Смекни!
smekni.com

Ринкові відносини 2 (стр. 7 из 7)

При цьому кількість підприімств протягом дня не обмежена.

При здійсненні готівкових розрахунків підприімства обов’язково повинні виписувати та належним чинном оформляти прибуткові і видаткові касові ордери, касового чи товарного чека квитанціі, договору куплі-продажу, актів закупівлі, виконання робіт або інших документів, що засвідчують факт купівлі товару, виконання робіт, надання послуг.

Під час одержання прибуткових касових ордерів або видаткових документів касир зобов’язанний перевірити:

- наявність і справжність на документах підпису головного

бухгалтера, а на видаткових - дозвіл надпису керівника

підприімства або осіб, ним уповноважених;

- правильність оформлення документів;

- наявність перелічених у документах додатків.

Для вірного контролю та веденню касових операцій на підприімствах встановлюіться ліміт у касі. I тому підприімства можуть зберігати в своій касі готівку на кінець робочого дня в межах ліміту, що встановлюіться ім установами банку щорічно протягом першого кварталу.

Також кожне підприімство веде одну касову книгу в якій аркуші повинні бути пронумерованні та прошнурованні й опечатані сургучною або мастичною печаткою. Записи в касовій книзі проводяться касиром відразу після одержання або видачі грошей за кожним прибутковим і видатковим ордерами. Контроль за веденням касовоі книги покладенний на головного бухгалтера підприімства.

Для зручності в контролі касових операцій вводиться ліміт каси, який надаіться установами банків для кожного підприімства.

Ліміт встановлюіться щорічно протягом першого кварталу.

Також, в строки встановленні керівником підприімства, але не рідше одного разу на квартал, на кожному підприімстві проводиться раптова ревізія каси з покупюрним перерахуванням усіх грошей і перевіркою інших цінностей, що знаходяться в касі.

Перевірка касовоі дисціпліни здійснюіться органами Державноі податковоі адміністраціі Украіни, Державноі контрольно-ревізійноі служби Украіни, Міністерства внутрішніх справ Украіни, фінансовими органами та установами банків.

При перевірці касовоі дисципліни, виявленні порушення, за які несуть відповідальність у встановленному чинним законодавством порядку.

Відповідальність за дотримання касовоі дисціпліни покладаіться на керівника підприімств, головних бухгалтерів, керівників фінансових служб і касирів.

Викладенний матеріал носить не інформаційний характер і розрахований на творче його сприйняття. Визначена сутність кожноі проблеми, що розглядаіться, наведенні можливі варіанти іі розв’язання, перспективи розвитку.