Негативно діє на дихальну систему, розслабляючи мускулатуру гортані, і спиртне. Тому на градусні напої також варто накладати табу за кілька годин до сну. Педанти можуть вирахувати навіть точний відрізок негативної дії. Бо відомо, що печінка людини переробляє 10— 15 мл чистого спирту за годину. А, наприклад, у ста грамах горілки його 40 мл. Отже, 40-градусний напій не варто пити за 2,5 години до нічного відпочинку, а якщо відрізок часу розтягнеться до чотирьох годин це взагалі ідеально. Потрібно уникати також вживання транквілізаторів і снодійних препаратів. І в жодному випадку не поєднувати їх з алкоголем.
Досить часто легка форма хропіння та апное проявляється лише тоді, коли людина спить на спині. Пояснюється це западанням язика. А щоб зняти проблему з розпорядку ночі, варто елементарно не спати на спині. Але, виявляється, людині не так просто звикнути до іншої пози. Тому лікарі радять, на перший погляд, дещо деспотичний спосіб, як позбутися такої звички. Потрібно нашити на піжаму на спині спеціальну кишеньку, куди б поміщався м'яч для великого тенісу. Коли людина намагається лягти на спину, відразу ж прокидається і повертається на бік. Звичайно, з м'ячиком спочатку не виспишся, однак, стверджують лікарі, протягом 3—4тижнів виробляється стійкий умовний рефлекс не спати на спині.
З нехитрих порад хропунам—спати з трохи піднятою головою. Щоб досягти такого ефекту, не варто класти голову на туго набиті подушки — з них вона, як правило, сповзає і западає вперед, від чого хропіння ще більше посилюється. Найліпше з допомогою спеціальних брусків під ніжки поставити ліжко з невеликим нахилом донизу. Взагалі, коли людина спить, її голова має розміщатися максимально прямо.