Смекни!
smekni.com

Компютерна графіка (стр. 6 из 6)

З мовчазної згоди перевірка орфографії включена. Всі помилки в тексті виділяється підкресленою хвилястою лінією – це, безперечно, зручно, але якщо редагується великий текстовий об’єкт, робота комп’ютера може загальмуватися. Програма автоматичної перевірки орфографії починає заважати введенню тексту або його форматуванню. Потрібно відключити на деякий час перевірку, відкривши вікно Опции на сторінці Рабочее пространство/Текст/Орфография і скинути прапорець Выполнить проверку орфографии.

Створення обтічного тексту

У готовий документ можна вставити малюнок, наприклад, з бібліотеки заготовок Текстографический файл. Потрібно перетягнути мишею готовий малюнок малюнок з бібліотеки, змінити в разі потреби розмір. Клацнути правою кнопкою миші на об’єкті обтікання і в відкритому меню вибрати команду Завернуть абзац текста, перетягнути об’єкт на простий текст. Створений між малюнком і текстом контур, якого не видно, і буде результатом виконання команди обтікання. Для того, щоб уникнути порушення форматування тексту, через складність контуру об’єкта обтікання, потрібно встановити один зі стилів обтікання по прямокутнику: зправа, зліва, з усіх боків, текст вище/нижче (мал.10).


3. РОБОТА З СИМВОЛАМИ

Розглянемо приклад створення окремого символу з допомогою команди Инструменты/Создать/Символ. Програма CorelDRAW 10 призначена для створення тільки символьного шрифту (Symbol). Ними можуть бути тільки об’єкти, які відповідають наступним вимогам:

· Об’єкт не може містити незамкнені підшляхи. Якщо спробувати створити символ з такого об’єкта, операція по створенню символу буде перервана, а на екрані з’явиться вікно з повідомленням про помилку.

· Об’єкт не може бути групою об’єктів – в цьому випадку команда Инструменты/Создать/Символ недоступна. В цьому випадку об’єкти заздалегідь з’єднати між собою, скориставшись командою Комбинировать.

Завжди краще для створення символу підготувати спрощений чорно-білий варіант об’єкта.

Створення нового шрифту. Для цього потрібно створити об’єкт або відредагувати будь-який існуючий, перетягнувши його, наприклад, з бібліотеки символів Символы и специальные знаки (Ctrl+F11). Якщо використовується вже існуючий символ, він повинен бути взятий зі шрифту, що маштабується.

Розміри об’єкта-прототипа можуть бути будь-які, але краще його зробити більшим. Це дозволить більш ретельно відредагувати об’єкт і домогтися того, щоб створювані криві були як плавніші і не мали надлишкової кількості вузлів.

Коли все буде готове, виконати команду Инструменты/ Создать/ Символ.

На екрані відкриється діалогове вікно Создать символ. Новий символ можна додати в існуючий шрифт, який можна вибрати зі списку шрифтів, які доступні в поточний момент або створити новий шрифт.

Для створення нового шрифту потрібно ввести його ім’я в поле Категория символа і натиснути ОК.

Буде створений і встановлений в систему новий шрифт, який містить новий символ. Новий шрифт буде складатися з однакових символів. Наступні символи додаються в шрифт згідно порядку, замінюючи розмножений перший символ. В кожному шрифті-бібліотеці може зберігатися до 220 символів, і ці символи можуть повторюватися.

Такий символьний шрифт придатний, наприклад, для декоративного оформлення документів в інших додатках, але не потрібно намагатися підмінити такими шрифтами шрифти TrueType. Символьні шрифти потрібно розглядати, як бібліотечні шрифти, які містять колекції символів-картинок.

В бібліотеці символів можна знайти шрифти які носять комерційний, математичний, технічний, загальний, мовний характер.

Створення узорчатої заливки за допомогою вікна Символ.

В цьому прикладі сторінка DRAW заповнюється об’єктами з бібліотеки символів. Об’єкти будуть рівномірно розміщені по сторінці на заздалегідь визначеній відстані один від одного, створюючи узор. Створимо документ.

1. Відкрити на екрані докер-вікно бібліотеки символів Символы и специальные знаки (Ctrl+F11).

2. Клацнути на кнопці Опции і включити режим заповнення – прапорець навпроти рядка Расположить специальные символы.

3. В розкритому списку вибрати шрифт.

4. В полі Размер символа вибрати розмір символу, що перетягується.

5. Виконати команду Параметры расположения. Змінити значення.

6. Перетягнути символ (будь-який) на сторінку.

Сторінка заповнилася клонованими об’єктами. Якщо потрібно, видалити об’єкти, які вийшли за рамку.


4. ХАРАКТЕРИСТИКА ВИРОБНИЧОГО СЕРЕДОВИЩА В ЛАБОРАТОРІЇ ЕОМ

Для обговорення можливого впливу на здоров'я користувачів ЕОМ має значення ряду якісних характеристик робочого середовища. Це середовище в основному характеризується такими фізичними параметрами, як температура, вологість та електричний опір підлоги. Фізико-хімічні показники включають інформацію про вміст у повітрі іонів та різноманітних забруднювачів, а також деякі інші якісні характеристики середовища.

Як оптимальні мікрокліматичні параметри прийнято вважати такі, що при тривалому та систематичному впливі на людину забезпечують збереження нормального функціонального та теплового стану організму без напруження реакцій терморегуляції, створюють відчуття теплового комфорту та є передумовою збереження високого рівня працездатності. Допустимі мікрокліматичні параметри можуть викликати тимчасові зміни функціонального та теплового стану організму, які швидко нормалізуються. Ці стани супроводжуються напруженням механізмів терморегуляції, які не виходять за межі фізіологічних пристосувальних можливостей і не викликають розладів здоров'я, але створюють відчуття теплового дискомфорту, погіршення самопочуття, зниження працездатності.

Вимоги до мікроклімату

Лабораторія ЕОМ обладнується системою опалення, приточно-витяжною вентиляцією або установками кондиціювання повітря.

Якщо в приміщенні лабораторії ЕОМ відсутня приточно-витяжна вентиляція, то необхідно застосовувати кондиціювання повітря /рекомендують побутові кондиціонери типу БК-1500, БК-2500, БК- 2000Р та ін./. Розрахунок необхідної кількості кондиціонерів повинен проводитись по тепло надлишками від машин, людей, сонячного випромінювання і від джерел штучного освітлення.

Оптимальні параметри температури при нерухомому повітрі - 19-21 0С, допустимі 18-220С, відповідно відносна вологість повітря 62-55% та 39-31%. Швидкість руху повітря повинна бути не менше 0,1 м/с.

В лабораторії ЕОМ перед початком уроків та після кожної академічної години занять необхідно робити наскрізне провітрювання /невеликий протяг/, для покращення складу повітря.

Якщо дозволяють погодні умови, то заняття повинні проводитись при відкритих вікнах /фрамуги, стулки, кватирки/.

Оптимальні допустимі параметри температурита відносної вологості повітря

Температура повітря в градусах, 0С Вологість повітря
абсолютна, г/м3 відносна, %
оптимальна допустима оптимальна допустима
18 10 5 65 39
19 10 6 62 37
20 10 6 58 35
21 10 6 55 33
22 10 6 52 31

В лабораторії ПЕОМ щоденно повинно проводитьсь вологе прибирання.

Для підвищення вологості повітря необхідно використовувати зволожувачі.

ВИСНОВКИ

У закінчення, з усього приведеного матеріалу можна побачити, що у теперішній час існує таке велике різноманіття програмних засобів для створення комп’ютерної графіки, що кожен, хто вирішить займатись цією цікавою справою, завжди знайде усі необхідні інструменті для своєї праці. Також слід звернути увагу на те, що більшість сучасних пакетів, особливо це стосується пакетів та редакторів для поліграфічних процесів, дозволяють виконувати операції з різними типами графіки водночас, користуючись тільки одним пакетом.

Найяскравіший приклад такої програми — CorelDraw 10. Цей редактор дозволяє не тільки утворювати та редагувати векторні об’єкти (ранішні версії цього продукту тільки для цього й призначалися), але й конвертувати їх у растровий формат і при цьому редагувати останні, та ще й з використанням майже всіх стандартних додаткових модулів (Plug-ins), підтверджуючи повну сумісність з Adobe Photoshop у цьому напрямку. При цьому, завдяки вбудованому до стандартної поставки модулю для безпосереднього підключення сканеру (Twain), є також можливість вводити растрове відскановане зображення та працювати з ним, не використовуючи при цьому жодної іншої програми. Draw підтримує також деякі види редагування 3D об’єктів, анімаційних та презентаційних файлів. Є можливість безпосередньо утворювати також Web-сторінки з використанням гіперзв’язків та інших пов’язаних з Інтернетом функцій.

В частині 1 даної дипломної роботи висвітлені питання обробки і створення художнього (фігурного) тексту за допомогою інструмента Текст. До художнього тексту можна застосовувати більшість інструментів редагування векторних об’єктів, а також створювати різноманітні, фантастичні ефекти. Наприклад, ефект глибини створює враження об’ємності зображення. Створення різних тіней - один з улюблених прийомів, який використовують користувачі програми. Створення рельєфного тексту – ще один цікавий ефект.

Розміщення художнього тексту вздовж шляху (кривої) використовується при створенні логотипів, штампів, емблем, девізів та інше.

В частині 2 розглядається робота з абзацним текстом (простим). Прийоми роботи сильно наближені до роботи в текстових редакторах (процесорах), таких як MicrosoftWord. Операції форматування і редагування абзацного тексту надзвичайно багаті, і мають широкі можливості для обробки текстових блоків.

В програмі існують зручні засоби керування текстовою рамкою і розміщенням тексту по колонкам, створення зв’язаних рамок.

В частині 3 представлена робота з символами, такими як математичні, технічні та інші. За допомогою цих засобів можна створити свій символьний шрифт і використовувати в розробці дизайнерських проектів.

В частині 4 дана характеристика виробничого середовища в лабораторії ЕОМ, допустимі параметри температури і вологості.

ЛІТЕРАТУРА:

1. Ковтанюк Ю. С. CorelDRAW 10 для дизайнера. – Киев: ДиаСофт, 2001. -880 с.

2. Кочмарский В. CorelDRAW 10: первый юбилей “народного” редактора.\Компьютерное обозрение, - 2000, - №6, - с. 36.

3. Алан Нейбауер. Эффективная работа с CorelDRAW 10. - С.-Пб.:Питер, 2001. - с. 576.

4. Борисов М. CorelDRAW 10: попытка оправдаться.\Компьютерное обозрение, - 2001, - №5, - с. 24.

5. Збірник нормативних документів з безпеки життєдіяльності.\Витяг з державних санітарних правил і норм.- Під редак. проф.Сачкова Л.С.,- Київ: 2000,- с.738-739.

6. Романов Г.М. Человек и дисплей. – Ленинград: 1989.

7. Сибаров Ю.Г.Охрана труда в вычислительных центрах. – Москва : 1990.