Смекни!
smekni.com

Оптимальне використання складських приміщень на ТД ДП "Сандора" (стр. 13 из 19)

5.Опції області Рівної діалогового вікна Пошук рішення дозволяють задати тип оптимізації. У цьому випадку необхідно максимізувати значення показника ефективності, тобто заданий дріб – цільову функцію.

Для цього потрібно клацнути на перемикачі максимальному значенню. Щиглик на кнопці мінімальному значенню вкаже, що треба мінімізувати цільову функцію (наприклад, якщо показником ефективності моделі є відхилення займаних площ під конкретний вид продукції від теоретично отриманого закону розподілу). Можна також зробити значення цільової функції рівним заданому числу, установивши перемикач значенню й увівши це число. (Останній вибір дозволяє за допомогою засобу Пошук рішення проводити підбор параметрів у моделях, що містять багато змінних й обмежень

5.Наступне поле Змінюючи ячейки дозволяє вказати змінні рішення моделі. Щоб увести їх у дане поле, потрібно клацнути на цьому полі, а потім виділити на робочому аркуші ячейки. (Можна спробувати скористатися кнопкою Припустити, але при цьому звичайно пропонуються невірні адреси ячейок змінні рішення.)

6.Порада- Якщо ви не створили відповідно до наших рекомендацій таку табличну модель, у якій всі осередки змінні рішення розташовані разом (що дозволяє виділити відразу весь діапазон), можна вказувати кожну змінну рішення окремо: клацнути в осередку, увести в поле Змінюючи осередку крапку з коми, клацнути в осередку наступної змінної рішення й т.д.

7. Тепер необхідно задати для засобу Пошук рішення обмеження. Щиглик на кнопці Додати відкриває діалогове вікно Додавання обмеження, що дозволяє вводити обмеження За замовчуванням передбачається, що обмеження має вигляд нерівності зі знаком <.

8. Якщо модель організована так, що нерівності одного знака розташовані поруч, то їх можна ввести всі разом, використовуючи діапазони осередків. У противному випадку прийде вводити обмеження окремо, клацаючи на кнопці Додати діалогового вікна Додавання обмеження.

9.Розглянемо докладно, як задаються обмеження шляхом вказівки діапазону ячейок. Спочатку в діалоговому вікні Додавання обмеження курсор перебуває ліворуч у поле Посилання на ячейку. Потрібно виділити ячейку робочого аркуша, що містять суми лівих частин п’яти обмежень виду «<»,. Помітимо, що в поле Посилання на ячейку не можна вводити формули – це повинні бути посилання на осередки, які, у свою чергу, можуть містити формули.

10. Потім курсор переходить у праве поле уведення діалогового вікна Додавання обмеження, і в це поле розташовуються адреси п’яти діапазонів, що містять відповідні праві частини обмежень. Виконавши одну дію, ми в дійсності задали п’ять обмежень. Потрібно стежити, щоб адрес осередків лівих частин було рівно стільки, скільки й адрес правих частин. Після цього клацніть на кнопці Додати діалогового вікна Додавання обмеження, щоб увести ці обмеження в специфікацію Обмеження діалогового вікна Пошук рішення й очистити поля діалогового вікна Додавання обмеження для уведення наступних обмежень.

11. Далі треба не забувати про умови незаперечності для вмісту змінюваних осередків. Щоб увести ці обмеження, спочатку варто повернутися в діалогове вікно. Якщо ви випадково клацнули на кнопці Додати, клацніть на кнопці Скасування, і ви повернетеся в діалогове вікно Пошук рішення.) Щоб визначити умови незаперечності для змінні рішення, необхідно клацнути на кнопці Параметри діалогового вікна Пошук рішення. А рішення необхідно встановити прапорець опції Лінійна модель, а також Ненегативні значення й Автоматичне масштабування. Перша з них повідомляє програмі, що модель є лінійної, друга накладає обмеження невід’ємності на змінні рішення. Режим Автоматичне масштабування буде обговорюватися в наступному розділі. Клацніть на кнопці ОК, щоб повернутися в діалогове вікно Пошук рішення.

12. Отже, повністю завершена специфікація оптимізаційної моделі. Ми ввели наступну інформацію:

• адреса осередку, що містить цільову функцію, яку необхідно оптимізувати (у цьому випадку максимізувати);

• діапазон осередків, які програма повинна змінювати (змінні рішення);

• обмеження;

• вказівка, що модель є моделлю лінійного програмування.

13. Тепер у діалоговому вікні Пошук рішення клацніть на кнопці Виконати. За тим, як просувається пошук рішення, можна спостерігати в рядку стану в лівому нижньому куті вікна Excel. Однак для такої маленької моделі, як наша, оптимізація завершиться дуже швидко, за цей час можна й не побачити повідомлення, що надходять від програми. У загальному випадку в процесі обчислень у рядку стану показується число ітерацій і значення цільової функції при переборі безлічі припустимих рішень завдання. Ця інформація дозволяє стежити, як просувається процес оптимізації більших моделей, де він може тривати досить довго.

Діалогове вікно Результати пошуку рішення повідомляє про завершення. Те, що програма Пошук рішення завершила роботу, не означає, що вона знайшла оптимальне рішення. Тому завжди читайте повідомлення, відображуване у верхній частині даного вікна! Якщо поспішити клацнути на кнопці ОК, щоб забрати діалогове вікно Результати пошуку рішення, не прочитавши дане повідомлення, можна пропустити важливу інформацію про рішення. Якщо оптимальне рішення знайдене, у діалоговому вікні Результати пошуку рішення повинне бути присутнім дві ключових пропозиції.

• Рішення знайдене.

• Всі обмеження й умови оптимальності виконані.

Якщо хоча б одного із цих пропозицій ні, програмі не вдалося оптимізувати модель.

14. Якщо отримано повідомлення про успішне завершення пошуку, можна або зберегти знайдене рішення, вибравши відповідну опцію, або відкинути його, вибравши опцію Відновити вихідні значень, у результаті осередкам змінні рішення будуть повернуті значення, які в них перебували до запуску програми Пошук рішення. Існує можливість також одержати звіти про рішення трьох типів. Кожен звіт виводиться на новий аркуш робочої книги.


4.7 Програмне забезпечення

Для розробки АІС використовувалось наступне ПЗ:

Операційна система Windows ХР Home Edition;

Програма Microsoft Excel 2000;

Інтегрована функція Microsoft Excel 2000 „Пошук рішення”;

Інтегрований пакет Microsoft Visual Basic.

Windows XP Home Edition має збільшені можливості для роботи програм у фоновому режимі. Загальний захист набагато покращено, тому зараз можна більш безпечно використовувати Інтернет. Швидка робота дозволяє запускати велику кількість програм водночас, при цьому програми працюють із максимальною швидкістю. Windows XP Home Edition надійна та стійка, тому завжди можна розраховувати на бистру дію та ефективну роботу комп’ютера. Окрім цього досягнуто максимально можливого рівня сумісності з іншими програмами.

Програма Microsoft Excel 2000 дає нам можливість швидко й зручно виконувати розрахунки навіть великих масивів даних за допомогою інтегрованих формул та функцій.


5. Охорона праці на підприємстві ДПТД «Сандора»

5.1 Охорона праці, протипожежна й екологічна безпека

Термін охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Відповідно до колективного договору, укладеного на загальних зборах робочі підприємства 1 раз у рік, затверджуються пункти про охорону праці. Вони полягають у соціальних пільгах і гарантіях, забезпеченні спецодягом працівників (вантажники, комірники). Згідно КЗОТ робітником надаються 1 раз у рік оплата відпусток, оплата лікарняних аркушів, допомога з вагітності й родів, додаткові відпустки за ненормований робочий день. Надається матеріальна допомога 1 раз у рік на оздоровлення. Також забезпечується наявність медикаментів у кожному структурному підрозділі ( на складах й в офісах) і щоденне живлення для працівників.

По охороні праці й техніку безпеки проводяться вступні інструктажі при прийомі на роботу, потім вони проводяться 1 раз у півроку начальниками структурних підрозділів на робочих місцях. Крім цього проводяться інструктажі з електричної й пожежної безпеки. Відповідно до вимог пожежної безпеки в структурних підрозділах є в наявності пожежні щити, укомплектовані відповідним інвентарем і вогнегасники, у кількості, передбаченій нормами пожежної безпеки. На складі обов'язкові ящики з піском. Умови зберігання товару чітко відповідають вимогам санепідемстанції по температурному режиму, вологості й т.д.

Т.к. даний вид діяльності - торгівля -не є екологічно небезпечним для навколишнього середовища, то дане питання не стоїть гостро на підприємстві.

В умовах сучасного виробництва окремі приватні заходи щодо поліпшення умов праці, для попередження травматизації є неефективними. Тому їх здійснюють комплексно, створюючи в загальній системі керування виробництвом, підсистему керування безпекою праці. Таким чином, керування охороною праці це програмно-цільовий комплекс по підготуванню, прийняттю і реалізації вирішень (організаційно-технічних, і лікувально-профілактичних заходів), спрямованих на забезпечення безпеки, зберігання здоров'я і працездатності людини в процесі праці.

Об'єкт керування - це безпека праці на робочому місці, ділянці, цеху, у всій системі людина - виробництво, характеризується взаємодією людей із предметами і знаряддями праці і виробничого середовища.

Керуюча частина містить у собі керівників підприємства, керівників підрозділів, службу охорони праці. При цьому тут закладені принципи системного підходу, коли виходи об'єкта керування (показники безпеки) через систему збору й опрацювання інформації пов'язані, тобто інформація про відхилення в процесі контролю надходить у керуючий орган, де вона аналізується і приймається адекватне вирішення. Таким чином, СКОП діє за принципом зворотної зв'язок.