Зміст
1. Резюме
2. Загальний опис компанії
3. Опис продукції
4. План маркетингу
4.1 Аналіз ринку
4.2 Конкурентний аналіз
4.3 Стратегія маркетингу й характеристика споживачів
4.4 Сировинна база виробництва
5. Виробничий план
6. Організаційна структура
7. Фінансовий план
7.1 Розрахунок обсягу кредиту
7.2 Розрахунок доходів
1. Резюме
Асортимент продукції - копчена й варена ковбаса в штучній оболонці, копчене м'ясо різних видів.
Технологія виробництва передбачає використання спеціальних рецептур, розроблених фахівцями фірми - виробника устаткування вищої якості зі світовим ім'ям.
Діючі виробничі потужності свинокомплексу й птахофабрики дозволяють забезпечити сировинну базу для проектованого м’ясопереробного комплексу. Річне виробниче споживання сировини (м'яса) - 1,8 тис. тонн.
Планований обсяг випуску готової продукції - 1,5 тис. тонн на суму 25,11 млн. грн. на основі діючих виробничих потужностей і їхньої реконструкції.
Ринком збуту продукції є підприємства оптової й роздрібної торгівлі, підприємства громадського харчування м. Суми, а також власна торговельна мережа фірми.
Загальна вартість проекту по введенню м’ясопереробного цеху 3,13 млн. грн., які планується залучити ззовні.
Персонал фірми укомплектований висококваліфікованими фахівцями, зайнятими вирощуванням сільськогосподарських культур, переробкою сільгосппродукції і її реалізацією. Загальна чисельність персоналу - 400 чоловік.
Конкурентоспроможність фірми забезпечується низькими внутрівиробничими витратами внаслідок організації виробництва фірми по замкнутому технологічному циклі - від самостійного вирощування кормів і зерна до переробки й реалізації продуктів сільгоспвиробництва через власну торговельну мережу.
Строк окупності кредитних коштів на проектований м’ясопереробний комплекс - менш двох років.
2. Загальний опис підприємства
Предметом і ланцюгом діяльності ТОВ „Сумські м’ясопродукти” є сприяння найбільш повному задоволенню потреб народного господарства в продуктах харчування й сільгосппродукції, у товарах народного споживання, а також більше повного ефективного використання місцевих сировинних і трудових ресурсів.
У зазначені вище цілях ТОВ „Сумські м’ясопродукти” здійснює:
виробництво й реалізацію продуктів харчування й сільгосппродукції;
організацію й будівництво різних комплексів і підприємство з виробництва цих продуктів.
До складу ТОВ „Сумські м’ясопродукти” входять наступні основні підрозділи:
птахофабрика;
свинорадгосп;
млин;
корпус переробки маслонасіння;
деревообробний цех;
холодильники;
два магазини площею 2500 кв. м;
мережа громадського харчування (два кафе);
інші будинки й спорудження.
У цей час у штаті ТОВ „Сумські м’ясопродукти” близько 400 чоловік, які є фахівцями в області сільського господарства. Штат перебуває в складі комплектації, ведеться професійний відбір співробітників, розробляються плани й програми підготовки персоналу.
Продукція сільського господарства:
м'ясо птиці;
свиняче м'ясо;
фрукти й овочі.
Продукція харчової промисловості:
соняшникова олія;
ковбаса;
мінеральна вода;
соки;
консерви;
дитяче харчування.
Промислова продукція:
кухонні й корпусні меблі.
У результаті побудови діяльності ТОВ „Сумські м’ясопродукти” за принципом замкнутого технологічного циклу (вирощування сільськогосподарської продукції, її переробка, виробництво готової продукції, її зберігання й реалізація) собівартість фірмової продукції на 10-15% нижче середньогалузевої. І протягом найближчих 1 - 2 років, за розрахунками економістів-аналітиків, відбудеться подальше скорочення внутрівиробничих витрат, завдяки яким відпускна ціна продукції, зробленої на фірмі, буде нижче ринкової на 20 - 25%.
Таким чином, основною метою комерційної діяльності фірми є одержання середньої й підвищеної норми прибутку від реалізації власної й закуповуваної на стороні високоякісної продукції за цінами значно нижче ринкових.
Нижче приводиться коротка характеристика агропромислового комплексу ТОВ „Сумські м'ясопродукти.
На території промислової зони земельною площею в 50 га вже функціонують:
1. Сховище для овочів і фруктів на 1300 т.
2. Два холодильники по 500 т зберігання.
3. Два низькотемпературних холодильники по 50 т кожний.
4. Млин продуктивністю 60 т/доба.
5. Ковбасний цех.
6. Цех по виробництву й розливу безалкогольних напоїв до 1 тис. тонн і розливом 3000 бут./година.
У місті Суми в ТОВ „Сумські м'ясопродукти" є своя залізнична колія, ангари для зберігання 10000 тонн зерна, соняшника, ведеться будівництво теплиці площею 0,3 гектари.
На базі свинокомплексу радгоспу "Першотравневий" у с. Піщане Сумському районі Сумської області здійснюється реконструкція виробничих потужностей, що дозволить відгодовувати до 2 тисяч свиноматок і збільшити поголів'я до 25 тисяч голів або 1800 тонн м'яса в рік.
Реконструюється птахофабрика, де планується виробництво до 1,5 тис. тонн м'яса птиці в рік.
З метою сприяння розвитку будівництва фірмою придбаний деревообробний цех, розташований у с. Піщане Сумського району Сумської області, для виробництва віялових і віконних блоків, а також для виробництва кухонних меблів.
Уже в 2009 році власна продукція фірми склала понад 31% усього обороту. Ціна продукції ТОВ „Сумські м’ясопродукти” нижче ринкової на 10 - 15%; реалізація продукції провадиться через мережу фірмових магазинів, а також підприємства громадського харчування й роздрібну торговельну мережу.
Швидке завершення будівництва й реконструкції, введення об'єктів у дію дозволить значно розширити асортимент випуску фірмою високоякісних і недорогих продуктів харчування.
3. Опис продукції
Відповідно до програми другої черги розвитку фірми запланований випуск різноманітного асортименту копчених і варених м'ясопродуктів, а також сирої ковбаси (фасований м'ясний фарш).
До випуску планується наступна структура асортименту:
копчені м'ясопродукти - 52% |
варена у воді ковбаса - 27% |
сира ковбаса - 21% |
Разом - 100% |
Така структура асортименту обрана не випадково: дійсно якісні копчені м'ясопродукти, у своїй більшості, відрізняються високою ціною реалізації (у роздріб - 25-40 грн./кг), а найдешевші сорти копченої ковбаси мають надзвичайно низькі смакові якості (особливо ті привізні вироби, які реалізуються на кооперативних ринках міста). Тому потреба у відносно дешевих, але якісних копчених м'ясопродуктах - особливо висока. У зв'язку із цим саме вони становлять основу м'ясного асортименту ТОВ „Сумські м’ясопродукти”.
Продукція має наступні властивості, що вигідно відрізняють її від продукції інших виробників і реалізаторів м'ясопродуктів у м. Суми й Сумської області.
1. Високий рівень смакових якостей. Закупена ТОВ „Сумські м’ясопродукти” технологічна лінія є сучасним високопродуктивним устаткуванням, що припускає строгий контроль за якістю вихідної сировини, гарантує використання прогресивної технології виробництва, тільки правильно збалансованих рецептур.
Важливим фактором успіху є також той факт, що фірма продає своє встаткування на українському ринку вже протягом 15 років, і тому пропоновані нею рецептури орієнтовані саме на українського споживача.
Таким чином, якість запланованої ТОВ „Сумські м’ясопродукти” до випуску продукції буде відповідати світовим стандартам, причому смак буде адаптований саме до запитів місцевого ринку.
2. Якість і привабливість упакування. Продукція упаковується в високоякісну пакувальну плівку, використовувану багатьма виробниками ковбас зі світовим ім'ям. Це буде вигідно відрізняти м'ясопродукти ТОВ „Сумські м’ясопродукти” від іншої продукції м'ясного виробництва.
3. Доступна ціна. У результаті організації свого виробництва по замкнутому технологічному циклу й значному зниженні внутрівиробничих витрат собівартість виробленої на ТОВ „Сумські м’ясопродукти” продукції на 10 - 15% нижче, ніж у середньому по галузі. Тому фірма має можливість установити відпускні ціни своєї продукції на 10- 15% нижче середньоринкових - при тому, що її якість буде незмінно високим. Відповідно, основною стратегією маркетингу буде цінова конкуренція.
Саме ці три основних фактори (з яких останній є вирішальним) будуть заставою високої конкурентоспроможності м'ясної продукції ТОВ „Сумські м’ясопродукти”.
4. План маркетингу
4.1 Аналіз ринку
На основі даних відділу статистики адміністрації міста розкриємо формування потреби в м'ясних продуктах серед населення міста. Дані, наведені в таблиці 4.1, свідчать, що в розглянутій галузі сукупний обсяг пропозиції становить не більше 25% від існуючого попиту. Причому в динаміці трьох останнього років обсяг пропозиції неухильно знижується, у той час як попит населення збільшується.
У результаті проведеного ТОВ „Сумські м’ясопродукти” маркетингового дослідження з'ясувалося, що попит незадоволений для більшості саме тих жителів міста, які мають середній і нижче середнього рівень доходу. Тому у випадку встановлення щодо низьких цін реалізації (на 10 - 15% нижче середньоринкових) реальний попит (споживання) населення значно зросте: по прогнозах експертів - на 15-20%, а крім того, більш дешева і якісна продукція ТОВ „Сумські м’ясопродукти” займе частина ринкової ніші інших виробників м'ясопродуктів у місті Суми.
Таблиця 4.1
Характеристика попиту внутрішнього ринку м'яса й м'ясопродуктів у м. Суми, тис. тонн.
Показник | 2008 рік | 2009 рік | 2010 рік прогноз |
М'ясо й м'ясопродукти | 8,6 | ||
Пропозиція: | |||
виробництво | 12,2 | 8,6 | |
чистий імпорт | 2,5 | 2,8 | |
реалізація на кооперативних ринках | 6,2 | 7,3 | |
Разом | 20,9 | 18,7 | |
Попит | 83,0 | 83,9 | 83,9 |
Плановані ТОВ „Сумські м’ясопродукти” річні обсяги випуску продукції становлять 1,5 тис. тонн. Тобто, при збереженні стабільності вищевказаних тенденцій ТОВ „Сумські м’ясопродукти” претендує на частку місцевого ринку в розмірі 7%.