WHERE (((Заказчик.Фамилия)=[Запрос]![Фамилия]));
Заказчик ФИО - запит інформації про замовника та його договори, за його Ф.І.П.:
SELECT Заказчик.[Код заказчика], Заказчик.Фамилия, Заказчик.Имя, Заказчик.Отчество, Заказчик.Адрес, Заказчик.Телефон, Договор.[№ договора], Договор.[Срок к установке], Договор.[Дата окончания гарантии]
FROM Заказчик INNER JOIN Договор ON Заказчик.[Код заказчика] = Договор.[Код заказчика]
WHERE (((Заказчик.Фамилия)=[Запрос]![Фамилия]) AND ((Заказчик.Имя)=[Запрос]![Имя]) AND ((Заказчик.Отчество)=[Запрос]![Отчество]));
Изделия - запит інформації про вироби за їх найменуванням:
SELECT Изделие.[№ изделия], Изделие.Наименование, Изделие.Сложность, Изделие.[Общий вид экземпляра]
FROM Изделие
WHERE (((Изделие.Наименование)=[Запрос]![Наименование]));
Материалы - запит інформації про матеріали за групою, до якої вони належать:
SELECT Материал.[№ материала], Материал.Группа, Материал.Название, Материал.[Единица измерения], Материал.[Цена $], Материал.[Цена грн], Материал.[Внешний вид]
FROM Материал
WHERE (((Материал.Группа)=[Запрос]![Группа]));
Додаток Б. Інструкція користувача
Робота з базою даних меблевої фірми починається з запуску форми МЕБЕЛЬ. Вона показана на рисунку 1.
Рисунок 1 – Головна форма програмного забезпечення для меблевої фірми.
Для виходу з програми необхідно натиснути найнижчу кнопку. Натиснувши кнопку “О программе”, ми відкриємо форму довідки. Вона показана на рисунку 2.
Рисунок 2 – Форма довідки
Натиснувши кнопку “Клієнти фірми“ – відкриємо форму, яка дозволяє вводити нових клієнтів фірми. Ця форма зображена на рисунку 3 заповнена для фізичної особи та на рисунку 4 – для юридичної особи.
Рисунок 3 – Форма замовників для фізичної особи
Рисунок 4 – Форма замовників для юридичної особи
В цій формі необхідно ввести значення в усі поля, що знаходяться вище Приміток, а потім вибравши статус особи: фізична або юридична, і заповнити відповідні поля нижче від Приміток. На цій формі, як і на усіх наступних формах, про які піде розмова, поля, що виділені жовтим кольором обов’язкові, а прозорі поля – необов’язкові. Вибір певного статусу відкриває доступ до відповідних полей та закриваєоткрі до тих, які йому не відповідають.
Кнопка “Заключить договор” відкриває форму договорів. Ця форма зображена на рисунку 5.
Рисунок 5 – форма договорів
Для введення нового договору необхідно натиснути кнопку добавити або прокрутити всі записи до кінця. Заповнити всі обов’язкові поля (які не є прозорими) і знову натиснути кнопку добавити. Необов’язкове поле “Общий вид” заповнюється ескізним проектом або фотографією вже готового замовлення.
Кнопка “Учет изделий” відкриває форму виробів. Ця форма зображена на рисунку 6.
Рисунок 6 – форма виробів
Аналогічно заповнюється таблиця виробів: натиснути кнопку добавити, ввести номер виробу, його найменування, складність та загальний вигляд (необоовязкове поле), знову натиснути кнопку добавити.
Кнопка “Адмініструвати калькуляцію” відкриває форму калькуляції, що дозволяє повязувати між собою договора, вироби та матеріали. Вона зображена на рисунку 7.
Рисунок 7 – форма калькуляції
Нові записи добавляються аналогічно попередньо розглянутим формам. Крім кнопок добавити та вийти є ще кнопки ціна та клонувати. Кнопка ціна дозволяє запам’ятати ті значення ціни вказаного матеріалу, які він мав на момент створення елементу калькуляції. Ця кнопка стає активною відразу після того як буде добавлений або змінений матеріал і перестає бути активною після її натискання. Усі поля цін не можуть бути заповнені вручну. Поточні ціни матеріалу заповнюються автоматично відразу після введення номеру матеріалу, а закупові ціни отримують своє значення при натисканні кнопки цна. Кнопка клонувати дозволяє створити новий запис із такими параметрами, як у запису, що клонується, для подальшої зміни, наприклад, номеру договору. Вона полегшує процес створення нових записів, сожих на вже існуючі. Кнопка “Администрировать материалы” відкриває форму матеріали, що дозволяє вводити нові записи для матеріалів, аналогічно іншим формам. Також ця форма використовується для зміни значень деяких матеріалів, наприклад, для зміни поточної ціни матеріалу. Зовнішній вигляд форми матеріалів показаний на рисунку 8.
Рисунок 8 – форма матеріалів
Кнопка “Отчеты и договоры” відкриває форму “отчетность”, яка поеазана на рисунку 9.
Рисунок 9 – форма “отчетность”
Форма “отчетность“ має парні кнопки, що дозволяють продивлятися та зберігати й відправляти на друк наступні звіти: звіт по виробу (рисунок 10), звіт по матеріалу (рисунок 11), звіт по договорах за фамілією (рисунок 12) чи Ф.І.П. клієнта (рисунок 13), та сам договір на придбання виробів у фірми (рисунок 14).
Рисунок 10 – вхідні дані для звіту по виробам
Рисунок 11 – вхідні дані для звіту по матеріалам
Рисунок 12 – вхідні дані для звіту по договорам по фамілії
Рисунок 13 – вхідні дані для звіту по договорам по Ф.І.П.
Рисунок 14 – вхідні дані для отримання документу договору за номером договору