Смекни!
smekni.com

Основи міжнародної економічної торгівлі (стр. 5 из 5)

2) протекціонізм – це зовнішньоекономічна політика держави, що спрямована на підтримку розвитку національної економіки і здійснюється за допомогою економіко-політичних бар’єрів, які захищають внутрішній ринок від певних іноземних товарів. При цьому інструментарієм зовнішньоекономічної політики держави є:

- мито;

- заборона імпорту певних товарів;

- підтримка через стимулювання національного експорту;

- валютне регулювання, тощо.

Це забезпечує розвиток національних виробництв, яке ще не досить конкурентноспроможне, але конче необхідні для розширення відтворення і макроекономічного зростання, що приводить до збільшення доходів населення, інвестування в національну економіку, суспільного багатства і добробуту.

Міжнародними формами регулювання економіки щодо світових господарських зв’язків є: щорічні зустрічі керівників провідних держав розвиненої ринкової економіки з усе більшим залученням останнім часом керівників інших країн; заходи міжнародних економічних організацій та багато інших форм. Метою міжнародного регулювання є підвищення ефективності економіки вільного підприємництва, досягнення високих темпів економічного зростання у світовому господарстві.

Про втручання у господарську діяльність фірм мова не йде. Економічні інтереси суб’єктів ринку були і залишаються обмежувачем зовнішнього впливу на ринкові механізми. Якщо міжнародне регулювання не зберігається з економічними інтересами суб’єктів ринкових відносин, то вони навряд чи будуть виконувати узгоджені правила гри і тоді мета міжнародного врегулювання буде не досяжною.

III. Висновок.

Розглядаючи тему “Економічні основи міжнародної торгівлі”, ми бачимо, що в зовнішньоекономічних зв’язках міжнародна торгівля має дуже важливе значення.

Міжнародні економічні відносини проявляються в різних економічних формах і ми їх всі розглянули. Це такі як:

- експорт та імпорт товарів і послуг;

- вивіз капіталу;

- міжнародна інвестиційна діяльність;

- міжнародна міграція робочої сили;

- міжнародні валютні відносини;

- міжнародна кооперація виробництва.

Ми бачимо, що всі ці форми економічних зв’язків є продуктивними в міжнародній торгівлі. Всі дані про міжнародні операції, як зазначалося вище, відображаються в платіжному балансі.

Перш за все міжнародна торгівля вигідна тим, наприклад, що держава ніколи не буде виготовляти той товар, виробництво якого для неї не вигідне. Якщо, виготовляючи будь-який товар, країна буде мати при цьому на придбання сировини, для виготовлення будь-якого товару, великі витрати, то їй набагато вигідніше буде імпортувати цей товар з інших країн. А щоб в країні розвивалася національне виробництво, то країна повинна, перш за все, виготовляти товар високої якості, щоб це принесло національній економіці високий доход, багатство.

Велике значення для економіки країн має міжнародна інвестиційна діяльність, надання кредитів, пільг. Завдяки цьому країни, що розвиваються і переходять до ринкової економіки можуть підтримувати, під час перехідного періоду, своє національне виробництво. Міжнародна торгівля взаємовигідна навіть у тому випадку, коли одна з двох країн може виробляти всі види товарів дешевше від іншої. Одна країна може мати абсолютно більш ефективне виробництво всіх товарів ніж інша. Що ж до України, то на даному етапі розвитку міжнародних економічних відносин, в нас переважає присутність на ринку більше іноземного товару ніж національного.

Отже, розглядаючи цю тему, можна сміло сказати, що Україна обов’язково повинна розвивати міжнародні економічні відносини з іншими розвиненими країнами світової торгівлі.


Література:

1. Економічний словник – довідник / під редакцією Мочерного С.В. – Київ, 1995р.

2. Самуельсон П. Економіка. – Львів, 1993р.

3. Основи економічної теорії: політико-економічний аспект / під редакцією Климка Г.Н., Нестеренка В.П. – Київ, 1997р.