Смекни!
smekni.com

Економічний аналіз підприємства (стр. 1 из 8)

Зміст

Вступ……………………………………………………………………….……..2

1.Загальна економічна характеристика підприємства…………………..……..4

2.Характеристика зовнішнього середовища підприємства………..………......8

3.Система планування та економічного аналізу на підприємстві…………....11

4.Бухгалтерський облік на підприємстві…………………………………….…15

5.Внутрішній механізм підприємства. Внутрішня економічна політика підприємства……………………………………………………………………..19

6.Нормування і оплата праці……………………………………………………24

7.Норми та нормативи витрат матеріальних цінностей на підприємстві……27

8.Фінанси підприємства…………………………………………………….…...31

9.Інновційно-інвестиційна діяльність підприємства…………………….……37

10.Зовнішньоекономічна діяльність підприємства……………………………40

11.Правова робота на підприємстві…………………………………………….44

12.Охорона праці та навколишнього середовища……………………………..47

Висновок……………………………………………………………………….…50

Список використаної літератури…………………………………………….….52

Додатки…………………………………………………………………………...53


Вступ

Перехід до ринкової економіки потребує від підприємства підвищення ефективності виробництва, конкурентноздатності продукції і послуг на основі впровадження досягнень науково-технічного прогресу, ефективних форм господарювання і управління виробництвом, активізації підприємництва і т.п. Важлива роль у реалізації цієї задачі приділяється аналізу господарської діяльності підприємств. З його допомогою виробляються стратегія і тактика розвитку підприємства, обгрунтовуються плани й управлінські рішення, здійснюється контроль за їхнім виконанням, виявляються резерви підвищення ефективності виробництва, оцінюються результати діяльності підприємства, його підрозділів і робітників.

З метою оптимізації діяльності підприємств використовують різні засоби: фінансовий аналіз, економічний аналіз, найрізноманітніші методи дослідження, які повинні виконувати різні функції. Однією з таких функцій являється вивчення характеру дії економічних законів, встановлення закономірностей і тенденцій економічних явищ і процесів у конкретних умовах підприємства. Наступна функція - контроль за виконанням планів і управлінських рішень, за економічним використанням ресурсів. Центральна функція - пошук резервів підвищення ефективності виробництва на основі вивчення передового досвіду і досягнень науки і практики. Також інша функція - оцінка результатів діяльності підприємства по виконанню планів, досягнутому рівню розвитку економіки, використанню наявних можливостей. І накінець - розробка заходів по використанню виявлених резервів у процесі господарської діяльності.

Аналізом фінансового стану підприємства, організації займаються керівники і відповідні служби, також засновники, інвестори з метою вивчення ефективного використання ресурсів. Банки для оцінки умов надання кредиту і визначення ступеня ризику, постачальники для своєчасного одержання платежів, податкові інспекції для виконання плану надходжень засобів у бюджет і т.п. Фінансовий аналіз є гнучким інструментом у руках керівників підприємства. Фінансовий стан підприємства характеризується розміщенням і використання засобів підприємства. Ця інформація представляється в балансі підприємства. Основними чинниками, що визначають фінансовий стан підприємства, є, по-перше, виконання фінансового плану і поповнення в міру виникнення потреби власного обороту капіталу за рахунок прибутку і, по-друге, швидкість оборотності оборотних коштів ( активів). Сигнальним показником, у якому виявляється фінансовий стан, виступає платоспроможність підприємства, під яким розуміють його спроможність вчасно задовольняти платіжні вимоги, повертати кредити, проводити оплату праці персоналу, вносити платежі в бюджет. В аналіз фінансового стану підприємства входить аналіз бухгалтерської звітності, пасив і актив, їхній взаємозв'язок і структура; аналіз використання капіталу й оцінка фінансової стійкості; аналіз платоспроможності і кредитоспроможності підприємства і т.п.


1.Загальна економічна характеристика підприємства

ЗАТ “Житомирпромспецбуд” створюється з метою сприяння розвитку економіки України, формування ринкових відносин, отримання прибутку та реалізації на його основі економічних і соціальних інтересів учасників трудового колективу ЗАТ “Житомирпромспецбуд”.

Предметом діяльності ЗАТ “Житомирпромспецбуд” є:

• будівництво і ремонт споруд господарського і комунального призначення;

• виготовлення обладнання і виробів будівничого призначення ;

-реалізація і отримання прибутку вироблених виробів;

-товариство також здійснює іншу діяльність передбачено його статутом і іншими установчими документами.

ТОВАРИСТВО самостійно здійснює зовнішньоекономічну діяльність - тобто співробітництво з іноземними суб'єктами господарської діяльності як на території України, так і за її межами, в порядку та на умовах, визначених чинним законодавством України про зовнішньоекономічну діяльність.

Товариство має право створювати філії, дочірні підприємства, представництва, виробництва й інші організації необхідні для виконання своєї діяльності. Філії, представництва й інші відособлені підрозділи Товариства наділяються основними й оборотними коштами за рахунок майна Товариства й діють на підставі положення про їх, затверджуваних Товариство Керує діяльністю філій, представництв і інших відособлених підрозділів Товариства здійснюють особи, призначувані Товариством. Вони діють у силу повноважень, заснованих на дорученні, виданої Товариством.

Товариство вправі від свого імені містити договори, контракти, угоди й інші юридичні акти з юридичними й фізичними особами, у тому числі купівлі-продажу, підряду, позики, перевезення, зберігання, доручення, комісії,

Ревізія (аудит) інформації про зовнішньоекономічні операції, відображеної у звітності ТОВАРИСТВА, здійснюється контролюючими органами ТОВАРИСТВА або підприємствами, що проводять аудит.

Робочий колектив нараховує 190 працюючих, а саме:

– П’ять бухгалтерів (включно з головним бухгалтером);

– Сто сорок п’ять працівників (зайнятих у будівництві, виробництві у столярному і арматурному цехах, заготівельних підрозділах тощо);

– Сорок посадових осіб включно з апаратом управління.

Підприємство створене двома юридичними особами, а саме:

- Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю "Центробуд"( код за ЄДРПОУ-25304497, країна-Україна, адреса: вул.Бородiя, 49, м. Житомир, Житомирська обл., Україна, 10001) кількість акцій-400 000шт. або 77,3419% від загальної кількості акцій;

- Закрите акцiонерне товариство "Фiрма "Укрпромспецбуд”"( код за ЄДРПОУ-01273540, країна-Україна, адреса: Харкiвське шосе, буд 13-А, м. Київ, Україна, 02090) кількість акцій-117 184шт. або 22,6581% від загальної кількості акцій.

Наше підприємство є акціонерним товариством з лінійно-функціональною структурою управління і має таку загальну вертикальну структуру структуру

Аналіз економічного і фінансового стану нашого підприємства можна зробити лише на основі економічних показників( табл.1.1 ), що дасть нам змогу прогнозувати його подальший розвиток.

Таблиця1.1

Показники прибутковості господарської діяльності підприємства

Показники Роки Відхилення 2006рік до2005року
2005 2006 +,- %
1 2 3 4 5
1. Обсяги господарської дiяльностi
(валова продукцiя), тис, грн.
13476,2 14194,4 718,2 5,32
2. Чистий дохiд (виручка). Тис, _рн.. 11230,1 11828,7 598,6 5,33
3. Валовий прибуток. Тис, грн. -66,2 500,6 566.8 76,19
4. Операцiйний прибугок, тис, грн. -841,0 -493,3 347,7 0
5. Чистий прибуток, тис, грн. -56,7 - 56,7 0

Таблиця1.3

Показники рентабельності господарської діяльності підприємства

Показники Роки Відхилення 2006рік до2005року
2005 2006 +,- %
1 2 3 4 5
1. Рентабельнiсть господарської дiяльностi, % - 0,0 - -
2. Рентабельнiсть активiв пiдприємства, % - 0,0 - -
3. Рентабельнiсть власного капiталу, % - 0,0 - -

Як видно з таблиці1.1 у порівнянні з 2005 роком у 2006 році підприємство збільшило обсяг господарської діяльності і вийшло на беззбитковий рівень і кожного місяця 2007р. отримує чистий прибуток більш як 100 000грн( за бюджетом планується отримати у 2007році чистий прибуток – 718 500грн).

Згідно з таблицею1.2 можна зробити вже деякі висновки.

Середньорічна вартість, є усередненим показником вартостей на початок і кінець періоду, зменшилась у2006р. у порівнянні з 2005р. і це зрозуміло є наслідком амортизації основних засобів у першому випадку, а також не достатнього їх оновлення; що ж до оборотних коштів, то не суттєве зменшення цього показника було викликане зменшенням поточної дебіторської заборгованості.

Фондовіддача розраховується діленням чистого доходу на середньорічну вартість основних засобів; за рік вона збільшилась більш як у півтора рази , що є позитивною тенденцією.

Коефіцієнт оборотності обігових коштів(Чистий дохiд /Середньорiчна вартiсть оборотних активiв). Він характеризує кількість оборотів оборотних коштів за звітний період. Що більше оборотів здійснюють обігові кошти, то вища ефективність їх використання.

Продуктивність праці(Чистий дохiд / Середньооблiкова чисельнiсть працiвникiв) збільшилась у порівнянні з минулим роком із-за підвищення інтенсифікації праці і мотивації.