Смекни!
smekni.com

Варіанти інвестування грошових коштів (стр. 3 из 3)

Фактичний обсяг виробництва знаходиться нижче точки беззбитковості, тобто підприємство не покриває з допомогою прибутку витрат на виробництво і реалізацію товарної продукції. Низький рівень ліквідності свідчить про ускладнення в збуті продукції і поганій організації матеріально - технічного постачання.

1. Для виходу підприємства з кризового стану потрібно шукати комплексні

шляхи зменшення витрат на виробництво і збут продукції та оздоровлення фінансової ситуації за рахунок інвестування грошових коштів.

2. На інвестиційний процес негативно впливає відсутність чіткої визначеності та послідовності у проведенні державної інвестиційної політики. Одним з основних факторів скорочення обсягів капітальних вкладень, насамперед небюджетних, є високий рівень інфляції, який об'єктивно призводить до переливу капіталу в сфери з швидким обігом та не дає змоги накопичити необхідний інвестиційний потенціал для реалізації довгострокових проектів. Наслідком впливу інфляційних процесів є високий рівень процентів за банківські кредити, що робить їх неефективними та невигідними для інвесторів у довгостроковий період використання. Без подолання інфляції забезпечити становлення і функціонування ринку довгострокових інвестиційних кредитів як основи капітального будівництва в ринкових умовах практично неможливо.

Для активізації інвестиційного процесу важливе значення має не тільки стримування інфляції, зменшення ставок за кредити, послаблення податкового пресу , а й концентрація необхідного капіталу, призначеного для інвестицій. Така концентрація повинна, насамперед, ґрунтуватися на механізмах, які дозволяють залучати капітал в найефективніший сфери економіки. Проте перспективи поліпшення інвестиційного клімату в Україні пов'язуються, перш за все, з підвищенням політичної стабільності та зниженням інфляції. Падіння інфляційної прибутковості переорієнтує капітали фінансових ринків у виробничий сектор, підвищить привабливість національної економіки для іноземних кредитних ресурсів, які залишаються поки що дешевшими, ніж внутрішні.

4. Підвищенню кредитного та, відповідно, інвестиційного рейтингу в цілому сприятиме освоєння кредитних ресурсів міжнародних фінансових організацій. Однак головним джерелом інвестиційних ресурсів при падінні обсягів централізованих (бюджетних) капіталовкладень залишаться власні ресурси підприємств - прибуток та амортизація, частка якої збільшуватиметься за рахунок індексації основних фондів та поступового зменшення термінів амортизації.

5. Для того, щоб покращити ситуацію на Меблевій фабриці потрібно інвестувати грошові кошти в оборотні засоби підприємства. Це може бути короткостроковий кредит банку або частина нерозподіленого прибутку підприємства від реалізації товарної продукції. В результаті детальних розрахунків було доведено, що за рахунок прибутку підприємство не в змозі вийти з скрутного становища, оскільки великі затрати на сировину і матеріали призводять до зниження виручки від реалізації. В результаті проведення комплексних заходів по зменшенню витрат на сировину і матеріали удалось зменшити собівартість продукції і підвищити рентабельність продажу з нуля до 0,79 , що в свою чергу надало можливість за рахунок кредиту збільшити обігові кошти і об¢єм випуску продукції.


Бібліографія

1. Бланк И. А. Инвестиционный менеджмент. - К. : МП " ИТЕМ " ЛТД , 2005. - 447 с.

2. Бочаров В. В. Финансово - кредитные методы регулирования рынка инвестиций. - М. : Финансы и статистика, 1999 - 143 с.

Балабанов И. П. Основы финансового менеджмента. Как управлять капиталом ? - М. : Финансы и статистика, 1995. - 384 с.

4. Балабанов И. Г. Финансовый менеджмент. - М. : Финансы и статистика, 1999. - 224 с.

5. Ефимова О. В. Как анализировать финансовое положение предприятия (практическое пособие ) - М. : " Интел - Синтез ", 1994. - 124 с.

6. Заруба О. Д. Основи фінансового аналізу та менеджменту: Навчальний посібник. К. : Міністерство освіти України, 2005. - 108 с.