Процедура незвичайно приємна і дуже корисна для шкіри рук і нігтів. А всі її етапи супроводжуються масажем. Спочатку – розслабляюча тепла ванна з морською сіллю і спеціально підібраними аромамаслами. Потім втирається охолоджуючий крем. Після цього наноситься пілінг, який змивається прохолодною водою. А на закінчення – зволожуючий крем. Якщо ж нігті трохи запущені, то перш за все варто зробити сухий манікюр. Подібний догляд за руками цілком здійснений і удома. Але масаж самої собі навряд чи виявиться таким же ефективним.
Цей вид манікюру – для володарів нарощених кігтів. Саме з цьому випадку видаляти кутикули, підпилювати і шліфувати нігті зручніше всього машинкою із спеціальними насадками. Навряд чи ти зможеш залицятися за штучними нігтями вдома, це салоновий манікюр.
Парафінові ванни досить швидко сталі дуже популярною салоновою процедурою. Адже вони не тільки усувають лущення, лікують мікротріщини і живлять шкіру рук, але і уповільнюють старіння і навіть запобігають деформації кісток. Парафінотерапію рекомендують проходити один раз в три-чотири тижні. Шкіру рук очищають. Масажними рухами наносять гель-пілінг, залишки якого віддаляються махровим рушником. Потім руки мастять спеціальним кремом, який не дасть парафіну прилипнути до шкіри. Після цього руки кілька разів опускають в теплий парафін, укутують в целофан і махрові рукавички. Через 15 хвилин парафінову плівку знімають і наносять зволожуючий крем. Подібна процедура неможлива в домашніх умовах, але є альтернатива. Гарненько очисть шкіру рук будь-ким скрабом. Нанеси на руки товстий шар живильної маски для обличчя або гліцерин і на декілька годин (а краще всього на ніч) надінь бавовняні рукавички.
Хороший варіант для тих, хто хоче одержати довгі доглянуті нігті «тут і зараз. Нарощувати нігті не рекомендується тим, у кого свої нігті слабкі, розшаровуються. Але, якщо Тобі належить важливий захід, під штучними нігтями можна на якийсь час приховати всі дефекти.
Сьогодні багато фахівців радять нарощувати нігті за допомогою гіпсу. Вони підбираються до кожного нігтя і закріплюються декількома шарами спеціального гелю і шовку на його середині. Межа ретельно шліфується, щоб створити видимість природних нігтів. Раз в дві неділі потрібно підправляти форму штучного нігтя і знімати з-під нього рідний ніготь, що відростив. До речі, якщо у тебе зламався один з своїх нігтів, можна його «полагодити» саме таким чином.
Акрилові нігті, наносять на всю нігтьову пластину. Вибирають форму і пензликом викладають акрил, який застигає прямо на нігті. Потім новий ніготь шліфують і підпилюють. Акрил вважається більш шкідливим матеріалом – ніготь під ним не дихає, жовтіє, зморщується. У будь-якому випадку перед нарощуванням нігтів коштує підлікувати і укріпити.
Це ще одна заміна звичному буденному манікюру. Хороший майстер утілить будь-які твої фантазії, а якщо фантазувати не хочеться, вибери малюнок по каталогу. На підготовлені нігті наноситься основа будь-якого кольору, а потім пензликом і акриловими фарбами малюнок. Його можна доповнити піском, пір'їнками, стразами, перлинами, намистинами, що переливається.
Звичайно в салонах використовують: для манікюрних наборів – кварцовий апарат, для машинних насадок – кристаллический. Вважається, що цього цілком достатньо, щоб захиститися від інфекцій. В багатьох салонах перед будь-якою процедурою на руки наносять антисептику – спрей або гель. Якщо запрошуєш майстра додому, обзаведися власним професійним манікюрним набором.
1. Лак для нігтів – є безбарвним або забарвленим розчином целюлози в нешкідливому розчиннику. Він додає нігтям бажаний колір і блиск, покриваючи їх красивою стійкою плівкою. Кальцій, що міститься в лаку, укріплює нігті, а спеціальні добавки – додають особливий блиск і яскравість. Лак не містить толуолу і формальдегіду.
Декілька спеціальних видів лака дозволяють самостійно зробити високопрофесійний і якісний манікюр:
«базовий лак» – основа для тонального покриття. Укріплює нігті, оберігає їх від розшарування і сприяє рівномірному розподілу тонального лака. Необхідний для захисту або лікування натурального нігтя від дії лака і для більш міцного зв'язку лака з нігтем;
«верхній лак» – наноситься поверх тонального лака. Додає блиск нігтям, в 2–3 рази збільшує стійкість лака, запобігає його розтріскуванню, відколювання і помутніння.
«чистий блиск нігтів» особливий вид блискучого лака без відтінку, що використовується замість кольорового лака і додаючий нігтям доглянутий вигляд;
«натуральний» – лак природного відтінку нігтів; «акриловий затвердитель» – спеціальний лак для ремонту пошкоджених нігтів;
«дрібний сріблястий блиск» – ефектні сріблясті лелітки, що використовуються як поверхневий шар на нігтях.
Найбільш стійкою лакування буває, коли лак наноситься трьома шарами: перший шар повинен бути з безколірним базового лака. Після того, як він добре висохне, наноситься другий шар, з кольорового лака. Щіточку занурюють у флакон з лаком для намазування кожного нігтя. Після висихання другого шару наноситься третій шар кольорового або «верхнього» лака. Не наносьте лак щільно до нігтьового ложа – тривалий контакт його з шкірою може викликати запалення. Завершуючи манікюр – укріпите лак, підставивши нігті під струмінь поточної води. Лак висихає швидше, якщо руки привести в рух. Не намагайтеся за допомогою сильного тепла прискорити процес висихання – при швидкому затвердінні лак може тріскатися.
Вибір кольору лака залежить від вашого смаку. При цьому береться до уваги колір помади і одягу, настрій, вибраний імідж, мотив, форма нігтів. Яскраві лаки добре виглядають на вузьких і довгастих нігтях, а широким і коротким більше підходять спокійні світлі тони.
Ідеальний варіант – однаковий колір лака і губної помади, хоча можливі і поєднання по основному тону, але з різними нюансами. небажана комбінація – матова губна помада і лак з перламутровим блиском.
Безпрограшний повсякденний варіант – пастельні тони бежево-персикової, світло-рожевої або світло-коричневої гамми. На нігтях будь-якої форми і довжини такий лак виглядає елегантно і не дуже помітно. Завжди актуальні насичені червоні лаки в поєднанні з такою ж помадою. Особливо ефектно вони виглядають на недовгих вузьких нігтях у формі лопатки. Прекрасний вибір для вечора – нігті благородних винних тонів або короткі темно-червоні нігті.
2. Рідина для зняття лака – якщо ви дбайливо відноситеся до своїх нігтів, не застосовуйте для зняття лака ацетон. Рідина для зняття лака легко очищає нігті від залишків лака без роздратування шкіри, а вітаміни і спеціальні добавки укріплюють шкіру навколо нігтя.
Для зняття лака використовуйте ватяний тампон, змочений рідиною. Лак розчиняється і усувається легким тертям тампоном по нігтьовій пластинці. Щоб уникнути запалення шкіри не залишайте залишки лака біля кореня і нігтьового валу.
Рідина для зняття лака вогненебезпечна! Її рекомендується берегти зоддалік джерел тепла і вогню, в місці, неприступному для дітей. Не допускайте її попадання на синтетичні волокна і поліровані дерев'яні поверхні.
Красиві, дбайливо оформлені і доглянуті нігті підкреслюють витонченість рук і прикрашають кожну жінку. Але для того, щоб нігті були здоровими і гладкими, необхідний систематичний вхід за ними.
Обов'язково проконсультуйся у лікаря, якщо у тебе ломкі або розшаровуються нігті. Можливо, це говорить про поганий стан організму в цілому.
Якщо нігті жовтіють, значить, ти дуже довго користуєшся темним лаком. Регулярно давай нігтям відпочити від лака і ніколи не забувай про основу.
Будь-яку роботу по будинку виконуй в гумових рукавичках.
Стан нігтів і кутикули можна поліпшити регулярним масажем або ваннами з аромамаслами. Наш рецепт: 20 мл базисного масла (мигдалевого, оливкового, жожоба), але 2 краплі ефірного масла лимона, масла чайного дерева і масла троянди. На п'ять хвилин занур в цю суміш кінчики пальців, а маслом, що залишилося на руках, помасажуй кутикулу. Для якнайкращого результату роби ванни раз в дві неділі.
А щоб укріпити ломкі нігті і позбутися жовтизни, кілька разів в тиждень втирай в них ефірне масло лимона або хоча б лимонний сік.
Педикюр – це гігієнічна процедура по догляду за стопами ніг. Вона корисна всім людям, оскільки з її допомогою підтримується нормальний здоровий стан шкіри підошов, нігтів і пальців ніг, міжпальцевих проміжків. При педикюрі віддаляються мозолі, змозолілості, натоптиши, надлишок рогового шару, підрізають нігті.
Педикюр не слідує вважати розкішшю, це процедура першої необхідності, її регулярне проведення дозволяє зберегти ноги здоровими. Рекомендується робити педикюр щомісячно.
Перед виконанням процедури майстер повинен оглянути стопи клієнта, особливо пальці і нігті, щоб переконатися у відсутності грибкових захворювань. При підозрі на захворювання пацієнту рекомендують звернутися до лікаря-дерматолога.
Послідовність виконання робіт педикюру:
1. Майстер готує ванну для ніг, промивши її миючою рідиною або мильним порошком і добре ополоснув струменем води. Потім у ванну наливають гарячу воду, в неї додають мильний порошок, столову ложку нашатирного спирту або питної соди. Ці добавки сприяють кращому розм'якшенню нашарувань шкіри, що ороговіли.