Порційна технологія
Призначення:
Цех призначений для підготовки компонентів суміші морозива, створення високодисперсної емульсії, її пастеризації, гомогенізації, охолодження і дозрівання і подачі на фрізерованіе. Максимальна ефективна продуктивність - 1250 кг / год.
Опис базової технологічної схеми:
1. Рідка фаза суміші морозива подається в змішувальні ємності через секцію регенерації теплообмінного апарата. У всіх випадках, крім першого нагрівання першої зміни, відбувається регенерація тепла за рахунок теплообміну між надходить рідкою фазою і гомогенізований сумішшю з температурою 85 ° С йде зворотним потоком на охолодження. Рідка фаза нагрівається до температури в 40 ... 45 ° С.
2. Жирові компоненти, попередньо розплавлені в маслоплавітеле, подаються в ємності через диспергатор.
3. Сухі компоненти завантажуються в бункер диспергатора і подаються в ємності спільно з потоком рідкої фази і жирів, чим і створюється емульсія.
4. Пастеризація суміші морозива проводиться в ємкостях шляхом подачі пари в сорочку ємності через барботер. Встановлені на ємностях пропелерні мішалки забезпечують ефективний теплообмін.
5. По завершенню процесу пастеризації суміш морозива, насосом, через фільтр подається на гомогенізатор і далі в секцію регенерації пластинчастого теплообмінника, охолоджуючись рідкою фазою наступної порції.
6. Частково охолоджена суміш надходить у секцію охолодження (2 х секційного) пластинчастого теплообмінника. Хладоносителем є крижана вода (0 ... 2 ° С), розсіл (-5 ...- 17 ° С) або інший аналогічний.
7. Охолоджена до 5 .. 7 ° С суміш, подається в ємності для дозрівання, кількість яких визначається асортиментом, типом фасування, продуктивністю фризера та іншими факторами.
Переваги:
- низька вартість комплекту технологічного обладнання;
- не критичні вимоги до кваліфікації персоналу;
- часткова регенерація тепла в пластинчастому теплообмінному апараті;
- висока надійність з через низький рівень автоматизації та простоти конструкцій.
Недоліки:
- Практична недоцільність використання порціонної технології при підвищених вимогах до якості готового продукту;
- Неефективність виробництва при продуктивності лінії більше 1250 кг / год;
- Надмірне споживання енергоносіїв.
Безперервна технологія для приготування морозива:
Призначення:
Цех призначений для:
- Підготовки компонентів суміші морозива, їх безперервної і автоматичної подачі в змішувальні ємності;
- Створення високодисперсної емульсії суміші багатокомпонентних складів;
- Пастеризації в тонкошарової закритому потоці з витримкою і автоматичним контролем процесу пастеризації;
- Подальшої гомогенізації, Охолодження і дозрівання і подачі на фрізерованіе.
Продуктивність - 1250, 2500, 5000 кг / год по суміші.
Переваги:
1. Забезпечується гарантована продуктивність лінії з дотриманням теплових режимів обробки суміші в рамках робочого графіка (7 годин - робочий режим, 1 годину - мийка).
2. Використовується економічна і повністю замкнена система підготовки теплоносія з поверненням конденсату.
3. Управління кухнею здійснюється з одного пульта (використовується програмований промисловий контролер); всі теплові і тимчасові режими, поточний стан одиниць обладнання, аж до кожного конкретного клапана архівуються. Дані можуть бути підняті по закінченні 1 року.
4. Постачання здійснюється монтажними вузлами, що забезпечує економію грошових коштів на монтаж та пусконалагоджувальні роботи.
5. Використання наявних у замовника сервісних середовищ; низьке споживання теплоносія, холодоносія, мала виробнича площа.
6. Безперервна технологія виробництва з дотриманням підвищених санітарних норм.