Смекни!
smekni.com

Tелеконференцiї USENET i UNIX (стр. 2 из 2)

При читанні статей натискайте клавішу пропуску для перегляду наступного екрана. Натискайте клавішу п для переходу до наступної статті. При кожному натисненні клавіші пропуску ви переходите до наступного екрана заголовків статей для даної групи новин. Після цього при наступному натисненні клавіші пропуску ви отримаєте першу вибрану статтю. Якщо ци одна стаття не вибрана, на екрані з'являється список статей для наступної групи новин.

Для виходу з групи новин до закінчення читання всіх статей потрібно натиснути клавішу q. Чтоби вийти з програми пп до закінчення читання всіх статей, натисніть клавішу Q.

Приведемо деякі команди, які спрощують роботу з програмою nn:

· Команда? надає допомогу для поточного екрана.

· Команда k знищує конкретну тему. Викидаються всі статті з даним рядком Subject. Команда До діє сильніше: ніякі статті з даним рядком Subject не з'являться протягом 30 днів або ніколи в залежності від вашої відповіді на стимул.

· При читанні статті команда N здійснює перехід прямо до наступної групи новин.

· Команда S зберігає поточну статтю. При бажанні можна указати ім'я файла; якщо цього не зробити, ім'я вибирає програма. При визначенні повного маршрутного імені воно використовується для файла; в іншому випадку файл зберігається в каталозі News у вашому початковому каталозі. Якщо не указати ніякого імені файла, стаття зберігається в файлі з ім'ям, заснованому на назві групи новин. (Наприклад, стаття з сотр.risks збережеться в файлі -/News/comp.risks.) Якщо файл не існує, програма on створює його, а якщо він є, стаття додається в цей файл.

· Команда = дозволяє вибирати статті відповідно до регулярного вираження, яке відповідає темі. Якщо, наприклад, ви хочете прочитати всі статті, що відносяться до Internet, можна ввести Internet і натиснути клавішу Enter.

Якщо ваша система UNIX є частиною Usenet, в ній є програма читання новин, але не обов'язково га або пп (хоч ці дві програми найбільш поширені). Є, зокрема, програми trn (це нова версія програми t) і tin.

Я користуюся обома програмами га і nn, але віддаю перевагу nn, яка дозволяє читати новини швидше. Однак у цієї програми є і недоліки. По-перше, вона не так поширена як програма га. По-друге, через спосіб представлення нових статей програма га показує нову статтю швидше, ніж nn.

Література

1. Ричард Петерсон Linux Руководство по операционной системе.- К.:BHV ,1997.-687 с.

2. Валда Хиллей. UNIX Системное администрирование. - К.: Диалектика, 1997. - 711 с.

3. Еви Хемет. Unix Руководство системного администратора - К:BHV,1997.-632 с.

4. Джек Такет. Использование Linux 3-е издание - К.: Вильямс,1998 - 576 с.