ActiveCell.FormulaR1C1 = "=SUM('Остатки и потери'!R[5]C[-2]:R[5]C[3])"
Range("E8").Select
...........................................................................................................................
ActiveCell.FormulaR1C1 = "=SUM('Остатки и потери'!R[19]C[-4]:R[19]C[4])"
Range("G6").Select
ActiveCell.FormulaR1C1 = "=SUM('Остатки и потери'!R[19]C[-4]:R[19]C[4])"
Range("G7").Select
ActiveCell.FormulaR1C1 = "=SUM('Остатки и потери'!R[19]C[-4]:R[19]C[4])"
Range("G8").Select
ActiveCell.FormulaR1C1 = "=SUM('Остатки и потери'!R[19]C[-4]:R[19]C[4])"
Range("H5").Select
ActiveCell.FormulaR1C1 = ""
Range("H5").Select
ActiveCell.FormulaR1C1 = "=SUM('Остатки и потери'!R[26]C[-5]:R[26]C)"
Range("H6").Select
ActiveCell.FormulaR1C1 = "=SUM('Остатки и потери'!R[26]C[-5]:R[26]C)"
Range("H7").Select
ActiveCell.FormulaR1C1 = "=SUM('Остатки и потери'!R[26]C[-5]:R[26]C)"
Range("H8").Select
ActiveCell.FormulaR1C1 = "=SUM('Остатки и потери'!R[26]C[-5]:R[26]C)"
Range("H9").Select
End Sub
Підсистема аналізу втрат пов’язана з підсистемою графічного аналізу (Рисунок 3.4).
Кнопка ГЛАВНОЕ МЕНЮ переключає користувача нга лист головного меню, де він може обрати наступний хід. Кнопка ОСТАТКИ И ПОТЕРИ переключає користувача на лист залишків та втрат.
Макроси, які забезпечують переключання цих кнопок:
Private Sub CommandButton1_Click()
Sheets("Лист2").Select
End Sub
Private Sub CommandButton2_Click()
Sheets("Остатки и потери").Select
End Sub
Рисунок 3.4 - Підсистема графічного аналізу
З графічного аналізу приймається рішення які види кондитерських виробів необхідно купувати, від яких видів необхідно відмовитися. На графіках зображено долю втрат одного виду кондитерського вироба в загальному обсязі втрат. Ця підсистема графічного аналізу втрат наочно та швидко дозволяє прийняти рішення про ті чи інші закупівлі.
Підсистема моделювання (Рисунок 3.5) дозволяє розрахувати максимальний прибуток та оптимальний обсяг закупівель продукції у виробників.
Рисунок 3.5 – Підсистема моделювання
За допомогою створених перемикачів, користувач може вибрати необхідного виробника натиснути курсором мишки на перемикач з правильною назвою та натиснути МОДЕЛИРОВАНИЕ. При натисканні на цю кнопку користувач потрапляє на лист заводу-виробника, де розраховується модель оптимізації закупівель. Макрос для перемикача наступний:
Private Sub CommandButton1_Click()
If OptionButton1.Value = True Then
Application.Goto Reference:=Worksheets("Росичи").Range("a1"), _
Scroll:=True
End If
If OptionButton2.Value = True Then
Application.Goto Reference:=Worksheets("Киевград").Range("a1"), _
Scroll:=True
End If
If OptionButton3.Value = True Then
Application.Goto Reference:=Worksheets("Креминь").Range("a1"), _
Scroll:=True
End If
If OptionButton4.Value = True Then
Application.Goto Reference:=Worksheets("Бурынь").Range("a1"), _
Scroll:=True
End If
If OptionButton5.Value = True Then
Application.Goto Reference:=Worksheets("Киев").Range("a1"), _
Scroll:=True
End If
End Sub
При натискання кнопки результати користувач порапляє на загальний лист закупівель, де видно закупівлі, які були розраховані в результаті створення нової економіко-математичної моделі.
Private Sub CommandButton2_Click()
Лист18.Activate
End Sub
Перехід з підсистеми моделювання до головного меню виконується за допомогою макросу:
Private Sub CommandButton3_Click()
Sheets("Лист2").Select
End Sub
Підсистема моделювання представляє собою базу моделей, яка є взаємоповязаною системою моделей, побудованих на принципу від простого до складного рішення вказаних вище задач. Створені моделі в цій підсистемі формулюють оптимальні результати аналізу та використовуються керівництвом або менеджерами для підтримки прийняття рішень.
В підсистемі моделювання керівник або менеджер отримує готовий бланк замовлень на місяць, користуючись яким можна бути впевненим про подальший успіх підприємства.
Завдяки створенню інформаційних систем керівники можуть стежити за діяльністю своїх підприємств з більшим ентузіазмом. Інформаційна система дозволяє просто та наглядно здобувати необхідну інформацію. Користування, завдяки інструкції користувача, взагалі легке. Робота зі створеною системою буде успішною, якщо вчасно поновлювати базу даних. Створення таких систем дійсно дозволяє користувачеві приймати правильні рішення.
4. ОХОРОНА ПРАЦІ
4.1 Розробити заходи щодо поліпшення умов праці користувача ПК
Широке впровадження комп'ютерної техніки, що дозволяє автоматизувати багато рутинних операцій, одержати доступ до численних джерел інформації, швидко робити потрібні розрахунки і т.п., істотно підвищує продуктивність праці користувачів відеодисплейних терміналів персональних електронно-обчислювальних машин (ВДТ ПЕВМ). Але активне впровадження в практику персональних комп'ютерів має двоякий характер. З одного боку, підвищується результативність праці, а з іншого боку – з'являються фактори, що несприятливо впливають на здоров'я працюючого.
Усе різноманіття нормативних документів, що стосується охорони праці, передбачає створення таких умов праці, при яких виключено чи значно послаблено вплив на працюючих шкідливих і небезпечних факторів трудового середовища.
Під шкідливим виробничим фактором розуміється такий фактор виробничого середовища, вплив якого на працюючого завдає шкоди його здоров'ю і працездатності. У залежності від експозиції й умов впливу шкідливий фактор може стати небезпечним.
До небезпечних факторів відносяться такі фактори трудового середовища, вплив яких на працюючих у визначених умовах приводить до різкого погіршення стану здоров'я чи травмі.
Відеодисплейний термінал (ВДТ) є пристроєм для візуального представлення інформації, збереженої електронним способом. Він складається з екрана, наділеного пристроєм обробки виведеної інформації, клавіатури керування і введення даних. ВДТ може бути підключений до інших пристроїв чи бути автономним.
Великий вплив на працездатність і здоров'я користувачів робить виробниче середовище. Це середовище у виробничих приміщеннях, в основному, визначається мікрокліматом, освітленням, змістом шкідливих речовин у повітрі, рівнем шуму, випромінюваннями і т.д.
Рисунок 4.1.1 – фактори, що впливають на функціональний стан користувача комп'ютера
На користувача під час роботи можуть впливати наступні небезпечні шкідливі фактори:
1 фізичні:
- підвищений рівень шуму на робочому місці (від вентилятора, блоку живлення процесорів і аудиолплат);
- підвищене значення напруги в електричному ланцюзі, замикання якого може відбутися через тіло людини;
- підвищений рівень статичної електрики;
- недостатня концентрація негативних іонів у повітрі робочої зони;
- підвищений рівень електромагнітного випромінювання;
- підвищена напруженість електричного поля;
- пряма і відбита від екрана блискість;
- несприятливий розподіл яскравості в полі зору;
- недостатня освітленість на робочому місці.
2 хімічні:
- підвищений зміст у повітрі робочої зони пилу, озону, оксидів, азоту.
3 психофізіологічні:
- фізичні перенавантаження статичних (опорно-м'язова система) і динамічних (кисті рук) дій;
- нервово-психічні, емоційні перенавантаження зорового аналізатора, мозкова перенапруга, монотонність роботи.
Підвищенню ефективності праці сприяє відповідне колірне оформлення виробничого приміщення.
Істотний вплив на працездатність і здоров'я користувачів комп'ютера робить виробниче середовище. Це середовище у виробничих приміщеннях (офісах) в основному визначається мікрокліматом, освітленням, наявністю шкідливих речовин у повітрі, рівнем шуму і випромінюванням.
4.1.1 Виробничий мікроклімат
Під виробничим мікрокліматом розуміють стан повітряного середовища виробничого приміщення, що визначається температурою, відносною вологістю, рухом повітря і тепловим випромінюванням нагрітих поверхонь, що у сукупності впливають на тепловий стан організму людини. У процесі трудової діяльності людина знаходиться в постійній трудовій взаємодії з виробничим середовищем. Кількість теплоти, що утвориться в організмі, залежить від фізичного навантаження працівника, а рівень тепловіддачі – від мікрокліматичних умов виробничого приміщення. Так як робота за комп'ютером характеризується малими фізичними навантаженнями, то цей вид діяльності відноситься до категорії легких робіт із критерію енерговитрат організму (ДСТ – 12.1.005-88).
Віддача тепла організмом людини здійснюється, в основному за рахунок випромінювання і випару вологи з поверхні шкіри. Чим нижче температура повітря і швидкість його руху, тим більше тепла віддається випромінюванням. При високій температурі значна частина тепла губиться випаром поту. Порушення теплового балансу може привести до перегріву чи до переохолодження людини, і нарешті, до захворювання.
Вологість повітря істотно впливає на віддачу тепла випарам. Через високу вологість випар погіршується і віддача тепла зменшується. Зниження вологості поліпшує процес тепловіддачі випаром. Але дуже низька вологість викликає висихання слизових оболонок, їхнє пересихання і розтріскування, забруднення хвороботворними мікробами.
Рух повітря визначає рівень тепловіддачі з поверхні шкіри конвекцією і випаром. Різкі коливання температури в приміщенні, що продувається холодним повітрям (протягом), значно порушують терморегуляцію організму і можуть викликати простудні захворювання.
Т. о., для нормального теплового самопочуття людини важливо забезпечити співвідношення температури, відносній вологості і швидкості руху повітря, тобто визначені мікрокліматичні умови.
Під оптимальними мікрокліматичними умовами розуміють таке співвідношення параметрів, при якому в умовах тривалої і систематичної дії на людину створюються комфортні теплові відчуття і відбувається збереження нормального теплового стану організму без напруги механізмів терморегуляції. Існують також припустимі мікрокліматичні умови.