Смекни!
smekni.com

Звіт про виробничу практику студента в Управлінні Податкової Поліції державної Податкової Адміні (стр. 3 из 4)

- відділ організації податкових розслідувань;

- юридично-методологічний відділ;

- інформаційно-аналітичний відділ;

- відділ дослідчих перевірок;

- відділ зовнішніх зв”язків.

Оперативне управління:

- відділ організації оперативного пошуку та проведення оперативно-технічних заходів;

- відділ з особово важливих справ;

- галузевий відділ;

- відділ організації розшуку неплатників податку.

Слідче управління:

- відділ організації податкового слідства;

- відділ розслідування особливо важливих справ.

Відділ тилового забезпечення:

- фінансова група;

- транспортне відділення;

- група матеріально-технічного забезпечення.

Спецпідрозділ фізичного захисту.

Управління боротьби з корупцією:

- відділ зонального контролю за організацією діяльності підрозділів з боротьби з корупцією;

- відділ оперативно-профілактичних заходів.

Головне управління примусового стягнення податків:

- відділ організації стягнення платежів з юридичних осіб;

- відділ організації стягнення платежів з фізичних осіб;

- відділ контролю за застосуванням контрольно-касових апаратів.

Інформаційно-аналітичний відділ.

Так як базою практики був відділ дослідчих перевірок в Управлінні податкових розслідувань УПП ДПА в м. Києві розглянемо його детальніше.

На початку року цей відділ в зв’язку з проблемами завантаження та складностями в керуванні був поділений на два сектори:

1) Сектор документальних перевірок особливо важливих справ по матеріалам оперативних служб, правоохоронних органів, слідчих управлінь та прокуратури.

2) Сектор документальних перевірок особливо важливих справ по матеріалам районних податкових поліцій стосовно зустрічних перевірок та аналізу документації з банку.

Робота даного відділу здійснюється відповідно з планом, який розробляється на кожен квартал року. Цей план наведено нижче.

Робітники відділу дослідчих перевірок керується “Положенням про відділ дослідчої перевірки Управління податкових розслідувань УПП ДПА у м. Києві”.

7. Аудит показників декларації про податок з доходів (прибутку).

Разом із затверджуваними формами бухгалтерської звітності підприємства подають у податкові адміністрації за місцезнаходженням:

- декларацію про прибуток підприємства;

- розрахунок суми податку на прибуток.

Ці документи подаються до канцелярії податкової адміністрації, яка робить відмітку про дату їх представлення. Після цього розрахунок передається до відділу обліку та звітності для нарахування платежів по фактичному прибутку.

І вже після цього розрахунок суми податку на прибуток і декларація про прибуток підприємства передаються до Управління податків та зборів для перевірки правильності нарахування податку на прибуток.

При перевірці встановлюють:

1) своєчасність подання документів;

2) правильність нарахування податку на прибуток;

3) узгодженість даних декларацій по податку на прибуток і форми № 2 “Звіт про фінансові результати та їх використання”.

Для цього потрібно показники рядків 01, 07, 08, 10, 11, 12 декларації про прибуток підприємства порівняти з даними, що відображені у рядках 010, 011, 060, 070, 110 форми № 2.

Затрати, що включаються до валових витрат реалізованої продукції, які відображені в декларації у рядку 05 повинні дорівнювати даним рядка 040 форми №2. . До речі ДПА України відповідно до пункту 16.15 статті 16 Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” видала наказ № 214 від 8 липня 1997 року “Про затвердження форми декларації про прибуток підприємства та Порядку її складання.

Відповідно до цього наказу розроблено “Порядок складання декларації про прибуток підприємства” і форму декларації, що мають застосовуватися всіма підприємствами.

Декларація складається з 3-х сторінок. Для заповнення майже кожного рядка необхідно скласти відповідні окремі додатки, яких є 17: від букви “А” до букви “Р”. Додатки подаються до податкового органу разом з декларацією. У разі якщо окремі рядки декларації не можуть бути заповнені через відсутність відповідних операцій, у цих рядках ставиться прочерк, і додатки за цими рядками до податкового органу не подаються.

При перевірці слід звернути увагу, що декларація заповнюється в тисячах гривень з одним десятковим знаком.

Для правильного заповнення декларації, підприємство повинно організувати податковий облік , дані якого підтверджуються первинними документами і документами бухгалтерського обліку.

При проведенні аудиту слід перевірити дотримання строків подання декларації. Декларація подається до податкового органу не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, а сам податок сплачується до бюджету не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

При аудиторській перевірці слід звернути увагу на правильність відображення операцій в бухгалтерському обліку відповідно до змін чинного законодавства.

З урахуванням вищесказаного пропонуємо таку схему організації податкового обліку на підприємстві: за Дебетом рахунка 18 “Валові витрати” в кореспонденції з Кредитом рахунків 51, 70, 69 тощо накопичуються валові витрати протягом податкового періоду (кварталу); за Кредитом рахунка 48 “Валові доходи” в кореспонденції з Дебетом рахунків 62, 51 тощо накопичуються валові доходи. На кінець податкового періоду валові витрати та валові доходи списуються на рахунок 80 “Прибутки та збитки”:

Дебет 48 Кредит 80

Дебет 80 Кредит 18

і додатково

Дебет 80 Кредит 02 ”Знос (амортизація) майна“.

Проводки виконані відповідно до статті 3 Закону, згідно з якою об’єктами оподаткування є прибуток, який визначається як різниця між скоригованим валовим доходом і сумами валових витрат і амортизаційних відрахувань.

При аудиті підприємства ВКФ “Проблема” порушень при заповненні декларації не виявлено. Декларація додається.


2. Аудит організації і методології бухгалтерського обліку суб’єкта господарювання.

Аудиторська перевірка організації і методології бухгалтерського обліку на підприємстві здійснюється згідно з “Положенням про організацію бухгалтерського обліку та звітності в Україні” затвердженого Постановою КМУ від 3 квітня 1993 року № 250.

Дане Положення застосовується для відображення в бухгалтерському обліку здійснюваних господарських операцій. Для його розвитку вповноважений на це урядом Мінфін України наказом від 7 травня 1993 року № 25 затвердив Вказівки по організації бухгалтерського обліку.

Вказані документи не просто замінили декілька раніше діючих нормативних документів по організації бухгалтерського обліку, але й відобразили зміни, що витікають з необхідності переходу до загальноприйнятої в міжнародній практиці системі обліку і статистики.

Перш за все виділимо розширення прав самих підприємств у питаннях вибору тих чи інших форм і методів бухгалтерського обліку.

До компетенції підприємства тепер віднесені питання: - самостійності у виборі та застосування альтернативних форм і методів обліку;

- визначення необхідності із запропонованого перечню створювати конкретні резерви майбутніх витрат;

- визначати строки та об’єкти інвентаризації, крім випадків її обов’язкового проведення;

- вводити систему внутрішньовиробничого обліку, звітності та контролю;

- встановлювати порядок оцінки товарів в оптовій ланці торгівлі та постачання;

- закріплювати метод визначення виручки від реалізації продукції, робіт і послуг;

- виділяти на окремий баланс свої філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які входять до складу підприємства, що повинно вирішуватись виходячи з умов господарювання, матеріальної бази управління та кваліфікації персоналу.

Вибрані методологічні варіанти відображення окремих господарських операцій та оцінки майна повинні незмінно застосовуватись на протязі поточного звітного року та встановлюватися розпорядчими документами підприємства.

Позитивним для вдосконалення організації бухгалтерського обліку, достовірності та повноти фіксації господарських операцій, скорочення витрат на його ведення є наділення підприємств та організацій правом самостійно встановлювати організаційну форму бухгалтерської роботи, тобто порядок побудови бухгалтерської служби ( самостійний відділ, спеціалізована консалтингова організація чи аудиторська фірма, окрема фізична особа на договірній основі, сам власник чи керівник підприємства).

До числа вже названих загальних методологічних посилок, які підлягають аудиторській перевірці, також відносяться:

- використання при регістрації в бухгалтерському обліку усіх господарських операцій методу подвійного запису;

- обов’язковий розподіл в обліку витрат, пов’язаних з виробництвом та збутом продукції (робіт, послуг), які є метою створення даного підприємства, та капітальних витрат, які включають витрати на будівельно-монтажні роботи, придбання обладнання та інших об’єктів основних засобів та інше;

- тотожність даних аналітичного обліку оборотам та залишкам по рахункам синтетичного обліку на перше число кожного місяця, а також показників бухгалтерської звітності даним синтетичного та аналітичного обліку;

- встановлення принципів та критерієв оцінки майна підприємства, яке відноситься до його активів;

- розподіл майна, грошових коштів та зобов’язань на визнані по законодавству власністю підприємства і відображені в його балансі, та всі інші матеріальні цінності, грошові кошти та зобов’язання, що обліковуються за балансом як не визнані власністю підприємства.

На перевіряємому підприємстві СП “Ей Ті Сі”, бухгалтерський облік по журнально- ордерній формі згідно з “Положенням про організацію бухгалтерського обліку і звітності в Україні” № 250 від 03. 04. 93 р. Постановка бухгалтерського обліку на підприємстві забезпечує перевірку достовірності звітних даних підприємства, відображених в балансі, та інших звітних документів.