Католицька церква є великим власником. На різних континентах вона має величезні багатства у вигляді сотень тисяч гектарів землі й акцій промислових і фінансових компаній. («Дженерал Моторз», «Шелл», «Дженерал Електрик» тощо). Ватикан – солідний «банкір», його капітали розміщені в найбільших банках світу, а також у ватиканському «Банку Святого Духа», Римському банку й Комерційному банку Італії.
Про величезну міць Ватикану свідчать його валютний і золотий фонди, що складають більше ніж 12 млрд. доларів.
Для координації фінансової діяльності в 1968 р. була створена спеціальна Префектура з економічних справ. Усі продукти, промислові товари й електроенергія імпортуються.
Культура. Будівлі Ватикану являють собою грандіозний архітектурний комплекс, де храми, палаци, фортечні споруди поєднуються з витворами садово-паркового мистецтва. Урочистим входом до Ватикану служить облямована колонадами площа Святого Петра, оформлена в стилі бароко. Колонади ведуть до собору Святого Петра. На місці сучасного собору в 324 р. за наказом імператора Костянтина була побудована велична палеохристиянська базиліка. Відтоді собор піддавався численним реконструкціям аж до 1506 р., коли його відновлення було доручене архітекторові Браманте, у чому також узяли участь Рафаель, Перуці, Сангалло й Мікеланджело.
На початку XVII ст. архітектор Мадернт вирішив побудувати собор у формі латинського хреста. Йому належить проект фасаду. Пізніше, у 1667 р.,архітектор Берніні створив напівкруглу колонаду площі Святого Петра, будівництвом якої завершилася реконструкція собору й площі Святого Петра, що тривала 161 рік.
Ще із часів Відродження римські папи збирали твори античного мистецтва, і вже у XVIII ст. ватиканський музей – Пінакотека – був найбільшим у Європі.
У бібліотеці Ватикану, що була заснована в 1475 р., зберігається рідкісна колекція манускриптів, книжкових мініатюр і бібліографічних раритетів.
При Ватикані діє Папська академія наук, заснована в 1603 р. Метою її роботи є сприяння дослідженням у галузі фізики, математики, природознавства. Папські академіки призначаються Папою Римським із видатних учених різних країн.