Накладання електронного цифрового підпису під матеріалами заявки та шифрування матеріалів заявки виконується за допомогою спеціальних програмних засобів накладання електронного цифрового підпису “IIT Користувач ЦСК-1”, інструкції стосовно інсталяції та налаштування яких наведені вище.
Отож, запускаємо програму “IIT Користувач ЦСК-1”.
Перед накладанням електронного цифрового підпису та шифруванням, необхідно завантажити особистий ключ, який був отриманий заявником на відповідному етапі (дивись вище). Особистий ключ заявника зберігається на флешці, яку необхідно підєднати до комп’ютера.
Отже, для завантаження ключа вибираємо в меню розділ “Особистий ключ”.
Далі “Зчитати...”.
Вибираємо, в якості носія ключової інформації, “З’ємний диск” та вводимо пароль захисту особистого ключа.
Якщо завантаження особистого ключа пройшло успішно, Ви побачите вікно, де знизу буде надпис “Особистий ключ зчитано”.
Тепер можна перейти безпосередньо до підпису та шифрування матеріалів заявки. Нагадуємо, що матеріали заявки повинні бути в форматі Microsoft Word, тобто мати розширення .doc. Підпис та шифрування – це дві окремі операції, тому спочатку необхідно підписати матеріали заявки, а потім зашифрувати вже підписані матеріали.
Наприклад, на диску d:\ в нас є папка d:\materials\, що містить файли матеріалів заявки: formula.doc, opis vinaxodu.doc (матеріали щодо заявки на винахід) та znak.jpg (зображення знаку для товарів і послуг).
Підпишемо електронним цифровим підписом ці файли.
Вибираємо відповідний пункт меню програми.
З’являється вікно вибору файлів для підпису.
Натискаємо кнопку “Додати”.
Вибираємо файли, які необхідно підписати. Для нашого прикладу – це файли, що містяться в каталозі d:\materials\. Щоб вибрати файли, тримайте натиснутою кнопку Ctrl, а лівою кнопкою миші вибирайте файли. Після вибору файлів, натискаємо кнопку “Открыть”.
У вікні файлів, що повинні бути підписані, з’являється перелік наших матеріалів заявки.
Натискаємо кнопку “Підписати”.
Якщо підписання пройшло вдало, Ви отримаєте вікно з зазначенням файлів з електронним цифровим підписом.
Для нашого прикладу, поряд з файлами d:\materials\formula.doc, d:\materials\opis vinaxodu.doc та d:\materials\znak.jpg, з’явилися файли з електронним цифровим підписом: d:\materials\formula.doc.p7s, d:\materials\opis vinaxodu.doc.p7s та d:\materials\znak.jpg.p7s, які мають розширення p7s та позначаються у Windows “ключиками”.
Натисніть “Закрити”, щоб повернутися до головного вікна програми.
Отже, ми виконали першу операцію – наклали електронний цифровий підпис на матеріали заявки.
Наступний крок – шифрування матеріалів заявки. Шифрувати необхідно вже підписані файли. Для нашого прикладу, необхідно шифрувати файли d:\materials\formula.doc.p7s, d:\materials\opis vinaxodu.doc.p7s та d:\materials\znak.jpg.p7s.
Вибираємо відповідний пункт меню.
Натискаємо кнопку “Додати”.
Вибираємо файли з електронним цифровим підписом. Щоб вибрати файли вибірково, тримайте натиснутою кнопку Ctrl, а лівою кнопкою миші вибирайте файли. Після вибору файлів, натискаємо кнопку “Открыть”.
У вікні файлів, що повинні бути зашифровані, з’являється перелік наших підписаних матеріалів заявки.
Натискаємо кнопку “Зашифрувати”.
Тепер необхідно вибрати сертифікати осіб, які зможуть розшифрувати файли. По-перше, це сервер системи електронного подання заявок Укрпатенту (має сертифікат на ім’я Іванова Василя Петровича), зазначення цього сертифікату обов’язкове. Далі, можна зазначити свій сертифікат. Наприклад, Ви – Іванова Тетяна Іванівна. Після вибору натискаєте “Ok”.
Якщо шифрування пройшло вдало, Ви отримаєте вікно з зазначенням зашифрованих файлів.
Для нашого прикладу, поряд з файлами d:\materials\formula.doc, d:\materials\opis vinaxodu.doc, d:\materials\znak.jpg, d:\materials\formula.doc.p7s, d:\materials\opis vinaxodu.doc.p7s та d:\materials\znak.jpg.p7s, з’явилися зашифровані файли: d:\materials\formula.doc.p7s.p7e, d:\materials\opis vinaxodu.doc.p7s.p7e та d:\materials\znak.jpg.p7s.p7e, які мають розширення p7e та позначаються у Windows “ключиками”.
Увага! Тільки зашифровані файли матеріалів заявки (для нашого прикладу, d:\materials\formula.doc.p7s.p7e, d:\materials\opis vinaxodu.doc.p7s.p7e та d:\materials\znak.jpg.p7s.p7e) з розширенням p7e можуть бути прийняті системою електронного подання. Файли з розширенням p7s (файли з електронним цифровим підписом) або файли doc, jpg, не будуть прийняті системою.
Формування заявки – це заповнення полів електронного бланку заяви та прикріплення до заяви підписаних та зашифрованих за допомогою ЕЦП файлів матеріалів заявки.
Щоб перейти до формування нової заявки на винахід, виберіть відповідний пункт меню у вікні перегляду заявок, що були подані.
Заявник потрапляє до вікна формування нової заявки на винахід.
Для подання заявки на винахід необхідно виконати такі дії:
- заповнити поля електронного бланку заяви;
- приєднати до електронного бланку заяви матеріали заявки;
- завантажити на свій комп’ютер бланк заяви, що формує система електронного подання;
- підписати за зашифрувати за допомогою ЕЦП бланк заяви;
- приєднати бланк заяви;
- зареєструвати заявку.
Поміж всіх полів електронного бланку заяви на винахід є поля, що обов’язкові для заповнення: (71) Заявник(и), (54) Назва винаходу (українською), (98) Адреса для листування (місто, адресат, телефон, двохбуквений код країни адресата). Крім того, обов’язковим є надання опису винаходу.
Індекси МПК повинні наводитися в такому форматі: <розділ><клас><підклас> <група(без попередніх нулів; максимум 4 цифри)>/<підгруппа(мінімум дві цифри; максимум шість цифр)>
Індекси МПК розділяються символами точка з комою.
Приклад: B22F 9/22;C22C 1/04;C22C 1/08
Поле є необов’язковим для заповнення.
Приклад:
(86) Реєстраційний номер та дата подання міжнародної заявки, установлені відомством-одержувачем
Номер міжнародної заявки наводиться в форматі: PCT/CCDD/DDDD або PCT/CCDDDD/DDDDDD, де CC - двобуквений код держави (прописні літери), D - будь-яка цифра від 0 до 9.
Приклад: PCT/US02/18284 або PCT/US2004/040584
Дата подання міжнародної заявки надається у форматі: dd.mm.yyyy, де dd – день, mm – місяць, yyyy – рік.
Приклад: 10.06.2010
Для вибору дати з календаря
, натисніть на зображення , що поруч з полем.Якщо наводиться номер міжнародної заявки, обов’язковим є наведення дати подання міжнародної заявки, і навпаки.
Приклад:
Поля є необов’язковими для заповнення.
(87) Номер і дата міжнародної публікації міжнародної заявки
Номер міжнародної публікації міжнародної заявки наводиться в форматі: PCT/CCDD/DDDD або PCT/CCDDDD/DDDDDD, де CC - двобуквений код держави (прописні літери), D - будь-яка цифра від 0 до 9.
Приклад: PCT/US02/18284 або PCT/US2004/040584
Дата міжнародної публікації міжнародної заявки надається у форматі: dd.mm.yyyy, де dd – день, mm – місяць, yyyy – рік.