Смекни!
smekni.com

Підготовка населення по захисту від зброї масового ураження (стр. 2 из 2)

У найважчих умовах люди повинні бути стійкими, мужніми, показувати зразки організованості і дисципліни, припиняти помилкові слухи і паніку.

Чимало прикладів мужності, стійкості і героїзму показали радянські люди в роки Великої Вітчизняної війни. Наприклад, у Сталінграді боєць команди МПВО Т. И. Сукеник під час чергування на вишковому спостережному пункті, розташованому на даху будинку, виявився в самому центрі бомбового удару німецько-фашистських стерв'ятників. Десятки пікіруючих бомбардувальників бомбили станцію Сталінград-1 і прилягаючий житловий масив. Навколо рвалися бомби. На очах Сукеника готель «Інтурист» була перетворена в руїни, почалися пожежі, дим заважав спостерігати, але боєць не залишив посади і продовжував доносити в штаб району про обстановку, що складається.

У Ленінграді боєць МПВО Невського району Наталя Попова під час чергування на вишковому спостережному пункті побачила, що артилерійський снаряд потрапив у будинок, де в цей час була її родина. Почалася пожежа. Але Попова не залишила посади і продовжувала нести службу.

«У ніч з 22 на 23 квітня 1942 року фашистська авіація зробила масований наліт на Сталінград групами по 9—15 бомбардувальників. Наліт продовжувався протягом трьох годин. Хоча загороджувальний вогонь зенітної артилерії був дуже щільним, на житловий район тракторного заводу було завалено понад 1500 запальні бомби і багато фугасних. Виникло 19 вогнищ пожеж. Тракторозаводци дружно відбивали натиск авіації. Молодь діяла вище всякої похвали, скрізь перша виходила на ліквідацію пожеж. Боєць МПВО медична сестра Л. И. Костина, ризикуючи життям, обпалюючи руки, скинула з даху кілька запальних бомб. Вона врятувала лікарню, де лежало 300 хворих»'.

Ракетно-ядерна війна, якщо неї розв'яжуть імперіалісти, з'явиться ще більш серйозним іспитом і насамперед моральних сил людини. Вона зажадає від кожного високої свідомості, величезного мужності і стійкості. Від виховання в радянських людей високих морально-політичних і психологічних якостей у значній мірі буде залежати ефективність виконання задач, що коштують перед цивільною обороною.

Завдання полягає в тім, щоб при проведенні будь-яких заходів цивільної оборони виробити в себе й в інших людей впевненість в ефективності заходів цивільної оборони, готовність виконати свої обов'язки в самій складній обстановці як у вогнищах поразки, так і в районах стихійних лих, дотримуючи при цьому високу організованість і дисципліну.

Одним з найважливіших показників високих моральних якостей населення служить відношення дорослих до питання захисту дітей. Адже, захищаючи дітей, люди захищають майбутнє країни. І хоча школярі знайомляться з основами захисту від зброї масової поразки в ході шкільних занять, це не звільняє дорослих від обов'язків у справі захисту дітей.

Вище були перераховані лише основні обов'язки населення по цивільній обороні. Неухильне і точне виконання громадянами цих і інших обов'язків буде сприяти зміцненню цивільної оборони, а отже, і оборонної моці Радянської держави.