Смекни!
smekni.com

Аналiз ефективностi реалiзацii iнвестецiйного проекту на пiдприэмствi (стр. 4 из 4)

Таблиця 8 - Показники чутливості і прогнозованості змінних в проекті

Чинники (x) Чутливість Можливістьпрогнозування
Попит на продукцію висока середня
Витрати на початкову сировину низька середня
Витрати на оплату праці низька висока
Податок на прибуток середня середня
Ставка % по кредиту низька низька

Таблиця 9 називається “Матрицею чутливості”, ступені якої відбиті в присудку таблиці (по горизонталі) і передбаченості, ступені якої представлені в підметі (по вертикалі). На основі результатів аналізу кожен чинник займе своє відповідне місце в полі матриці (табл. 9).

Відповідно до експертного розбиття чутливості і передбаченості по їх ступенях матриця містить дев'ять елементів, які можна розподілити по зонах. Попадання чинника в певну зону означатиме конкретну рекомендацію для ухвалення рішення про подальшу з ним роботу по аналізу рисок.

Отже, в першу зону (I) потрапив чинник “попит на продукцію”, тому необхідний подальший аналіз даного чинника, оскільки до його зміни найбільш чутливий чистий приведений дохід проекту, і він володіє найменшою прогнозованістю.

Уважного спостереження в ході реалізації проекту вимагають чинники “ставка відсотка по кредиту” і “ставка податку на прибуток”, оскільки вони потрапили в другу зону (II), яка співпадає з елементами побічної діагоналі матриці.

Нарешті, третя зона (III), в яку потрапили чинники “витрати на початкову сировину” і “витрати на оплату праці”, — зона найбільшого благополуччя: у ній знаходяться чинники, які при всіх інших припущеннях і розрахунках є найменш ризикованими і не підлягають подальшому розгляду.

Таблиця 9 - Матриця чутливості і передбаченості

Прогнозованість Чутливість
Висока Середня Низька
Низька I I IIСтавка відсотка за кредитом
Середня IПопит на продукцію IIСтавка податку на прибуток IIIВитрати на початкову сировину
Висока II III IIIВитрати на оплату праці

ВИСНОВКИ

Розрахунки показали, що чистий приведений дохід за новим проектом концерну L&K є позитивним величиною, і склав 145936,06грн., а це, у свою чергу, свідчить про ефективність даного проекту. Сальдо накопичених реальних грошей є позитивним в кожному тимчасовому інтервалі, що дозволить концерну L&K реінвестувати засоби в інший інвестиційний проект. Період окупності склав 2,25 років, що говорить про швидку окупність проекту, отже, рівень інвестиційних рисок малий. Внутрішня норма прибутковості (20,08%) більше ставки інвестування (20%), що говорить про рентабельність проекту по випуску нової продукції концерну L&K.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Верба В.А., Загородніх О.А. Управління проектами: Підручник. – до.:КНЕУ, 2005.-322с.

2. Ліпсиц І.В., Косов В.В. Інвестиційний проект: Методи підготовки аналізу: учебн.- справ. Допомога. –К., БЕК, 2006.-304с.

3. Управління проектами. Учебн. допомога / Під ред. С.О. Моськвіна – К.: Лібра, 2004.

4. Беренс Ст., Хавранек П. Руководство за оцінкою ефективності інвестицій: Пер. з англ., перераб. і дополн. Видавництво - Л.: АЗОТ ”Інтерексперт”, “ІНФРА-М”, 2004.-528 с.

5. Бірман Р., Шмідт С. Економічеський аналіз інвестиційних проектів: /Пер. з англ. /Под ред.Л.П.Белых.-Г.:Банки і біржі, ЮНІТІ, 2005.- 631c.

6. Бланк і.А. Інвестиційний менеджмент.-К.: ІТЕМ, 2003.-448 с.

7. Бланк і.А. Основи фінансового менеджменту.(т. 2) - К.: Ніка-центру, 2005.-448 с.

8. Ван Хорн Дж. К. Основи управління фінансами: Пер. з англ. Г.: Фінанси і статистика, 2005.

9. Волков і.М., Грачева м.В. Управління проектами. - К. :Юніті, 2007

10. Гитман Л. Дж, Джонк м.Д. Основи інвестування.-Д.: Справа, 2004.- 992с.

11. Горохов м.Ю., Мальов в.В. Бізнес-планування і інвестиційний аналіз: Як привернути гроші.-Одеса.:Филинъ,2006.-202 с.