Застосування засобів малої механізації при виготовленні розчинів для ін'єкцій та очних крапель допускається за умови, якщо є можливість їхнього знезаражування і стерилізації.
Концентровані розчини, напівфабрикати, внутрішньо-аптечну заготівлю виготовляють в асептичних умовах і зберігають відповідно до їх фізико-хімічних властивостей та установлених строків придатності в умовах, які виключають їх забруднення.
При роботі в асептичному блоці для запису використовують попередньо нарізані аркуші рослинного пергаменту або кальки. Папір необхідно зберігати у пластмасових папках або пакетах. Писати можна тільки шариковою ручкою, яку 1 раз за зміну слід протирати спиртом етиловим 70% або спиртоефірною сумішшю. Запис необхідно проводити на столі, розташованому поблизу місцевої витяжної системи.
Виготовлення інших лікарських форм в асептичному блоці не допускається.
Забороняється використання асептичної кімнати для проведення контролю стерильності та інших мікробіологічних робіт.
Персоналу, який не працює в асептичному блоці, вхід в ці приміщення категорично забороняється.
Вимоги санітарного режиму
до виготовлення ліків в асептичних умовах
В аптеках концентровані розчини, напівфабрикати, внутрішньоаптечні заготовки, лікарські форми для офтальмології та ін'єкцій, обробки ран, для немовлят та з антибіотиками готують в асептичних умовах.
Для знезаражування скляних та металевих трубопроводів, великих скляних балонів в аптеці використовують обробку гострою парою протягом 30 хв.
Миття та дезінфекція трубопроводу проводиться перед його складанням, а в процесі експлуатації - не рідше одного разу в 14 днів, а також при незадовільних результатах бактеріологічних досліджень води.
Для очищення від пірогенних речовин скляні трубки обробляють гарячим підкисленим 1% розчином калію перманганату протягом 25-30 хв.
Для стерилізації трубопроводів з полімерних матеріалів і скла використовують обробку розчином "Дезоксону-1" або розчином пероксиду водню 6 %.
Прибирання асептичного блоку проводиться не рідше одного разу за зміну в кінці роботи вологим способом із застосуванням дезінфікуючих засобів.
Перед входом до асептичного блоку повинні бути гумові килимки, які один раз за зміну обробляють дезінфікуючими засобами.
Генеральне прибирання асептичної кімнати здійснюють один раз на тиждень у послідовності, зазначеній на схемі.
Миють і дезинфікують підлогу |
Приміщення опромінюють УФ-світлом |