- конвеєризацією звертань до пам'яті;
- подвоєної (2х) або зчетвереною (4х) частотою передачі даних (щодо тактової частоти порту);
- демультиплексуванням шин адреси і даних.
Найбільш сучасною шиною розширення, що стала основною у ПЕОМ, є шина PCІ Express. Це – приклад переходу від паралельних шин до послідовних. Шина PCІ Express складеться з окремих послідовних ліній – смуг, яких може бути від однієї до 32. Дані передаються по шині у повнодуплексному режимі. Шина призначена для використання як внутришньосистемна, і як шина розширення. Основні особливості шини PCІ Express наступні:
- сумісність с існуючою шиною PCІ і програмними драйверами різних пристроїв;
- фізичне з’єднання може виконуватися за допомогою мідних, оптичних або інших носіїв;
- вбудована гнучка схема синхронізації;
- можливість «гарячої» комутації;
- можливість управління режимом живлення;
- спрощення конструкції системної плати.
ВИСНОВОК
1. По призначенню шинні інтерфейси ПК підрозділяються на внутрісистемні і зовнішні. По способу передачі інформації шинні інтерфейси ПК підрозділяються на паралельні і послідовні. Для шинного інтерфейсу, що з'єднує (фізично або логічно) два пристрої, розрізняють три можливих режими обміну - дуплексний, напівдуплексний і симплексний.
Системна шина ПК що включає в себе шини адреси, даних і керування, фізично реалізована в ПК у вигляді цілого набору шин, що розрізняються по призначенню, розрядності адреси і даних, продуктивності, пропускній здатності й іншим характеристикам. Це зв'язано з використанням одночасно декількох незалежних потоків даних між компонентами системної плати ПК. Під самою системною шиною звичайно розуміють шину FSB (Front Sіde Bas), що зв'язує МП із чіпсетом.
Шини розширення призначені для підключення різних адаптерів (контролерів) периферійних пристроїв до системної плати Основною універсальною шиною розширення в даний час є шина PCІ Express.
Адаптер є засобом сполучення якого-небудь пристрою з якою-небудь шиною або інтерфейсом комп'ютера. Контролер служить тим же цілям сполучення, але при цьому мається на увазі деяка його активність - здатність до самостійних дій після одержання команд від обслуговуючої його програми.