Смекни!
smekni.com

Інформаційна система з обліку нарахування заробітної плати працівникам управління Державного казначейства (стр. 4 из 11)

Період проектування ІС буде розбитий на ділянки, і кожна ділянка буде мати мінімальний і максимальний терміни закінчення. Середній час на проведення одного етапу робіт розраховується по формулі:

Tj=

У таблиці 1 приведені етапи, на які розбите проектування, з тимчасовими характеристиками і указівкою виконавців. Час, відведений консультантові-економістові і начальникові відділу інформаційних технологій, поділяється навпіл.

По цим даним і формулам, приведеним вище, знаходимо:

Sм = 347*3=1041 грн;

Sпп= 1041+30+15*114,4*3,15+8,2*15*3,15=6863,85 грн;

Sр =2000*1,875=3750 грн;

Sэ=20*1,875+20*0,2*15/8=45 грн;

У=3750-45=3705 грн.

Эг=3705-0,25*6863,85=1990 грн/рік.

Висновок: тому що Эг>0, то впровадження даної ІС у казначействі економічно вигідно.

Для оцінки технічних показників необхідно вибрати набір характеристик. Для кожної характеристики задається параметр ri – який характеризує значимість характеристики. Значення даного параметра змінюються в межі від 0 до 10 і за допомогою його перераховується допоміжний коефіцієнт

ki=

Перелік критеріїв характеризуючи дану ІС приведений у таблиці.

Табл.2

Критерії Параметр (ri) ki
1. Точність работи 10 10/34
2.Бистродія 6 6/34
3.Легкість використання 8 8/34
4.Захист від зовнішнього втручання 10 10/34

Уведемо параметр Аi, що відбиває оцінку реалізації відповідної характеристики в даної ІС і в її аналогу. Значення даного параметра змінюються в межі від 0 до 5.

- критерії програмного продукту;

- критерії аналога.

Дані приведені в таблиці .

Табл.3

Номер критерія
1 5 3
2 5 1
3 4 3
4 5 1

Розрахуємо інтегральний технічний показник по формулі:

- інтегральний технічний показник програмного продукту;

- інтегральний технічний показник його аналога;

Розрахуємо інтегральний вартісної показник по формулі:

,

де

- повна вартість розробки і функціонування даної програми за весь період експлуатації;

- вартість придбання й експлуатації аналога (у даному випадку аналогом виступає ручна робота і вартість її придбання дорівнює 0).

де

- вартість на розробку, що була розрахована раніше,

- вартість функціонування програмного продукту в рік;

- період функціонування даної програми (у літах).

де

- вартість експлуатації аналога;

- період експлуатації, що збігається з періодом експлуатації програмного продукту.

Припустимо, що дана програма буде використовуватися на підприємстві 5 років

Розрахуємо техніко-економічну ефективність по формулі:

Розрахуємо відносну техніко-економічну ефективність по формулі:

Висновок: тому що відносний техніко-економічний показник більше 1, то ІС є ефективною за техніко-економічними критеріями.

1.2 Структурні підрозділи та їх основне призначення

Штатний розпис і кошторис на утримання управління Державного казначейства у Софіївському районі затверджується обласним управління у Дніпропетровській області Чисельність персоналу відділення становить 17 одиниць. Відділення складається з 4 відділів :

а) відділу видатків бюджетів усіх рівнів

б) відділу надходжень доходів до державного та місцевого бюджетів

в) відділу звітності

г) відділу інформаційних технологій та телекомунікацій.

Організаційна структура УДК у Софіївському районіприведена на малюнку 1.

В теперішній час управління Державного казначейства обслуговує за видатками районного бюджету 34 установи та організації, обласного бюджету – 1 установу та державного бюджету – 21 установу.

Діюча автоматизована система "Казна" по доходам забезпечує виконання встановлених строків проходження платежів від платника до кожного рівня бюджету: державного, обласного та районного. Спеціалістами управління щоденно відслідковується потік коштів по всім рахункам, контролюється правильність та повнота розмежування надходжень.

В 2006 році розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів для здійснення видаткових операцій відкрито 512 реєстраційних і спеціальних реєстраційних рахунків.

Щоденно в управлінні державного казначейства виконується у середньому 175 трансакцій по видатковим рахунках районного та державного бюджетам. Із 56 розпорядників бюджетних коштів, які отримували готівку на виплату заробітної плати управлінням переведені на безготівкові розрахунки 55 установи, з них місцевого бюджету - 34, обласного – 1, державного – 20.

Згідно штатного розпису районне управління Державного казначейства у Софіївському районі включає 17 штатних одиниць. серед них:

1. керівництво:

– начальник;

– заступник начальника;

– секретар

2. відділ видатків бюджетів усіх рівнів:

– начальник відділу;

– заступник начальника відділу

– головний спеціаліст

– провідний казначей - 2;

3. відділ надходжень до державного та місцевих бюджетів:

– начальник відділу;

– головний спеціаліст;

3. відділ звітності:

– начальник відділу – головний бухгалтер;

– заступник начальника відділу:

– провідний казначей - 3;

4. відділ інформаційних технологій та телекомунікацій:

– головний спеціаліст – 2

Начальник управління згідно посадової інструкції має наступні завдання, обов’язки та повноваження:

1) здійснює керівництво діяльністю управління, розподіляє обов’язки між працівниками, очолює та контролює їх роботу, визначає ступінь відповідальності заступника начальника управління начальників відділів, спеціалістів, готує пропозиції щодо призначення на посади і звільнення з посад начальників відділів, фахівців відділення;

2) видає в межах своєї компетенції розпорядження, організує та контролює їх виконання, організує економічну роботу управління;

3) організує виконання показників Державного, місцевих бюджетів та здійснює контроль за надходженням, рухом і використанням Державного та місцевих бюджетів, організує та проводить необхідні заходи по дотриманню нормативних актів по процедурі, технології та регламенту казначейської діяльності на всіх етапах проходження платіжних та розрахункових документів;

4) здійснює контроль за дотриманням чинного законодавства України з питань виконання Державного та місцевих бюджетів, забезпечує виконання державної бюджетної політики в частині доходів, контролює правильність застосування Постанов та розпоряджень Уряду, існуючих положень, інструкцій.

Заступник начальника управління - виконує в разі необхідності обов’язки начальника, а також:

1) здійснює контроль за правильним виконанням кошторису управління Державного казначейства та своєчасному поданню фінансової звітності по апарату управління, забезпечує проведення інвентаризації в управлінні;

2) розглядає і подає на затвердження начальнику управління плани роботи управління, оперативну та квартальну звітність, складену працівниками управління, надає зведені матеріали перевірок, інформаційні повідомлення, доповідні записки за завданням ДК та обласного Головного управління Держказначейства України (ГУДКУ), райвиконкому;

3) проводить документування діяльності управління, забезпечує чітке ведення кадрового діловодства, архівної справи.

Заступник начальника управління в межах своєї компетенції здійснює контроль за діяльністю усіх відділів районного управління Державного казначейства.

Всі працівники управління в своїй роботі керуються інструктивним та законодавчим матеріалами, Положеннями та Постановами Державного казначейства України, Міністерства Фінансів України, Податкової Адміністрації та інших органів.