Надання грошової допомоги на поховання непрацюючих громадян району, які не досягли пенсійного віку, проводиться згідно із Постановою КМУ від 27.12.01 №1753 "Про розмір допомоги на поховання" і складає у суму 150 грн. Допомога виплачується сім'ї померлого, або особі, що здійснила поховання. Протягом 2007 року таку допомогу отримали 44 чоловіка на загальну суму 5,7тис.грн.
Згідно із рішенням виконкому від 18.04.03 №262 проводиться щомісячна доплата до пенсії шістьом батькам учасників бойових дій, які загинули у Афганістані, в розмірі 100грн. кожному. Загальна сума коштів складає 7,2тис.грн. на рік. Кошти виплачені в повному обсязі.
На виконання рішення виконкому міської ради від 15.05.03 №1315 "Про оздоровлення дітей із сімей пільгових категорій влітку 2007 року" та у відповідності з програмою "Діти Харківщини" за путівками управління праці та соціального захисту населення міської ради оздоровлено 111 дітей, загальна вартість путівок склала 61760грн.
Однією з форм надання адресної допомоги є проведення заходів до відзначення пам'ятних дат та державних свят. Протягом 2007 року проведено слідуючи заходи: "Декада воїнів інтернаціоналістів", "День захисника Вітчизни", "Міжнародний жіночий день 8-е Березня", "20-а річниця Чорнобильської катастрофи", 61-а річниця Перемоги в Великій Вітчизняній війні", "День захисту дітей", "День Незалежності України", "Декада інвалідів".
Протягом 2007 року проведено 14 акцій, якими охоплено 8354 чоловіка, на що витрачено 493,4тис.грн., в тому числі з районного бюджету - 27,8тис.грн., міського бюджету - 31,0тис.грн.,кошти підприємств - 424,0тис.грн., спонсорів - 10,6тис.грн.
В Україні діє програма житлових субсидій. Це перший крок у створенні системи цільового соціального захисту у вигляді безготівкової допомоги для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, електроенергії, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії на придбання скрапленого газу. Твердого пічного побутового палива та контроль за цільовим використанням. Відділ субсидій працює в рамках реалізації державної програми житловий субсидій "Наш дім".)
Фактичні видатки на відшкодування субсидій населенню зменшилися на 7232 грн. та касові-на 109443 грн. за 2007 рік, у зв'язку з підвищенням рівня малозабезпеченості. Заборгованість станом на 01.01.07р. збільшилась на 108345 грн. А також було списано у 2007 році кредиторську заборгованість на суму 1399, так як строк позовної давності минув.
26 квітня 2006 року управлінням було передано до виплатного центру три функції по компенсаціям постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС. Станом на 01.01.07 р. фактичні видатки зменшилися на 43971 грн., касові – 121530 грн.
Фінансовий стан Управління праці та соціального захисту населення Богодухівської райдержадміністрації стабільний, цілком і повністю залежить від бюджетної політики України, яка спрямована на підвищення життєвого рівня населення.
Останнім часом в управлінні спостерігається плинність кадрів в зв'язку з низьким рівнем заробітної плати.
Бюджетними установами та організаціями вважаються такі, що повністю або частково фінансуються за рахунок коштів бюджету (державного чи місцевого) і здійснюють свої видатки відповідно до кошторису як головного планового і фінансового документа. Під поняттям «фінансування» розуміють забезпечення бюджетних установ грошовими коштами для здійснення їхньої статутної діяльності. Останнім часом коло джерел фінансування бюджетних установ значно розширилося; крім коштів державного та місцевих бюджетів, бюджетні установи отримують грошові надходження у вигляді плати за надані послуги, гуманітарної допомоги, шефської (спонсорської) допомоги та ін. Джерела та адресність (призначення) фінансування мають для бюджетних установ досить важливе значення, оскільки визначають не тільки напрямки подальшого витрачання коштів, а й принципи фінансування.
Головні принципи бюджетного фінансування: — безповоротність надання коштів, тобто отримані бюджетною організацією кошти не повертаються до джерела фінансування, адже бюджетна організація не має; власних доходів дія повернення отриманих сум;
- цільове призначення наданих коштів, тобто отримані 'І бюджету кошти повинні витрачатися суворо відповідно до передбачених у кошторисі статей економічної класифікації видатків бюджетних установ;
- систематичний суворий контроль за використанням наданих коштів за їх цільовим призначенням здійснюють органи державного казначейства, місцеві фінансові органи, вищі розпорядники коштів, контролюючі органи;
- зв'язок обсягу фінансування з виконанням плану бюджетною установою, тобто бюджетна установа отримує кошти не під план (заплановані заходи), а відповідно до фактичного виконання плану. При цьому чергова сума надходжень грошових коштів повністю залежить від якісного та раціонального використання попередньо наданих коштів і дотримання установою фінансової дисципліни.
Поняття бюджетного фінансування тісно пов'язане з поняттям розпорядника коштів. Розпорядниками коштів є керівники різного рівня (від міністра до керівника установи), яким надано право розпоряджатися бюджетними асигнуваннями в межах сум, виділених на проведення відповідних заходів або здійснення відповідної діяльності. Залежно від ступеня підпорядкованості та обсягу наданих прав вони поділяються на головних та нижчих.
Головні розпорядники коштів:
— міністри та керівники інших центральних органів виконавчої влади (використання асигнувань з державного бюджету);
— керівники відділів обласних, міських, районних держадміністрацій (використання асигнувань з місцевих бюджетів відповідного рівня);
- голови сільських та селищних рад (використання коштів сільських та селищних бюджетів).
Головні розпорядники коштів мають право використовувати надані їм бюджетні кошти на утримання своїх установ, відповідні централізовані заходи у межах «свого» відомства, а також розподіляти їх між підвідомчими розпорядниками коштів.
Нижчі розпорядники коштів поділяються па розпорядників коштів другого і третього рівня (ступеня). До розпорядників коштів другого рівня належать такі керівники, які одержують кошти як на утримання своєї установи, так і для переказу безпосередньо їм підпорядкованим установам (розпорядникам коштів). Розпорядники коштів третього рівня отримують і використовують кошти тільки на утримання очолюваної ними установи (рис. 2.1).
Рис.2.1.Організаційна структура розпорядників бюджетних коштів
Відкриттю фінансування передує доведення обсяг} асигнувань та затвердження кошторису видатків. Зазначена процедура здійснюється у такій послідовності (рис. 2.2):
1. Міністерство фінансів України через Державне казначейство Доводить головним розпорядникам коштів обсяги асигнувань, що виділяються їм з бюджету.
2. Головні розпорядники коштів доводять нижчим розпорядникам коштів лімітні довідки про витрати з бюджету на наступний рік, які є підставою для складання єдиного кошторису доходів і видатків у частині використання бюджетних асигнувань.
3.Розпорядники коштів усіх рівнів складають кошториси доходів і видатків, подають їх на затвердження керівникам вищих органів, а потім один примірник затвердженого кошторису подають у відповідні органи Державного казначейства. При цьому головні розпорядники коштів щодо видатків державного бюджету у місячний термін після затвердження державного бюджету України на наступний рік подають зведений кошторис доходів і видатків до Головного управління державного казначейства. Загальна сума такого кошторису повинна відповідати сумі розпису доходів та видатків державного бюджету, затвердженого міністром фінансів.
Розпорядники коштів другого рівня (ступеня) подають зведений кошторис доходів і видатків у розрізі підвідомчих установ і територій до відділу обліку лімітів видатків та контролю територіальних управлінь Державного казначейства. При цьому обсяги доходів і видатків зазначеного розпорядника коштів за кошторисом звіряються з розписом видатків, одержаних від головного управління Державного казначейства.
Розпорядники коштів третього рівня подають зведені кошториси доходів і видатків до відповідних відділень Державного казначейства, де ці дані звіряють з розписом видатків, що доведені вищими органами Державного казначейства.
4. При настанні відповідного бюджетного періоду та за наявності необхідних підстав органи Державного казначейства зараховують суми виділених асигнувань у передбачених кошторисом обсягах на реєстраційні рахунки установ, з яких останні можуть використовувати їх за призначенням.
Такий порядок фінансування бюджетних, установ через органи Державного казначейства України. Ті ж установи, які не перейшли па казначейське обслуговування, фінансуються за відомчою структурою.
При фінансуванні за відомчою структурою Головне управління Державного казначейства (ГУ ДКУ) перераховує бюджетні кошти на поточні бюджетні рахунки головних розпорядників коштів на підставі поданих останніми розподілів бюджетних коштів. При цьому Управління оперативно-касового планування видатків ГУ ДКУ відображає суму проведеного фінансування головного розпорядника коштів у картці обліку асигнувань. Головний розпорядник частину одержаних коштів перераховує розпоряднику коштів другого рівня, а останній — теж частину отриманих коштів перераховує нижчому розпоряднику коштів третього рівня (рис. 2.3).