багатовікона система дозволяє бачити одночасно декількаФТ на екрані.
2. відкритість гіпертекстау(для вмикання нових ФТ, читач може виступати співавтором)
Приклад ГТ: образотворча і звукова система Гіпермедіа (комплексне використання інформації різної природи, синтез різних мистецтв)
ДинамічнийГТ постійно доповнюється новими текстовими фрагментами (необхідно знаходити зв'язки для отриманих ззовні ФТ)
ГТ - сама форма організації матеріалу і технологія, без якої неможлива його організація. ГТ - накопичення інформації в БД, доступ до даних - через запити. Зв'язок важливий для користувача, тому в БДГТ системи немає заздалегідь визначених зв'язків. Подача інформації - відтворення фрагментів мереж, сформованих до цього моменту в БД. Видаються окремі вузли і ділянкимережі в графічній формі разом із маршрутами прямування. У ГТмережі можна легко відбивати ідеї учасників проекту, для подальшого вивчення їх в інтерактивному режимі відразу декількома учасниками.
4 Види ГТС:
1. бібліотечні макросистеми: (ширше, ніжпошук літератури) XANADU, Нельсон система збереження й актуализации інформації), TEXTNET (принцип динамічного упорядкування, перелік вузлів)
2. засоби дослідження проблем: IBIS, Риштель (аспекти, позиції, аргументи); ; JOG (вивчення довідкової енциклопедичної літератури, виведення сторінок)
3. системи для перегляду БД:(подібні до бібліотечних. але менше, служать для одержання довідкових даних) Browsing Systems, WEсередовище потрібна для опису системи перегляду, легкість доступу, додання нової інформації не дозволяється
4. системи широкого призначення (експериментування в різних напрямках): INTERMEDIA фірми XEROX
Таким чином, процес розробки систем, що забезпечують розуміння ПМ, потребує створення механізмів, відмінних від традиційних засобів уявленьПМ, а системи з природно-мовними інтерфейсами застосовуються тільки у вузьких предметних областях.