Смекни!
smekni.com

Економічна ефективність використання оборотних активів промислових підприємств Липовецького району: стан, шляхи покращення (стр. 6 из 7)

Використовуючи формулу (1.8) розрахуємо оборотність власного капіталу відповідно за 2006, 2007 та 2008 роки.

За 2006 рік: Кв.к=

=1,6

За 2007 рік: Кв.к=

=1,7

За 2008 рік: Кв.к=

=1,6

Отже, як видно з обрахунків у 2007 році порівняно з 2006 спостерігається збільшення власного капіталу на 0,1, та зменшення цього показника на 0,1 у 2008 році порівняно з 2007. Найбільше чистої виручки від реалізації продукції на одиницю власного капіталу було у 2007 році.

Використовуючи формулу (1.9) розрахуємо оборотність готової продукції відповідно за 2006, 2007 та 2008 роки.

За 2006 рік: Кг.п=

=18,6

За 2007 рік: Кг.п=

=34,5

За 2008 рік: Кг.п=

=7,7

Отже, у 2006 році порівняно з 2007 виручка перевищує середні запаси готової продукції на 15,9, що є позитивним показником, а у 2008 році порівняно з 2007 роком ми помічаємо різке зниження даного показника на 26,8. Це пояснюється низьким обсягом реалізації продукції, і малою платоспроможністю споживачів.

Використовуючи формулу (1.11) розрахуємо абсолютну можливість перетворення активів у ліквідні кошти відповідно за 2006, 2007 та 2008 роки.

За 2006 рік: Кз.в.к=

=0,9

За 2007 рік: Кз.в.к=

=1,0

За 2008 рік: Кз.в.к=

=0,6

Із розрахунків видно, що у 2007 році порівняно з 2008 показник перетворення активів у ліквідні кошти збільшується на 0,1, тобто на оптимальне його значення. У 2008 році порівняно з 2007 ми помічаємо помітне зменшення показника на 0,4, що є негативною тенденцією.

Використовуючи формулу (1.13) розрахуємо забезпечення власними обіговими коштами запасів відповідно за 2006, 2007 та 2008 роки.

За 2006 рік: Кзаб =

=2,06

За 2007 рік: Кзаб =

=2,29

За 2008 рік: Кзаб =

=2,73

Отже, показник забезпечення власними обіговими коштами запасів помітно збільшується із кожним роком. У 2007 році порівняно з 2006 даний показник збільшився на 0,23, у 2008 році порівняно з 2007 збільшився на 0,44. Збільшення цього коефіцієнта свідчить про нормальну роботу усіх працюючих підприємств району.

Використовуючи формулу (1.15) розрахуємо рентабельність оборотних активів відповідно за 2006, 2007 та 2008 роки.

За 2006 рік: Ра =

=0,11

За 2007 рік: Ра =

=0,12

За 2008 рік: Ра =

=0,44

Із обрахованих даних видно, що рентабельність оборотних активів збільшується з кожним роком. Це означає що підприємства даного регіону ефективно використовують свої активи для отримання прибутку. У 2007 році порівняно з 2006 показник збільшився на 0,1, а у 2008 році порівняно з 2007 він виріс на 0,32

Висновки до 2 розділу. В результаті виконання аналітичного розділу нами було наведено коротку характеристику промислових підприємств Липовецького району. За допомогою даних Головного управління статистики у Вінницькій області, було проведено горизонтальний, вертикальний аналіз, та аналіз показників, які були взяті для застосування у даній роботі для відповідного дослідження. Тобто, під час проведення горизонтального та вертикального аналізу було проаналізовано аналіз динаміки складу та структури оборотних активів Липовецького району. Також відповідно до цього було сформовано відповідні висновки. Беручи за основу дані Головного управління статистики у Вінницькій області було розраховано основні показники ефективності використання оборотних активів на підприємствах Липовецького району. Також було проаналізовано, оцінку ефективності використання оборотних активів підприємств Липовецького району, і доведено, що для оцінки ефективності використання оборотних засобів застосовують певні показники такі як: коефіцієнт оборотності; коефіцієнт завантаження; рентабельність.

РОЗДІЛ 3 ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОБОРОТНИХ АКТИВІВ ПІДПРИЄМСТВ ЛИПОВЕЦЬКОГО РАЙОНУ

В процесі аналізу показників ефективності використання оборотних активів підприємств Липовецького району важливим є визначення, за рахунок яких факторів сформувався той чи інший показник. Закономірним є наявність різноманітних шляхів прискорення оборотності оборотних засобів, які залежать від рівня організації виробництва на підприємстві. Вважаємо за доцільне шукати такі шляхи на кожній із стадій кругообігу оборотних активів. Отже, напрями підвищення ефективності використання оборотних активів можна виділити в три підгрупи, що представляють[17]:

1) передвиробничу стадію;

2) виробничу стадію (незавершене виробництво);

3) реалізаційну стадію.

Величина виробничих запасів і відносний розмір обігових коштів на їх утворення можуть бути зменшені шляхом удосконалення матеріально-технічного забезпечення:

- прискорення і здешевлення перевезень;

- поліпшення організації складського господарства на основі його механізації й автоматизації;

- застосування більш точного нормування витрат матеріалів;

- скорочення невиробничих затрат матеріалів;

- повторного використання відходів виробництва.

На нашу думку, крім зазначених вище шляхів підвищення оборотності оборотних активів на стадії підготовки до виробництва доцільним буде:

· заміна дорогих матеріалів більш дешевими, але не гіршої якості;

· заміна використаних запасних частин, тари, інструментів тощо.

Пропонуємо також звернути увагу на забезпечення необхідного контролю за оборотними активами на даному етапі. За ефективної системи контролю можна отримати зниження втрат пов’язаних з незадовільною системою контролю за кількістю і якістю активів, що надходять на підприємство, а також попередити псування та безконтрольне використання активів.

Наступна стадія виробнича. Слід зазначити, що незавершене виробництво і сума вкладених у нього коштів при існуючому обсязі виробництва залежать від тривалості виробничого циклу. В свою чергу тривалість виробничого циклу може бути скорочена внаслідок:

¾ упровадження потокових (зокрема, конвеєрних) методів обробки;

¾ зменшення тривалості міжопераційних періодів за рахунок ретельної підготовки виробництва, останнє передбачає зменшення перебоїв і забезпечення ритмічної роботи підприємств;

¾ застосування автоматичного устаткування, верстатів із числовим програмним управлінням, гнучких виробничих систем;

¾ підвищення змінності виробництва.

Скорочення перебування готової продукції на складі залежить від багатьох факторів. Одні з них безпосередньо пов’язані з роботою підприємств, інші - з організацією збуту продукції. До факторів, що безпосередньо пов’язані з роботою підприємства належать якість і номенклатура продукції, обґрунтоване планування асортименту, партій продукції та періодів їх випуску. До факторів, що пов’язані зі збутом продукції належить організація збуту продукції, вибір системи розрахунків, термінів доставки продукції до споживачів. Але 2008 року значно зменшився обсяг збуту у зв’язку із фінансовою кризою, а, отже, із низькою платоспроможністю споживачів продукції підприємств Липовецького району. Тому на складах залишається значна кількість продукції, і відповідно кошти, вкладені у її виробництво, не повертаються.

Висока якість продукції, точне дотримання планового асортименту, ритмічність роботи: підприємств значно скорочують час реалізації продукції. Прискорюють реалізацію продукції постійний зв'язок із замовниками, своєчасне повідомлення їх про відвантаження продукції, швидка обробка необхідних документів, своєчасне забезпечення транспортними засобами [18].


ВИСНОВКИ

Отже, у процесі виконання даної курсової роботи нами було досліджено та проаналізовано економічний стан Липовецького району. Також було вирішено ряд завдань які були поставлені у роботі, а саме: було обгрунтовано сутність оборотних активів району та їх стан на теперішньому етапі розвитку; уточнено інформаційне забезпечення аналізу оборотних активів, а також визначити шляхи його оптимізації; проведено порівняльний аналіз оборотних активів промислових підприємств за роки 2006, 2007 та 2008; виходячи з даних головного управління статистики у Вінницькій області обраховано основні показники ефективності використання оборотних активів на підприємствах Липовецького району; були сформовані конктенті рекомендації щодо найефективнішого використання оборотних активів підприємств Липовецького району.

Під час дослідження стану економіки Липовецького району було виявлено що у 2008 році зросли дебіторська заборгованість та запаси готової продукції на складах. Причиною цього є світова економічна криза, наслідком якої є брак коштів у покупців продукції підприємств району. Деякі із підприємств які раніше успішно працювали на даний час не можуть працювати, тому що потребують інвестування та потрібної їм сировини.