Смекни!
smekni.com

Пристрої вводу-виводу ПК (стр. 3 из 4)

Потім підключите кабель кулі трасування до його адаптера. Перш, ніж ви знову уключите ваш ПК, підключите всі кабелі, що ви відключили від вашого ПК, щоб знову перевірити ваші установки. Уключите вашу систему поки ще з відкритою кришкою.


4.ГРАФІЧНІ ПЛАНШЕТИ

Хоча вони часто мають подібність з деформованою мишею, з'єднаної з планшетом проектувальника, і іноді працюють таким же способом, графічні планшети мають цілком відмінну технологію позиціонування. Графічні планшети відрізняються від миші двома речами. У режимі роботи з власною системою команд'графический планшет вказує абсолютні положення; тобто, ви вказуєте на конкретне положення на планшеті. Пізніше, при приміщенні чи пера курсору, повертаючи в те ж саме положення на поверхні планшета, ви можете неодноразово ідентифікувати ту ж саму оцінку. Фактично, ідентифікована оцінка логічно фіксується стосовно поверхні планшета. Миша - відносний пристрій керування позицією. Вона вказує скоріше зсуву між положеннями, чим абсолютні положення. Прокрутите мишу по планшеті, зніміть її, і у вас немає ніякої гарантії, що, перемістивши її назад до первісного положення, ви будете ідентифікувати ту ж саму екранну оцінку.

Що переважніше, абсолютне чи відносне позиціонування, залежить від того, як ви працюєте. Якщо ви креслите очима, уп'явшись в екран, то вам більше всього потрібні відносні положення. Якщо ви хочете накреслити існуючий малюнок, то, отже, вам треба абсолютне позиціонування. Це усі вірно, коли ви повинні зробити екранний (і файловий) цифровий образ існуючого аналога на папері. Закріпите паперовий аналог на графічному планшеті, і ви можете перенести кожну його лінію у вашу улюблену програму креслення.

Абсолютне/відносне розходження між планшетами і мишами складається в ступені розмазування ліній. Більшість сучасних графічних планшетів включають драйвери миші, що дозволяють їм емулювати один з видів миші (миша фірми Microsoft -найбільш популярна для емуляції). Обладнаний такою емуляцією, графічний планшет стає більш багатобічним, чим мишу, тому що він може давати й абсолютну, і відносну інформацію про позиціонування, у залежності від того, яке прикладне програмне забезпечення потрібно.

Графічні планшети дигітайзери відрізняються від мишей також способом їхнього використання. Звичайно, графічні планшети дають вам на вибір використання пера пристрою введення графічної чи інформації курсору. При використанні пера результат роботи планшета майже невідрізнимо від звичайного малюнка. Фактично, ви можете креслити на папері з малюнком пером пристрою введення графічної інформації, коли готуєте інформацію для ваших прикладних програм. Ви тримаєте перо планшета тим же самий способом, як і кулькову ручку. Тільки довгий кабель, що веде назад до планшета, дає вам свідомість, що ви з'єднані з вашим ПК. Усе більше число планшетів навіть усувають потреба в цій пуповині.

З іншого боку, ви керуєте курсором планшета тим же способом, що і мишею. Курсор - ручний пристрій позиціонування - має від 1 до 16 кнопок у верхній частині і перехрестя, що дозволяє вам точно ідентифікувати індивідуальну крапку на планшеті. У порівнянні з мишками, курсори більш точні (завдяки поліпшеним технологіям, застосовуваним у планшетах, перехрестю й абсолютному позиціонування) і менш зручні для використання. У той же час, сучасні і кращі миші розроблені ергономічно так, щоб ваша рука могла відпочивати на них, і щоб ви могли розслабити більшість мускулів передпліччя, а курсори звичайно затиснуті вашими растопиреними пальцями так, начебто ви піймали огидна комаха, що повзе нагору по вашій нозі. Розробка курсору - це, можливо, один з аспектів графічних планшетів, що вимагає деякого міркування.

«Графічний планшет» - дивно точний термін у безлічі жаргонів, що плутають, ПК. Слово «графічний» описує процес перетворення позицій на площині (класичні декартові координати X-Y) у цифрові значення, що можуть використовуватися прикладними програмами типу Автоматизованого Проектування (САО), чи програмами графіки. Термін «планшет» указує фізичне злиття пристрою і його метафори. Графічний планшет має подібність із класичним паперовим планшетом для малювання:

плоска поверхня, на якій ви можете малювати. Сучасні планшети навіть близькі по розмірах і вазі до них.

При всій його простоті і плоских поверхнях, однак, графічний планшет - це комплексне електронне чудо, що може вказати положення з точністю до одного тисячної дюйма. Хоча в роздрібному продажі вони коштують як $499, так і менше, проте, вони використовуються в складних технологіях, наприклад, що визначають базування Радянських підвідних чи човнів атомних бомб у шахтах.

4.1.Характеристики графічних планшетів

Сучасні графічні планшети бувають від розмірів книги в паперовій обкладинці до повного креслярського столу. Вони відрізняються точністю і здатністю, що дозволяє, швидкодією передачі інформації і ступенем волі їхнього використання. По своїй суті вони використовують ряд технологій для визначення координат у своїх пристроях керування позицією. І пристрою керування позицією самі мають безліч розходжень.

РОЗМІР є найбільш видимої і, можливо, найменш важливою характеристикою графічних планшетів. • Більшість виробників пропонують планшети, ідентичні у всіх характеристиках, за винятком простору, доступного для графіки. Воно може охоплювати діапазон від 12х12 дюймів до 36х48 чи ще більше. Вибір розміру - це, головним чином, питання переваги. Який розмір вам потрібний, залежить від того застосування, на яке ви орієнтуєтеся, від розміру зображення, з якими ви хочете працювати, і від того, що вам по кишені. Чим більше і чим дорожче планшет, тим універсальніше він у застосуваннях.

Великий також означає, що і більш точний, тому що точність планшета, виміряється кількістю ліній, припустимих у межах дюйма. 48-дюймовий планшет буде давати в чотири рази більше крапок, чим подібний 12-дюймовий. Великий планшет також більш стомлюючий для використання, тому що вам більше прийдеться рухатися назад і вперед по всієї поверхню для виконання вашої роботи. До того ж, прикладні програми часто дозволяють вам установлювати розмір області креслення, який вам треба. Ви можете зробити грубий малюнок на маленькому розділі планшета і працювати над деталями, використовуючи повний розмір.

Розмір не обов'язково перетвориться в робочу область. Корисний простір на планшеті залежить від деяких зовнішніх факторів. І від прикладних програм, що виконуються, і від використовуваного драйвера графічного планшета з його контролером залежить, скільки з загальної поверхні виділяється для роботи. Наприклад, AutoCAD забезпечує планшет командою CFG, що дозволяє вам скоротити порожнечі на планшеті, фактично перейшовши до визначення частин планшета для роботи, як областей меню на екрані.

4.2. Роздільна здатність і точність

Визначають ступінь ідентифікації даним планшетом крапки на його поверхні. Здатність, що дозволяє, указує, як близько друг від друга можуть знаходиться дві крапки, щоб бути індивідуально помітними. Точність указує на те, наскільки точно цифрові дані представляють позицію курсору. Чим більше кількість рядків здатності, що дозволяє, на дюйм, тим краще. Чим менше точність, що вказується звичайно в частках дюйма, тим краще. Принаймні, у теорії. Можуть бути великі розкиди у вашій власній точності позиціонування курсору на малюнку, що ви відслідковуєте. Вам потрібна тверда рука і гостре око для досягнення навіть 0.025-дюймової точності найгіршого з доступних планшетів. Крім того, коли точність досягнута, вам залишиться покладатися на здатність планшета, що дозволяє, і на ті координати даних, що дає ваше програмне забезпечення (чи пристрій знімання координат).

ШВИДКОДІЯ. Якщо ви робите ручний малюнок, то швидкодія буде для вас найбільш важливої характеристикою. Планшет повинний бути в значній мірі швидше найшвидших рухів вашої руки. Швидкодія більшості планшетів оцінюється числом крапок у секунду, що вони можуть передавати у ваш ПК. Це число крапок у секунду залежить від швидкості передачі між планшетом і керуючим ПК. (Ви, можливо,захочете використовувати саму високу швидкість передачі даних у 9,600 біт у чи секунду ще швидше.) Повільний планшет не зможе встигнути за швидкою ручною роботою. Але якщо ви робите вибірку тільки окремих крапок, те і повільний планшет справиться з роботою.

КУРСОРИ І ПЕРА. Пристрою керування позицією, що супроводжують графічні планшети, змінюються в широкому діапазоні по розмірах, формі і навіть кольору. Однак, виходячи з корисності і з погляду експлуатаційної гнучкості, найбільш важлива характеристика - це відсутність кабелю. Більшість пристроїв керування позицією повинні бути приєднані до планшета кабелем, що використовується для передачі інформації електроніці планшета, Деякі, з недавно спроектованих планшетів, тепер працюють без кабелю. Це може бути великою зручністю. Не тільки немає ніякого кабелю для плутанини, бурчання й опори вашим зусиллям для виконання роботи, але такий планшет дозволяє вам негайно переключатися між використанням пера і курсору. Крім того, безкабельне перо більш витончене для введення.

Звичайно, безкабельність також може бути проблемою. Час життя пера (так само, як вашої ручки «Bic») може скласти в середньому 13 хвилин - його присвоют ваші колеги і воно зникне в безвісності. Не те, що кабель перешкодить злодію привласнити пристрій керування позицією - (вартість до $250 - приваблива перспектива) - кабель служить нагадуванням, щоб ви самі не поклали перо в чи кишеню не скинули його на підлогу. Деякі люди спеціально прив'язують стрічечку до безкабельного пера, щоб з ним не прогулювалися.