Смекни!
smekni.com

Гострі отруєння (стр. 2 из 2)

ЧОГО НЕ СЛІД РОБИТИ ПРИ ПІДОЗРІ НА ГОСТРЕ ОТРУЄННЯ

1. Ні в якому разі не втрачайте часу - викликайте лікаря і починайте надавати першу допомогу.
2. Неприпустимо до прибуття лікаря давати дитині які б те ні було протиотрути, проносні чи ліки (за винятком активованого вугілля).
3. Не давайте дитині молока - за винятком тих випадків, коли отруйною речовиною послужила кислота. Молоко (традиційне «народне» засіб при отруєннях) може збільшити і без того серйозну ситуацію, прискоривши перехід отруйного речовини в кров дитини. (При отруєнні кислотою, навпроти, варто дати постраждалому якнайбільше молока, додавши в нього чайну ложку харчової соди.)
4. Не ховайте від лікаря і людей, що роблять невідкладну допомогу, обставини, при яких відбулося отруєння, походження і кількість отруйної речовини, що могло потрапити в організм дитини.

ЯК ЗАПОБІГТИ КРИТИЧНІЙ СИТУАЦІЇ

1. Зберігаєте дитячу аптечку окремо від дорослої, причому і ту, і іншу - у місці, абсолютно недосяжному для дитини.
2. Будьте гранично акуратні, коли вам приходиться давати дитині ліки. Особливу увагу звернете на:
- назва препарату;
- термін його придатності;
- призначення лікаря (необхідна лікарська форма, дозування, кількість і час прийомів ліки протягом доби).
3. Не зберігаєте отруйні речовини в доступному для дитини місці (косметику і парфумерію - на туалетному столику, миючі засоби - на раковині, оцет - на нижній полиці кухонного столу, ацетон і гас - на відкритій поличці і т.п.).

От, власне, і всі запобіжні заходи. Залишається тільки дивуватися, що далеко не всі батьки і далеко не завжди їх дотримуються.