Смекни!
smekni.com

Організация виробництва (стр. 13 из 14)

Чистий: прибуток

Структурно- логічна схема розподілу і використання прибутку підприємства відповідно до П(С)БО в Україні

Прибуток підприємства
Податок на прибуток підприємства
Чистий прибуток
Нерозподілений прибуток
Асигнована частина Неасигнована частина
Має цільове призначення (фінансування розвитку підприємства, проведення цільових програм тощо). Не має цільового призначення.
Використання чистого прибутку
1. Створення резервного капіталу. (В акціонерних підприємствах резервний капітал повинен складати не менше 25% статутного капіталу. Він створюється за рахунок щорічних відрахувань від чистого прибутку у передбачених засновницькими документами відсотках , зокрема в акціонерних товариствах не менше 5% чистого прибутку) 2. Виплата дивідендів. (Для нарахування дивідендів за привілейованими акціями використовують нерозподілений прибуток чи резервний капітал залежно від наявності коштів, а за простими – лише нерозподілений прибуток). 3. Поповнення статутного капіталу. 4. Інші напрями використання (інвестиції тощо).

Джерело: Фінанси підприємств: Підручник / Кер. авт. кол. і наук. ред. проф. А.М. Поддєрьогін.- 4-те вид., перероб. та доп. – К.: КНЕУ, 2002. – с. 100.


ЗАДАЧА

ВАРІАНТ № 11

№ порядковий Показник, одиниця вимірювання Значення
1 Тривалість операції, хв Першої Другої Третьої Четвертої 7 4 3 5
2 Кількість виробів, шт 4

1) Послідовний рух предметів праці:

Сума (t) * n = (7+4+3+5 ) * 4 = 76 (xв) – тривалість перебування предметів праці у процесі виробництва = сума тривалостей всіх операцій * кількість виробів, що мусять пройти процес виробництва.

№ операції ПОСЛІДОВНИЙ РУХ ПРЕДМЕТІВ ПРАЦІ
1 7 хв 7 хв 7 хв 7 хв
2 4 хв 4 хв 4 хв 4 хв
3 3 хв 3 хв 3 хв 3 хв
4 5 хв 5 хв 5 хв 5 хв
Тривалість операції, хвилин (загальна тривалість процесу виробництва при послідовному русі предметів праці – 76 хвилин)

2) Паралельний рух предметів праці:

Сума (t) + (n – 1) * t головна (найдовша операція) = (7+4+3+5) + ( 4 - 1) * 7 = 40 (хв) - тривалість перебування предметів праці у процесі виробництва = сума тривалостей всіх операцій + (Кількість виробів - 1) * Тривалість головної (найдовшої операції).

№ операції ПАРАЛЕЛЬНИЙ РУХ ПРЕДМЕТІВ ПРАЦІ
1 7 хв 4 хв 3 хв 5 хв
2 7 хв 4 хв 3 хв 5 хв
3 7 хв 4 хв 3 хв 5 хв
4 7 хв 4 хв 3 хв 5 хв
Тривалість операції, хвилин (загальна тривалість процесу виробництва при паралельному русі предметів праці – 40 хвилин)

3) Послідовно – паралельний рух предметів праці:

Сума (S) = (t тривалість попередньоїбільш тривалої операції – t тривалість наступної менш тривалої операції) * (n – 1)

Сума (t) + (n – 1) * t кінцевої операції + Сума (S) = (7+4+3+5) + (4 - 1) * 5 + (4 - 1) * (7 - 4) + (4 - 1) * (4 - 3) = 46 (хв) –

тривалість перебування предметів праці у процесі виробництва = сума тривалостей всіх операцій + (Кількість виробів - 1) * Тривалість останньої операції + Сума (Тривалість попередньої більш тривалої операції – Тривалість наступної менш тривалої операції) * (Кількість виробів - 1).

ВИСНОВКИ: так як тривалість процесу виробництва є найменшою при паралельному русі предметів праці, то його і раціонально запровадити на підприємстві.


Комплексний підхід до управління якістю продукції

Управління якістю продукції — це встановлення, забезпечення і дотримання необхідного рівня якості продукції при її розробці, виготовленні та експлуатації, що досягається шляхом систематичного контролю за якістю і цілеспрямованого впливу на умови й фактори, від яких вона залежить. Система управління якістю продукції має багаторівневий комплексний характер. Вона забезпечує єдність і взаємозв'язок технічного, організаційного, економічного, соціального і правового аспектів. Управління охоплює основні елементи виробництва, які впливають на якість продукції: засоби праці, предмети праці, саму працю.

Управління якістю продукції на машинобудівному підприємстві передбачає: планування і прогнозування якості; заводську атестацію продукції за категоріями якості; оцінку та аналіз якості виробів; контроль якості продукції; стимулювання; забезпечення якості засобів праці, предметів праці, інформації; підвищення кваліфікації працівників з питань якості; метрологічне і забезпечення якості.

Організація робіт у системі управління якістю визначається стандартами (ДЕСТ, ГСТ, ТУ, СТП), які регламентують технічний рівень продукції, її надійність, довговічність, економічні, естетичні, ергономічні характеристики. ТУ визначають комплекс вимог до виготовлення, контролю, упаковки, транспортування продукції.

Характерною особливістю сучасних систем управління якістю, які мають на меті задовольнити потреби ринку, є не лише ефективність з технічної й організаційної точок зору. Вони повинні легко піддаватися аналізові, бути недвозначними і зрозумілими, чітко розробленими і прийнятними для споживачів, громадськості і відповідних урядових організацій.

Таке комплексне управління якістю забезпечує конкурентноздатність виготовлювача як на національних, так і на міжнародних ринках. Крім цього, воно дає фірмі підставу для прийняття доцільних, ініціативних і наступальних рішень. Справді, багато фірм, які вперше зарекомендували себе на нових ринках, і фірми, які вже давно користуються заслуженою репутацією у сфері якості, вважають впровадження комплексного управління які по запорукою успішної реалізації, продукції та забезпечення прибутковості.

На сучасному ринку переважає попиті на продукцію найвищої якості. Як ніколи великою є конкуренція в царині моделювання, стилю та оформлення продукції. Не менш гостра конкуренції за виробництво і реалізацію продукції вищої якості. У зв'язку з цим підвищується роль методів забезпечення якості, які сприяють проведенню нової політики в галузі якості та задоволенню постійно зростаючих вимог ринку до якості продукції.

Принципи комплексного управління якістю продукції США.: можуть тлумачитися як короткий виклад методології комплексного управління якістю, в рамках якої якість продукції та якість обслуговування розглядаються як першочергові завдання підприємства, від яких вирішальним чином .залежить його процвітання і життєздатність.

Комплексне управління якістю визначається так.

Ефективна система інтеграції заходів з розробки, підтримання і поліпшення якості, які. здійснюють різні групи тієї чи іншої організації, дає змогу вести конструювання, виготовлення та обслуговування на найбільших економічних рівнях, котрі забезпечують повне задоволення потреб споживача.

Комплексна система управління якістю продукції — це узгоджена робоча структура, яка діє в фірмі і містить ефективні технічні й управлінські методи, котрі забезпечують найкращім найбільш практичні способи взаємодії людей, машин, а також інформації з метою задоволення вимог споживача, що ставляться до якості продукції, а також економії витрат на якість.

Якість мусить бути запроектована і закладена у виробі. Без дотримання цієї основної вимоги всі заклики до забезпечення якості і проведення найретельніших перевірок будуть безглузді й безрезультатні.

У вислові «управління якістю» слову «якість» не слід приписувати значення «найкраще» у якомусь абсолютному сенсі У цьому контексті воно означає «найкраще за певних вимог «споживача», які стосуються експлуатації, ціни продукції.