з; - час відключення вимикача, з;qmin =
мм2;Вибираємо кабель XLPE - 10 кв 2Х (1Х500) мм2
Кошторисна вартість будівництва - це сума коштів, обумовлена кошторисними документами відповідно до проектної документації. Правильно складена кошторисна документація є основним незмінним фінансовим документом на весь період будівництва.
Початковим етапом спорудження електромережевих об'єктів є підготовка території будівництва. При цьому виробляється знос об'єктів; перенос доріг, ЛЕП, водопроводу; вирубка лісів і чагарнику; проектованої електричної мережі, що знаходяться на території. Відшкодування збитку організаціям і приватним особам, що постраждали від зносу.
Основними об'єктами будівництва мережі є повітряні лінії і підстанції. Вартість ЛЕП визначається номінальною напругою, перетином проводу, видом опор, районом по ожеледі.
Оцінка капітальних вкладень у підстанцію виробляється підсумовуванням наступних складових: РП, трансформаторів, пристроїв, що компенсують і реакторів, постійної частини витрат.
Об'єкти підсобного господарства й обслуговуючого призначення знаходяться на території підстанції, до яких входять: будинки керування й обслуговування, масло господарства, склади й інші спорудження.
Об'єкти транспорту і зв'язки призначені для обслуговування під'їздів і доріг на підстанціях, а також будинки обслуговування транспорту і зв'язку.
Зовнішні мережі і спорудження містять у собі: водопроводи, каналізацію, котельні і газифікацію.
Благоустрій території включає в себе наступні заходи: вертикальне планування, пристрій доріжок і підсипань, озеленення, огородження і висвітлення території підстанції.
Інші роботи і витрати визначаються територією і специфікою району, тривалістю і складністю будівництва, науково-дослідними роботами в ході робіт і доплатами за рухливу роботу.
Зміст дирекції і технічний нагляд обумовлений складністю будівництва, а також великим числом різних підприємств, будівельних бригад, суміжників і постачальників, зайнятих у виробничому процесі.
Правильність і точність складання зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва є визначальним питанням при розрахунках витрат на будівництво нових, розширення і реконструкції електричної мережі. В даний час в Україні складається складна економічна ситуація, яка в першу чергу впливає на державні об'єкти енергетики, що підкреслює актуальність даних розрахунків.
У даному проекті виробляється розрахунок кошторисної вартості спорудження електричної мережі з обліком майже усіх вище зазначених витрат. Розрахунок спорудження підстанції ведеться по укрупненій вартості підстанції за винятком витрат незв'язаних з капітальними вкладеннями в підстанцію. Облік цих витрат ведеться в самому кошторисі вартості спорудження електричної мережі.
Вартість будівництва підстанції визначається його кошторисом, який характеризує граничний рівень витрат на споруду об’єкта.
Розрахунок кошторисної вартості енергетичного об’єкта, що будується, виконується у вигляді зведеного кошторисно - фінансового розрахунку, що складається з 12 глав.
Дані для кошторисно-фінансового розрахунку були взяті з методичних вказівок.
Загальна вартість об’єктів основного виробничого призначення була взята з таблиці 8.1
Витрати на підготовку будівництва дорівнюють 1,5% від загальної вартості об’єктів основного виробничого призначення.
Витрати на пункти 3, 5, 6, 7, 9 таблиці 8.1 були взяті з методичних вказівок
Витрати на тимчасові будівлі і споруди дорівнюють 0,8% від суми витрат пунктів 1-7 таблиці 8.1.
Зміст дирекції підстанції, так само як і підготовка експлуатаційних кадрів дорівнюють 0,3% від суми витрат пунктів 2, 3 таблиці 8.1.
Витрати на проектні і вишукувальні роботи дорівнюють 5% від суми витрат пунктів 1-9 таблиці 8.1.
У даному розділі розглянуті питання охорони праці оперативного персоналу по обслуговуванню станцій з постійним чергуванням.
На розглянутій у даному проекті станції існує кілька видів небезпечних і шкідливих факторів, які можна розділити на видимі й невидимі.
До невидимих факторів ставляться: напруженість електромагнітного поля, що у деяких місцях досягає максимальних значень; можливість поразки напругою встаткування станції 110 й 330 кв; наведена напруга. Для приміщення ОГТУ характерними факторами є шум і недостатня освітленість, більші виробничі площі з малим ступенем обігріву в зимовий період. Розглянемо докладніше приміщення головного щита керування (ГЩУ).
Метеорологічні умови на виробництві або мікроклімат визначають наступні параметри: температура на повітрі в приміщенні, З; відносна вологість повітря, %; рухливість повітря, м/с; теплове випромінювання, В1 ч/м2. Ці параметри вибираються відповідно до вимог ДЕРЖСТАНДАРТ 12ЛДЮ5-88.