Смекни!
smekni.com

Характеристика підприємства ВАТ Славутський солодовий завод та аналіз його діяльності (стр. 9 из 9)

Основним видом зовнішньоекономічної діяльності на ВАТ «Славутський солодовий завод» є імпорт ячменю (код по УТК ЗЕД ТН ЗЕД – 1003009000), що необхідний для виробничого процесу, та експорт ячмінного солоду (код по УКТ ЗЕД ТН ЗЕД – 110710990) у країни Європи та Азії, де він є сировиною для виробництва пива.

Характеризуючи організаційну структуру управління підприємством, можна визначити 5 елементів організації його управління, що визначаються департаментами: фінансовий, комерційний, якості та екології, виробничий та технічний, а також департамент по персоналу. На чолі кожного з них стоять певні керівні особи, підзвітні Генеральному директору. Слід зазначити, що на підприємстві жорсткий рівень централізації управління.

Узагальнюючий висновок аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства за три останні роки 2004–2006 рр. можна зробити такий – протягом останніх трьох років на підприємстві склалася позитивна тенденція розвитку, про що свідчать як абсолютні прирости, так і темпи зростання майже всіх показників.

Сукупність всіх позитивних факторів, що впливають на виробничий процес дали в результаті значне зростання обсягів виробництва, і як наслідок – загальне фінансове піднесення, збільшення розмірів середньомісячної заробітної плати тощо. Як видно з таблиці 5.1., рентабельність продукції на підприємстві постійно зростала: від –17% у 2004 році до 2% у 2005 році, та до 8% у 2006 році.

Роблячи оцінку платоспроможності та фінансової стійкості ВАТ «Славутський солодовий завод» можна помітити позитивні тенденції. За період 2004 – 2006 роки показники ліквідності росли, а фінансової незалежності – залишався стабільним. Хоча показники за своїм абсолютним значення знаходяться далеко від теоретичного нормативу, все одно досить помітна позитивна тенденція. Щодо коефіцієнта співвідношення залучених і власних коштів, то у період з 2004 по 2006 роки він зростав, що говорить про збільшення загальної суми заборгованості підприємства.

Стосовно трудових ресурсів бачимо наступну картину. Як видно із таблиці 7.1.,чисельність майже всіх категорій працівників підприємства мала тенденцію до зменшення. При цьому, скорочення штату відбувалось як за рахунок робітників, так і за рахунок ІПТ та працівників непромислової групи.

Однак з приходом нового стратегічного інвестора підприємство сподівається на проведення активної модернізації виробництва, а також зміцнення сировинної бази за рахунок довгострокового співробітництва з сільгоспвиробниками з реалізації програм приоритетних сортів пивоварного ячменю. Основним завданням підприємства є випуск високоякісного солоду, конкурентоспроможного на ринках України та Європи.

Список використаної літератури

1. Андрушків Б.М., Кузьмин О.Е. «Основи менеджменту». – Львів: «світ», 1995. -296 с.

2. Бреддик У. Менеджмент в организации: Учебное пособие. – М.: «Инфра‑М», 1997. – 65с.

3. Баканов М.Н., Шеремет А.Д. Теория экономического анализа. – М.: Финансы и статистика, 2000 г.

4. Румянцева К.Р. Менеджмент в організації. – Л.: «Перспектива», 1997. – 321с.

5. Нємцов В.Д. Менеджмент організацій. – К.: УВПК Екс об, 2000 р.

6. Савицкая Г.В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. – Мн.: Экоперспектива, 1998 г.

7. Ховард К., Коротков О. Принципы менеджмента: управление в системе цивилизованного предпринимательства: Учеб. пособие. – М.: «Инфра‑М».

8. Шекшня С.В. Управление персоналом современной организации. – М., 1996. - 78 с.

9. Шегда А.В. Основи менеджмента: Навч. посібник. – К.: Товариство «Знання», КОО, 1998 р.


Додаток 1

Організаційна структура ВАТ «Славутський солодовий завод»