Смекни!
smekni.com

Пристрої вводу-виводу ПК (стр. 2 из 4)

Миші з'єднуються з ПК одним із трьох способів:

через послідовний порт, через убудований виділений порт миші; через спеціальний адаптер, що підключається в рознімання розширення. Миші, що використовують ці методи, називаються, відповідно: послідовна, локальні і шина миші.

З погляду ефективності, немає великого розходження в тім, який стиль миші ви вибираєте. Усі три види інтерфейсів миші використовують еквівалент послідовного підключення. Головні фактори у виборі того чи іншого типу - це ресурси вашого ПК.

Очевидно, вам потрібний буде послідовний порт, якщо ви захочете приєднати послідовну мишу, що підключається до такого порту. Якщо ви маєте запасний послідовний порт, то послідовна миша - це найменш дорогий спосіб додавання пристрою позиціонування до ПК.

Більшість людей, однак, уже мають застосування для усіх своїх послідовних портів і, отже, не захочуть зв'язувати їх з кабелем миші. Шина миші встановлюється зовні. Шина миші не змушує адаптер захоплювати Сома-порт із DOS, і не обов'язково використовує одне з переривань послідовного порту, спільне використання якого часто викликає проблеми з модем ний зв'язком. Єдині труднощі, зв'язані з використанням шини миші, складається в перебуванні запасного рознімання, щоб вставити адаптер, і в перебування додаткових засобів для плати за додаткові апаратні засоби. Шина миші і послідовна миша працюють у дійсності однаково ефективно. Що ви вибираєте, не має ніякого значення для вашого програмного забезпечення.

Якщо ваша система має убудований порт миші, ви повинні підключити відповідну локальну мишу. Якщо ваші можливості істотно обмежені, локальна миша найбільш проста для установки. Ви повинні тільки підключити її.


3.КУЛІ ТРАСУВАННЯ

Так само, як кіт Jinx ненавидів мишей, так і кожної дивиться на загромаджений робочий стіл. Коли немає вільного місця на пластиковій поверхні для гарної роботи миші, то пристрій керування позицією стає безглуздим. Коли миша зіштовхується з неакуратністю, те графічні засоби, що повинні робити ПК доступним для будь-яких користувачів, стануть майже марними.

Але безладдя на столі - це тільки одна з проблем, що коштують перед мишею. Руху руки, необхідні для переміщення пластмасового гризуна, вимагають незграбного, марнотратного і стомлюючого руху всієї руки. Вони неефективні і виснажливі.

Куля трасування, головна альтернатива миші, виключає ці проблеми. Будучи, власне кажучи, переверненою мишею, куля трасування дуже співзвучний їй - це велика кулька, що, обертаючи, змушує відповідно переміщатися зображення екрана. Крім того, дві чи три кнопки дублюють функції кнопок вибору миші? Куля трасування видає ті ж самі сигнали, як і миша, і працює з тим же самим програмним забезпеченням. І, подібно більшості мишей, кулі підключаються прямо через послідовний інтерфейс (чи через інше з'єднання, що вони використовують), так що немає потреби в зовнішнім харчуванні.

Список різновидів куль трасування майже так само широкий, як і в сімействі гризунів. Як і в мистецтві програмування, кожен проектувальник кулі трасування йде своїм шляхом. Існуючий діапазон різних виробів складає ряд від дробинки до більярдної кулі; розміщення кнопок обмежується тільки уявою (і, безумовно, не кращим образом для нашої спритності); і сама зборка може приймати будь-як чи вид форму. Допоміжні засоби також йдуть різними шляхами: довжина кабелів, види емуляції, навіть перетворення даних.

Немає ніякої визначеності й у досконалості кулі трасування, тому що немає стандартного способу виконання і використання його. Деякі кулі трасування розроблені для рук інопланетян з 16 великими пальцями, чи для рук з пальцями, розміщеними по повній кулі. Інші - подібно природному розташуванню ваших власних пальців. Подібно красі, куля трасування залежить 0'f користувача, як рука лежить на ньому, як тримає його, і навіть від того, як користувач працює з ним.

Навіть маються суперечливі дослідження про те, як найкраще, переміщати куля: за допомогою великого чи пальця всіма пальцями. Відповідно до думки однієї компанії, виготовляючих їх, кулі переміщати найкраще чотирма пальцями; вони більш рухливі, і точні в обертанні кулі. Конкуруюча компанія, що робить кулю трасування з керуванням великим пальцем, затверджує, що великий палець має більшу кількість мускульних даних, чим всі інші пальці. Якесь виготовлювачі розсудливо не приймають жодну зі сторін і роблять кулі, що можуть використовуватися однаково грамотно Тим чи іншому способу.

Деякі недоліки куль трасування очевидні. Один вид рішуче вибирає який-небудь один зі способів - ви повинні настроїти куля для право- чи ліво-керує операції. Якщо ви змінюєте руки, уникаючи використання однієї руки під час усього дня, ви не захочете мати виріб з керуванням визначеною рукою. Крім того, природно, що рука, що керує кулею, не може бути використана для запису. Правий кульовий покажчик - не завжди кращий вибір для прав-ши. Перш, ніж ви замовте кулю трасування з керуванням визначеною рукою, переконаєтеся, якою рукою вам зручніше буде їм керувати. Для запобігання таких варіантів більшість виготовлювачів куль розміщають їхньої кнопки симетрично і пропонують апаратні чи програмні засоби перевизначення, щоб змінювати функції сторін.

Як і миші, кулі трасування іноді оцінюються по їх здатності, що дозволяє, збільшення лічильника на дюйм руху (СР1). Як і здатність миші, що дозволяє, ці значення не обов'язково вказують точність. Більш високе число на дюйм фактично робить куля менш точним у роботі. Кульовий покажчик з високим СР1 буде переміщати ваш екранний курсор на більшу відстань для кожного градуса обертання вашої кульки. У результаті, куля з високим рівнем СР1 буде рухати екранний курсор швидше, але з меншим ступенем керування. Більш низькі значення СР1 будуть означати, що ви повинні більше обертати куля для переміщення курсору, даючи вам велику точність у керуванні.

Більшість виробників куль трасування дають вам можливість вибору їхньої ефективної здатності, що дозволяє, так, що ви можете пристосувати дії і реакцію кулі, погоджену з потрібної вам роботою. Крім того, більшість виробників куль трасування включають балістичну операцію, за допомогою якої перетворення руху кульки до зміни положення курсору на екрані залежить від швидкості обертання кулі. Це дає швидке позиціювання без утрати точності. Єдиною проблемою використання такого нелінійного керування є те, що для одержання більшого ефекту від кулі, його необхідно обертати швидше і як можна довше.

Можливо, що найбільш важливою проблемою для кулі трасування є програмне забезпечення, з яким він працює. Більшість куль емулюють найбільш загальний інтерфейс миші фірми Microsoft у середовищі ПК. Для PS/2 вони дублюють протокол, використовуваний власною мишею IBM. Більшість куль трасування також включають програмне забезпечення з меню для вибору команди для кулі майже в будь-якім програмному оточенні.

На відміну від більшості інших периферійних пристроїв, немає кулі трасування об'єктивно кращого, чим всі інші. Робота з кожним з них - це як придбання таланта, як гра на піаніно. Будь-які думки будуть суб'єктивні, і ті, котрі більш зручні для практичного застосування, будуть залежати від особистої переваги і практичної навички.

3.1.Установка кулі трасування

Для всіх цілей використання кулі трасування подібні переверненої миші. Вони дають вихідний сигнал той же, що і миші, використовуючи один із протоколів миші. І установлюються вони точно як миші.Часто вони використовують власний порт миші, як на PS/2. У цьому випадку треба тільки підключити ваша куля у відповідний порт.

Як і з послідовними мишами, послідовні кулі трасування просто підключаються в невикористовувані послідовні порти. Якщо ви маєте вільний послідовний порт, послідовну кулю трасування - це швидкий, простий і дешевий спосіб додавання пристрою керування позицією до вашому ПК.

Кулі трасування, що використовують спеціалізований власний адаптер, установлюються точно так само, як і шини миші. Їхні власні адаптери підключаються до вашому ПК точно так само, як і власні адаптери шини миші. Потім куля трасування просто підключається в адаптер.

Коли ви установлюєте власний адаптер кулі, спершу ви повинні визначити, який з ресурсів вашої системи ви можете виділити для його використання. Як і власний адаптер шини миші, власний адаптер кулі трасування буде вимагати одного чи більшої кількості портів уведення/виведення і переривання. Коли ви визначите необхідні ресурси, то список призначень ви зможете визначити в чи командах посібнику з установки, що супроводжують кулю трасування. Це керівництво повинне також містити значення за замовчуванням і пропонувати варіанти, як змінити значення за замовчуванням.

Першими вибираються установки виробника, тому що вони забезпечують роботу з більшістю ПК. Крім того, вам не треба нічого змінювати. Якщо ви зважитеся змінити установки виробника, то для впевненності записуйте всі зміни, що ви зробите. Краще місце для запису цієї інформації - це те місце в керівництві, де про це мова йде. Найбільший час при установці власного адаптера кулі трасування займе зміна перемикачів DIP чи перемичок.

Після того, як ви правильно установили головний адаптер кулі, використовуючи при цьому вільні ресурси вашої системи, починайте процес установки апаратних засобів. Виключите ваш ПК, для безпеки відєднайте шнур харчування і зніміть кришку із системи.

Знайдіть вільне гніздо розширення, що забезпечує відповідний інтерфейс, і установите адаптер- кулі трасування. Як і адаптери шини миші, адаптери куль розробляються з використанням або-8-чи 16-розрядними гніздами розширення, але деякі з них будут функціонувати тільки в гнізді з 1 б бітами. Якщо ви плануєте використовувати переривання з більш високим номером (при цьому ви повинні уникати конфлікту з іншими послідовними портами у вашій системі), то вам доведеться використовувати гніздо розширення з 16 бітами, тому що тільки вони мають переривання з номерами вище, ніж доступні 8-бітові. Поле того, як ви вставили адаптер кулі в гніздо потрібного типу і добре його там установили, пригвинтите плату.