case WM_KEYDOWN:
if(wParam == VK_LEFT)
{ App.bLf();
break;
}if(wParam == VK_RIGHT)
{App.bRt();
break;
}if(wParam == VK_DOWN)
{App.pMv();
break;
}if(wParam == VK_UP)
{if(!App.bPause)
App.Rot();
break;
}if(wParam == VK_SPACE)
{App.bPs();
break;
}
3 Програмне забезпечення
Даний проект складається з трьох файлів: MainCode.cpp, Q.cpp, class.h , але найважливішим є файл Q.cpp - головний файл програми, який містить у собі такі функції:
· nwGame(); - відповідає за стартгри;
· pMv(); - відповідає за рух фігурок;
· pLf(); - обробка руху в ліво;
· pRt(); - обробка руху в право;
· pSt(); - відповідає за таймер;
· bPs(); - відповідає за паузу;
· Rot(); -відповідає за повороп фігур;
· pCb(); - відповідає за малювання кубиків;
· Hit(); - відповідає за вивід тексту;
В файлі MainCode.cpp знаходиться функція обробки повідомлень LRESULT CALLBACK WndProc(HWND, UINT, WPARAM, LPARAM) -функція обробки повідомлень, і реєстрація і створення головного вікна програми.
В файлі class.h знаходиться оголошення всіх необхідних бібліотек, а також оголошення сласу Q.
Програмний продук виконувався з використанням OpenGL.
OpenGL — (англ. Open Graphics Library — відкрита графічна бібліотека) — специфікація, що визначає незалежний від мови програмування крос-платформовий програмний інтерфейс (API) для написання пріложеній, що використовують 2D та 3Dкомп'ютерну графіку. Даний інтерфейс містить понад 250 функцій, які можуть використовуватися для малювання складних тривимірних сцен з простих примітивів. Широко застосовується індустрією комп'ютерних ігор і віртуальної реальності, у графічних інтерфейсах (Compiz, Clutter), при візуалізації наукових даних, в системах автоматизованого проектування тощо.
Підчас виконання курсової роботи було розроблено програмний продукт гру «Тетріс».Гра вийшла дуже гарною, простою в керуванні з достатньою стійкістю роботи.
Вимоги до гри можна назвати мінімальними, адже гра повинна запуститись на моделях ПК до програмних потреб можна віднести встановлений Windows.
Для запуску гри потрібно перейти у папку де знаходитися виконуючий ехе файл, та запустити його. Після чого з’явиться графічний інтерфейс та можна буде одразу почати гру.
Висновки
В ході написання курсової роботи було створено робочий програмний продукт гру «Тетріс».Сама гра представляє собою вікно з графічним інтерфейсом, що при відкритті містить ігрову сітку і область інформування. Гра має деяку схожість з оригіналом, але має і ряд відмінностей наприклад:
Перевагою гри є те що вона досить проста в експлуатації і має дуже низькі системні потреби. Але як і будь-яка гра вона може бути покращена за рахунок допрацювання.
Для покращення роботи гри можливі наступні доповнення у подальшому:
· Створення запису і збереження рекордних ігор користувачів
· Ускладнення ігрового процесу за рахунок збільшення кількості ігрових рівнів
· Встановлення повно екранного ігрового режиму
· Показ наступної фігури
Написання курсової дало багато досвіду в розробці програмного забезпечення, вивчення нового матеріалу, як приклад графічна бібліотека OpenGL , а також основи мови програмування С++.
Загалом написану гру я вважаю не непоганою, але з потребою доопрацювання.
Список використаної літератури
1. Щупак Ю.А. Эффективная разработка приложений, - Питер, 2007.
2. Використання матеріалів із сайту www.wikipedia.ua та www. Gamedev.ru.
3. Конспект лекцій з дисцепліни «Основи програмування та алгоритмічних мов»
4. Методичні вказівки до оформлення пояснювальних записок з курсової роботи студентів для спеціальності "Програмне забезпечення автоматизованих систем", - Жовті Води, ОКВНЗ «ІП «Стратегія», 2010.