Міністерство освіти і науки України
Харківський національний автомобільно-дорожній університет
Факультет управління та бізнесу
Кафедра економіки підприємства
Звіт
З виробничої економічної практики
Виконала: ст. гр. ЕП – 31
Гранкіна Анастасія Олександрівна
Номер залікової книжки:
074264
Керівник від кафедри:
Дефорж Сергій Юрійович
Керівник від підприємства:
Король Олександр Костянтинович
Харків 2010
Зміст
Вступ
1. Інформаційна база для проведення аналізу виробничо-господарської діяльності
2. Характеристика підприємства
3. Організація діяльності підприємства
4. Аналіз виробничо-господарської діяльності
5. Загальна характеристика виробництва
6. Аналіз стану і використання основних фондів
7. Аналіз використання трудових ресурсів
8. Стан охорони навколишнього середовища
9. Аналіз фінансового стану підприємства
10. Аналіз фінансових результатів діяльності підприємства
Висновки
Вступ
Метою проходження практики є ознайомлення безпосередньо на підприємстві з виробничим процесом і технологічним циклом виробництва, відпрацювання вмінь і навичок із професії та спеціальності, закріплення знань, отриманих при вивченні певного циклу теоретичних дисциплін та придбання первинного практичного досвіду у галузі планування, організації, управління, обліку та аналізу трудових, матеріальних і фінансових ресурсів, техніко-економічної діяльності підприємств.
Основними завданнями написання звіту є:
1. ознайомлення з базою практики;
2. вивчення організацію управління виробництвом;
3. вивчення організацію планування, обліку й аналізу матеріальних, трудових і фінансових ресурсів;
4. вивчення організацію управлінського обліку.
1. Інформаційна база для проведення аналізу виробничо-господарської діяльності
Джерелами інформації для проведення аналізу були такі документи:
- баланс підприємства за попередній рік і за звітний період, форма № 1;
- звіт про фінансові результати і їхнє використання за попередній рік і за звітний період, форма № 2;
- звіт про фінансово-майнове положення, форма № 3; звіт по роботі за попередній рік і за звітний період, форма №1–ПВ, форма № 3–ПВ;
- звіт про витрати на виробництво продукції, робіт, послуг, форма № 5;
- розрахунок нормативу власних оборотних коштів;
- розшифровування дебіторської і кредиторської заборгованості; звіт про наявність і рух основних фондів, амортизації (знос), форма №11–Оф;
- зведена таблиця основних показників, форма № 22 (річні);
- звіт про рух засобів в іноземній валюті, форма № 15;
- бізнес-план;
- матеріали маркетингових досліджень;
- висновки аудиторських перевірок.
2. Характеристика підприємства
Закрите акціонерне суспільство Лозівський завод "Трактородеталь" здійснює свою діяльність на підставі Статуту, зареєстрованого рішенням №105 від 26 лютого 1996 року виконавського комітету Лозівської міської ради Харківської області. Предметом діяльності ЗАТ "ЛЗТД" є виробництво і реалізація запасних частин до автомобілів, тракторів і сільськогосподарської техніки для підприємств, організацій і суб'єктів підприємницької діяльності.
Закрите акціонерне товариство "Лозівський завод Трактородеталь", далі ЗАТ "ЛЗТД", засноване згідно з рішенням установчих зборів (Протокол № 1 від 23. 02. 1996р.) , які відбулися в м. Лозовій, шляхом перетворення суб’єкта підприємницької діяльності - орендного підприємства "Лозівський завод "Трактородеталь".
Повна назва на українській мові - закрите акціонерне товариство "Лозівський завод "Трактородеталь"
Скорочена назва: - ЗАТ "ЛЗТД".
Місце знаходження: Україна, 64600, м. Лозова, Харківська обл., вул. Потьомкіна, 1 телефон: 2-27-14 факс 2-59-93
Лозівський завод "Трактородеталь" є одним з основних спеціалізованих підприємств по виробництву прокладок головок блоку до двигунів внутрішнього згорання і відомих дисків муфт зчеплення до автотракторної техніки, вироблюваної як в Україні, так і в країнах ближнього зарубіжжя.
Історія заводу починається з 1959 року, але особливий розвиток він отримав в 1970 році, коли було ухвалено рішення про нарощування потужностей з метою повного забезпечення прокладками складальні виробництва моторобудівних заводів: "Серп і Молот" "ХЗТД", "ММЗ", "АМЗ".
В 1996 році завод був перетворений в закрите акціонерне товариство, визначилися нові шляхи і можливості по технічному переозброєнню виробництва, освоєнню нових видів продукції, в більшій мірі був активізований внутрішній потенціал трудового колективу. За рахунок технічної переозброєння виробництва освоєна нова спеціалізація - виробництво дисків відомих муфт зчеплення. Сьогодні в серійному виробництві знаходяться диски муфт зчеплення до таких автомобілів і тракторів, як ГАЗ - 53, ГАЗ - 52, КамАЗ, ЮМЗ, Т-150, всього 20 найменувань.
В 2001 році завод приступив до виробництва фільтруючих елементів паливних, мастильних і повітряних систем двигунів до автотракторної техніки з використанням прогресивних технологій і якісних вхідних матеріалів.
Вся основна продукція підприємства сертифікована в системі УкрСепро.
На заводі створено інструментальне виробництво, яке в повному об'ємі задовольняє потреби основного виробництва у виготовленні і ремонті штампового і технологічного обладнання. Виробничі і технологічні можливості заводу дозволяють в найкоротші терміни організувати масове виробництво будь-якої прокладки головки блоку двигунів внутрішнього згорання.
Основою життєдіяльності заводу є постійне освоєння нових видів продукції на основі маркетингового дослідження ринку спеціалізованими службами заводу. Протягом 2003 року заводом було освоєно виробництво рукавів гумових високого тиску, шкворнів поворотного кулака до автомобілів "Газель", і "КАМаЗ", гальмівної стрічки до трактора "Т-70".
З 1 червня 2003 р. була проведена реструктуризація ЗАТ "ЛЗТД" - закритий виробничий цех № 1, розташований в п Герсеваново, віддаленістю 25 км від центрального майданчика. Устаткування цеху повністю перевезено на майданчики цеху №2 і цеху № 3.
В даний час проведено розділення продукції, що випускається, між двома цехами заводу.
Цех № 2 зайнятий виробництвом прокладок головок блоку, прокладок випускного і впускного колектора тракторів, сільгоспмашин, вантажних і легкових автомобілів, втулок поворотного кулака до автомобілів "КАМаЗ", ТАЗ", "ЗИЛ-130" "ИКАРУС", "ГАЗЕЛЬ", втулки важеля до трактора "ЮМЗ", втулки кронштейна "ЮМЗ", втулки шатуна - "ГАЗ-53", "ГАЗ-51", "ЯМЗ", "ЗІЛ-130","СМД-20","ЮМЗ", шлангів високого тиску до тракторів. Крім того, цех №2 зайнятий виготовленням маточин для збірки дисків зчеплення.
Цех № 3 виробляє гальмівні стрічки до тракторів "ДТ-75", "Т-25", "Т-40", диски муфт зчеплення до тракторів, сільгоспмашин, вантажних і легкових автомобілів, елементи фільтруючі паливні, масляні і повітряні до тракторів "Т-150", "ДТ-75", "МТЗ", "ЮМЗ", "Т-40", "Т-25", "Т-16", комбайну "ДОН-1500", до автомобілів "КАМаЗ"," ГАЗ ","МАЗ","ІФА".
По виробничим потужностям виробництва прокладок завод займає друге місце в Європі і являється єдиним спеціалізованим підприємством в Країнах СНД.
3. Організація діяльності підприємства
Органами управління ЗАТ "ЛЗТД" є:
- загальні збори акціонерів;
- рада акціонерного товариства;
- правління (виконавчий орган);
- ревізійна комісія (контролюючий орган).
Вищим органом управління ЗАТ "ЛЗТД" являються загальні збори учасників, які правомірні приймати рішення по всіх питаннях діяльності акціонерного товариства.
Рада акціонерного товариства обирається з членів акціонерного товариства загальними зборами акціонерів в кількості 5 чоловік строком на 3 роки і здійснює контроль за діяльністю Правління щодо виконання рішень загальних зборів акціонерів.
Виконавчим органом ЗАТ "ЛЗТД", здійснюючим керівництво поточною діяльністю акціонерного товариства, являється Правління, яке обирається в кількості 7 чоловік. До його складу входить Президент ЗАТ "ЛЗТД", його замісники, головний бухгалтер, інші посадові особи та працівники.
Роботою Правління керує голова, (він же Президент ЗАТ "ЛЗТД"), який обирається згідно з Статутом строком на 5 років загальними зборами акціонерів. Кандидатуру Президента загальним зборам пропонує Рада акціонерного товариства
Правління вирішує всі питання виробничо-господарської та комерційної діяльності ЗАТ крім тих, що відносяться до виключної компетенції загальних зборів.
Правління діє від імені акціонерів в межах повноважень, передбачених чинним законодавством, Статутом та Положенням про правління ЗАТ "ЛЗТД".
Контроль за фінансово-господарською діяльністю правління ЗАТ здійснює ревізійна комісія, яка обирається з числа акціонерів.
Ревізійна комісія ЗАТ "ЛЗТД" обирається в кількості 5 чоловік строком на 3 роки. Поле діяльності ревізійної комісії визначається Положенням про ревізійну комісію ЗАТ "ЛЗТД". Ревізійна комісія складає висновки по річним звітам та баланс, виконує перевірку фінансово-господарської діяльності, докладає про результати перевірок загальним зборам акціонерів. Більш детальна організаційна структура управління підприємством наведена в додатку А.
4. Аналіз виробничо-господарської діяльності
За 2009 рік підприємством вироблено товарної продукції в діючих цінах підприємства на суму 9398,1 тис. грн.. В порівняних цінах, які діяли на 01.01.2009г об'єм продукції склав 9431,3 тис. грн., що до відповідного періоду 2008 г склало 95,6 %, відставання від показників минулого року пояснюється скороченням попиту на продукцію підприємства (прокладки та диски муфт зчеплення до тракторів, гальмівних стрічок), за рахунок завезення більш дешевої продукції конкурентів з Росії. А оскільки продукція до тракторів займає найбільшу питому вагу (72,5 %), це негативно сказалося на загальному обсязі виробництва. Частка запасних частин до вантажних автомобілів складає - 22,3 % і 4,3 % - приходиться на частку запасних частин до легкових автомобілів. (Розподіл за видами продукції наведено в табл. 1.)