Смекни!
smekni.com

Теоретичні основи організації реклами в Інтернет (стр. 4 из 6)

Крок 3. Після заповнення анкети користувачів повертали на головну сторінку сервера HotWired. Випадково вибраній групі користувачів (тестовій групі) показували один з трьох тестових рекламних банерів (по яких проводилося дослідження), інші (контрольна група) бачили звичайний банер (не співпадаючий з трьома тестовими).

Другий день

Крок 4. Учасникам дослідження був розісланий лист по електронній пошті з вдячністю за участь в першому анкетуванні і запрошенням взяти участь в ще одному анкетуванні (з можливістю виграшу 200 доларів). Із користувачів, що отримали лист, 61% погодилися брати участь у другому анкетуванні.

Крок 5. Членам тестової групи була запропонована анкета, що стосується тієї категорії, до якої відносився товар з баченого ними тестового банера, членам контрольної групи пропонувалася анкета, що стосується випадково вибраної (з трьох) категорії.

Всього обидві анкети заповнило 1232 людини. Один із тестових банерів рекламував марку чоловічого одягу, другий інтернет-сервіс провайдера, третій браузер.

Внаслідок досліджень з'ясувалося наступне:

Категорія банера

Імовірність того, що людина купить продукт даної торгової марки при наступній купівлі даної категорії товарів
[Consumer loyalty]

Чоловічий одяг

+54%

Постачальник послуг Інтернет

+33%

Web-броузер

+8%

Можна зробити наступні висновки:

1. Банерна реклама не настільки проста, як може здатися на перший погляд.

2. Не треба прагнути до великої кількості показів банера, треба прагнути до широкого обхвату аудиторії.

Банерна реклама працює, навіть якщо не клацають на банери. Натиснення на банер відображає усього лише міру тимчасової зацікавленості в предметі. Основна думка, відображена в банері (якщо вона є), все одно запам'ятовується.

E-mail електронна пошта.

На жаль, при проведенні рекламної кампанії основна увага концентрується тільки на банерах. Про інші засоби немов забувають. На мій погляд, це велике упущення. Спробую пояснити, чому. Банери найбільш складний засіб реклами і маркетингу, вони вимагають деякої спеціальної підготовки для їх створення і застосування. Небанерні ж засоби реклами дозволяють фірмі отримати ефект від Інтернет з першого дня підключення. Одне з таких коштів E-mail (електронна пошта). Нижче перераховані її можливості і переваги.

По-перше, це оперативний і дешевий канал зв'язку з партнерами, колегами, клієнтами, ділерами, дочірніми підприємствами та ін. Він ефективний всередині країни, але особливо для зв'язку із зарубіжжям. Звичайний електронний лист дійде до адресата в будь-якій країні за секунди або хвилини і коштувати буде буквально копійки або взагалі нічого. E-mail можна використати для пересилки інформації, документації, креслень, малюнків, відео- і аудіоматеріалів, для практично миттєвого обміну думками, актуальною інформацією (наприклад про зміну цін або курсу валюти або акцій, мита або податків і т.п.). Якщо підрахувати вартість поштових витрат, папери, телефонних переговорів, які можна уникнути, і зіставити це з вартістю необмеженого за часом користування всіма сервісами Інтернет і врахувати підвищення оперативності і ефективності роботи, то пряма економія коштів для багатьох фірм очевидна.

Є і інша сторона справи: якщо у вас немає електронної пошти, з вами не можуть зв'язатися через неї ваші потенційні партнери, клієнти. А це в очах людей, що вже пізнали її зручність і практичність істотний мінус. За рубежем адреса e-mail на візитці вже давно перестала бути межею престижу і стала природним атрибутом життя. Це ж поступово встановлюється і в діловому житті в Україні.

По-друге, електронна пошта дешевий, оперативний і зручний канал отримання різної спеціальної інформації для роботи і професійного зростання. У Мережі Інтернет зараз безліч інформації можна отримувати безкоштовно по підписці через e-mail. Це прес-релізи, інформаційні бюлетені, спеціалізовані списки розсилки, що охоплюють безліч інтересів (і ділових в їх числі), зокрема, як огляди окремих секторів ринків, так і окремих видів продукції та ін. Не використати ці можливості - це слабість на конкурентному ринку, часто додаткова витрата коштів, без якої можна було обійтися, відмова від перспективи і нових можливостей, що постійно відкривається при теперішньому бурхливому розвитку Інтернет. А Ваша слабість - це козир в руках конкурентів.

По-третє, e-mail дає можливість прямого зв'язку, консультацій і співпраці з провідними фахівцями в своїй області в будь-якій країні. А це означає наближення до роботи по вищих стандартах не тільки українських, але в більшості випадків по світових.

По-четверте, приведу один конкретний і практичний приклад. Маючи електронну поштову скриньку можна, наприклад, поставити програму-автовідповідач, на якому розташувати певну інформацію яка часто запитується вашими партнерами, клієнтами, покупцями або співробітниками. При отриманні листа на його адресу, програма автоматично посилає у відповідь необхідну інформацію (це можуть бути ціни, інструкції, технічні показники, рахунки-фактури, різні довідкові матеріали, інформаційні бюлетені і багато що інше). На деяких підприємствах такий автовідповідач може звільнити окремого співробітника від частини рутинної роботи для кращого застосування його здібностей, на інших - взагалі замінити декількох чоловік персоналу. У разі ж необхідності періодичного інформування широкої мережі ділерів, такий автовідповідач замінить розсилку по звичайній пошті, а значить зекономить сила-силенна витрат на папір, поштову пересилку, телефонні переговори. Таку скриньку можна абсолютно безкоштовно зареєструвати в таких поштових службах як @Ukr.net, @Mail-in.net та ін.

Крім того, можна відмітити наступне:

· Електронна пошта являє собою push-технологію віщання, працює напряму і досягає конкретно потрібного Вам користувача;

· Дає можливість персоніфікованого звертання;

· Завдяки чіткому тематичному розподілу списків розсилок і дискусійних листів Ви можете впливати саме на цікавлячу Вас цільову аудиторію. Це дуже помітно відрізняє електронну пошту від звичайних ресурсів Інтернет. Існують спеціальні розсилочні сервери, які мають багато тематик розсилки і по 200 000 тис. і більше підписчиків.

· Цікаве, з точки зору одержувача повідомлення, може бути розіслане серед його колег і знайомих;

· Багато які західні експерти сходяться на думці, що відгук на правильно складений лист вище, ніж CTR банерiв. Завдяки новим рішенням в області електронної пошти вдається істотно підняти CTR. Так, компанія National Goegraphics за допомогою сервісу @loha @ctive Email отримала від 23000 нових користувачів CTR, рівний 32%. І це в той час, коли CTR банера даної фірми становив лише 3,1%. За результатами розсилки іншої компанії, CBS SpotrsLine, CTR становив 20%.

· Зараз більшість користувачів мають поштові програми, підтримуючі формат HTML-листів (це, зокрема, The Bat, Netscape Messenger і Outlook Express). Завдяки цьому рекламодавець може розміщуватися в листі не тільки текстову, але і графічну рекламу. Крім того, стало можливим відстежувати кількість переходів на Web-сервер фірми по посиланню в листі.

Отже, e-mail сучасний і практичний атрибут бізнесу. Але як же можна використати електронну пошту для формування іміджу компанії? Передусім, потрібно показувати клієнтам та користувачам чітку роботу, яка заключається в регулярній та своєчасній відповіді. При цьому у респондентів складеться уявлення про хорошу організацію справ компанії. Деякі фірми доводять цей принцип до межі: "клієнт повинен отримати відповідь протягом п'яти хвилин".

Списки розсилки і дискусійні групи.

Раніше в своїй роботі я згадував про списки розсилки як про ефективний засіб таргетингу аудиторії. І дійсно, в світі існує більше 100 000 різних списків розсилки. Ведуть їх, як правило, люди, добре обізнані в даному питанні, регулярно розсилаючи по e-mail чергові випуски розсилки. Одержувачі подібних листів власноручно підписалися на список, і в будь-який момент у них є право і можливість відмінити свою підписку. Існують відкриті розсилки (для все бажаючих), закриті (для людей певного кола), безкоштовні (існуючі за рахунок ентузіазму творців, спонсорської підтримки, платних рекламодавців), платні. Список розсилки звичайно націлений на певну групу людей і часто має тисячі передплатників таким чином, він дійсно є ефективним інструментом реклами.

1. Ваша реклама, вміщена в чужих списках, може виявитися не дуже ефективною. Тому прекрасним маркетинговим ходом буде створення власного списку розсилки. Природно, це має значення, якщо ви в стані на регулярній основі готувати компетентну інформацію, яка зацікавила б Вашу цільову аудиторію. Якщо у вас немає можливості встановити на своєму сервері програму, яка б забезпечувала розсилку, доцільно звернутися в одну із спеціальних Веб-служб. Служба забезпечує Вам організацію підписки, анкетування передплатників і безпосередньо саму розсилку. Замість цього вона залишає за собою право вміщувати невеликі рекламні блоки в кожний лист Вашим передплатникам.

Дискусійні листи створюються для обміну інформацією, обговорення питань на певну тематику. На відміну від списків розсилки писати в лист можуть не тільки безпосередньо його творці, але і всі учасники. Як правило, перед тим, як повідомлення розсилається всім учасникам листа, воно проходить верифікацію. Модератор листа (їм може бути або фундатор листа, або авторитет, вибраний учасниками) виключає повідомлення, що не відносяться до тематики листа.