При складанні звіту слід керуватися також Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 14"Оренда", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 28.07.2000р. №181 і зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10.08.2000р. за № 487/4708; Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 25"Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000р. №39 і зареєстрований у Міністерстві юстиції України 15.03.2000р. за №161/4382 зі змінами і доповненнями та Інструкцією щодо складання форми державного статистичного спостереження №10-03 затверджена наказом Держкомстату України 27.08.2001р. №365 (в редакції наказу від 21.08.2002р. №312).
Статистичний звіт за формою 11-03 включає два розділи: наявність та рух основних засобів; склад основних засобів підприємства.
У першому розділі по рядку 100 наводяться дані щодо вартості основних засобів, що перебувають на Балансі підзвітної одиниці (підприємства, організації, структурного підрозділу).
У вільних рядках відображається вартість основних засобів за видами економічної діяльності. Код розділу, групи, підкласу КВЕД заповнюється у графі Б. Дані рядка 100 за кожною графою повинні дорівнювати сумі даних заповнених рядків та рядків 250, 260.
До даних за кодом КВЕД 01 не включаються витрати на формування основного стада (робочу та продуктивну худобу). Зазначені витрати відображаються у рядку 250.
Вартість основних засобів у дорогах (вартість автомобільних доріг) відображається за кодом КВЕД 63.2. До основних засобів у дорогах належать автомобільні дороги загального користування, які перебувають на Балансі органів дорожнього господарства держави: відомчі автомобільні дороги на території промислових та інших підприємств і організацій, вулиці та дороги, проїзди, вулиці-набережні в межах проїзної частини в містах і селищах міського типу.
За кодом КВЕД 70.20.2 наводяться дані з вартості житлового фонду (включаючи гуртожитки), що здається в оренду власниками багатоквартирних будинків, домоуправліннями, житлово-комунальними об'єднаннями, житлово-комунальними конторами підприємств та організацій, комендатурами житлових будинків, житловими кооперативами тощо.
У рядку 240 із загального обсягу вартості основних засобів показується вартість основних засобів основного виду економічної діяльності за реєстрацією підприємства в ЄДРПОУ. Якщо підприємство не має основних засобів, які за своїм призначенням відповідають зареєстрованому основному виду діяльності, то рядок 240 не заповнюється.
У рядку 260 із загального підсумку окремо наводиться вартість земельних ділянок, які знаходяться на Балансі підприємства.
У графах 1-7 наводяться дані з наявності та руху основних засобів за первісною (переоціненою) вартістю. При цьому дані графи 7 по кожному рядку повинні дорівнювати даним графи 2 плюс дані графи 3 мінус дані графи 5.
У графі 1 показується первісна або переоцінена в попередні роки вартість основних засобів на початок звітного року.
У графі 2 показується вартість основних засобів з урахуванням переоцінки (дооцінки, уцінки), здійсненої у поточному році за методологією розрахунків, яка наведена у Положенні" (стандарті) бухгалтерського обліку 7 „Основні засоби" та індексації, проведеної відповідно до підпункту 8.3.3 пункту 8.3 статті 8 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств".
У разі якщо підприємство у звітному році не здійснювало індексацію або переоцінку основних засобів, дані графи 2 дорівнюють даним графи 1 по всіх рядках.
У графі 3 відображається надходження основних засобів за звітний період: створених, придбаних за оплату, отриманих безоплатно на умовах фінансового лізингу; придбаних в обмін (частковий обмін), оборотних активів, проведених до основних засобів, а також витрат, пов'язаних з поліпшенням об'єктів (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо).
У графі 4 із даних графи 3, виділяється вартість уведених в експлуатацію у звітному році нових основних засобів.
У графі 5 наводяться дані щодо загальної вартості основних засобів, що вибули у звітному році внаслідок продажу, безоплатної передачі або невідповідності критеріям визнання активом, а також у разі часткової ліквідації об'єкта.
У графі 6 із даних графи 5, виділяється вартість основних засобів, ліквідованих у звітному році: морально застарілих, зношених, пошкоджених унаслідок аварії, стихійного лиха (за умови, що відновлення та реалізація основних засобів неможливі або економічно недоцільні), а також ліквідованих у зв'язку з новим будівництвом та реконструкцією.
У графі 7 наводяться дані з вартості основних засобів за наявністю на кінець звітного року. У разі повного вибуття (ліквідації) основних засобів графа 7 розділу 1, а також графи 1 і 2 розділу II не заповнюються
У графах 8 і 9 наводяться дані з вартості основних засобів за відрахуванням зносу — залишкова вартість, відповідно на початок та кінець звітного року. Залишкова вартість визначається як різниця між первісною (переоціненою) вартістю основних засобів та сумою їх зносу.
У графі 10 відображається сума нарахованої амортизації (зносу) за звітний рік. Об'єктами амортизації виступають усі основні засоби, крім землі.
У графі 11 наводяться дані з вартості основних засобів, на які повністю нараховано амортизацію (знос).
У розділі 2 показуються дані щодо вартості наявних на кінець звітного року основних засобів, що передбачена Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби".
У графі 1 за рядком 101 підприємство показує загальну вартість основних засобів з розподілом за класифікаційними групами, відповідно за рядками 102-117. Дані графи 1 рядка 101 мають дорівнювати даним графи 7 рядка 100 розділу 1.
У графі 2 з графи 1 виділяються дані з вартості основних засобів за основним видом діяльності. Дані рядка 101 графи 2 повинні дорівнювати даним рядка 240 графи 7 розділу 1. У разі відсутності основних засобів основного виду економічної діяльності за реєстрацією підприємства в ЄДРПОУ рядки 101 — 117 графи 2 не заповнюються
У разі якщо основний вид діяльності підприємства за реєстрацією представлений однією із секцій С, В, Е, дані графи 2 за рядками 101-117 наводяться за сумою вартості основних засобів зазначених секцій: С + В + Е.
6. Основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств за рік (форма № 50-СГ).
Основні економічні показники роботи сільгосппідприємств за рік (форма 50-сг) подають юридичні особи, їх відокремлені підрозділи, які здійснюють сільськогосподарську діяльність, а саме сільськогосподарські підприємства усіх форм власності та організаційно-правової форми господарювання (включаючи господарські товариства, виробничі кооперативи, приватні підприємства, включаючи великі селянські (фермерські) господарства, міжгосподарські сільськогосподарські підприємства по виробництву сільськогосподарської продукції, державні та інші сільгосппідприємства) — районному відділу статистики за місцем знаходження землі.
При заповненні форми статистичної звітності №50-сг сільськогосподарським підприємствам необхідно керуватися Положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку: 9 "Запаси", 15 "Дохід", 16 "Витрати " зі змінами та доповненнями (наказ МФУ від 25.11.02р. №489), Рекомендаціями про порядок заповнення форми №50-сг (затверджено наказом Держкомстату України від 31.07.01р. №344), листами Міністерства Аграрної Політики України від 11.12.01р. №37-27-12/11115 та від 04.02.02р. №37-27-12/1104 та Методичними рекомендаціями з планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств, затверджених наказом Міністерства аграрної політики України від 18 травня 2001 року № 132 зі змінами і доповненнями, внесеними наказом Мінагропрому України від 06.12.2001 р. № 355.
Інформаційним забезпеченням при складанні звіту за формою №50-сг є розрахунки по закриттю операційних рахунків, заключний Баланс та облікові регістри.
Звіт складається із чотирьох розділів: виробництво і реалізація сільськогосподарської продукції, затрати операційної діяльності, фінансові результати, землекористування протягом звітного року.
В першому розділі по кодах 020-0110 у графах 1 "Виробництво продукції" показують збір продукції рослинництва: зерно після доробки в тім числі і зернові відходи в кожурі, у перерахунку на повноцінне зерно, зерно кукурудзи у перерахунку початків на сухе зерно. Базисна вологість зерна в початках приймається при цьому в розмірі 14%. Куплена продукція не показується.
По кодах 0050-0060 (графа 1) відображають збір цукрових буряків, повноцінної картоплі у фізичній вазі, без землі. Цукрові буряки, використані на годівлю тварин по коду 0050 не включають.
Валовий збір усіх овочевих культур відкритого ґрунту відображають по коду 0070 (графа 1): капуста, огірки, помідори, цибуля, морква, буряки столові, зелений горошок, часник, інші овочеві культури — столові коренеплоди, горох і квасоля на лопатку, недозрілі боби і т.п., а також початки цукрової кукурудзи молочної і молочно-воскової стиглосні для консервування і використання в свіжому вигляді на харчування.
По кодах 0080-0095 у графі 1 показують збір продукції з насаджень в плодоносному віці.
Продукцію тваринництва по кодах 0140-0170 у графі 1 відображають приріст живої маси худоби та птиці за звітний період без вирахування маси худоби та птиці, що загинула.
У валовий надій молока по коду 0180 графа 1 включають молоко, одержане від корів основного молочного стада, які були на початок звітного року і які надійшли протягом року, в тім числі і вибракуваних з основного стада, які поставлені на відгодівлю.
По кодах 0230-0240 у графі 1 показують молоко, яке пройшло переробку та м'ясо, одержане від забою худоби і птиці в перерахунку на живу масу.