Смекни!
smekni.com

Державний контроль (стр. 3 из 4)

розглядають заяви, пропозиції та скарги громадян, під­приємств, установ і організацій з питань оподаткування і скар­ги на дії службових осіб державних податкових адміністрацій.

Головній державній податковій адміністрації України, дер­жавним податковим адміністраціям Автономної Республіки Крим, по областях, районах в містах надається право:

здійснювати у будь-яких суб'єктах підприємництва, роз­ташованих на території республіки, перевірки грошових до­кументів, бухгалтерських книг, звітів, планів, кошторисів, декларацій та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків та інших обов'язкових платежів до бюд­жету, одержувати необхідні пояснення, довідки і відомості з питань, що виникають при перевірках;

одержувати необхідні для цілей оподаткування відомості, довідки, документи і копії з них про діяльність підприємств, установ, організацій і громадян, що перевіряються (включа­ючи банки та інші фінансово-кредитні установи);

при здійсненні своїх повноважень обстежувати (з додер­жанням відповідних правил) будь-які виробничі, складські, торгові та інші приміщення підприємств, установ, організацій і громадян, що використовуються для одержання доходів або пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування незалежно від місця їхнього знаходження. У разі відмови керівників підпри­ємств, установ, організацій, а також громадян допустити служ­бових осіб державних податкових інспекцій до обстеження зазначених приміщень державні податкові інспекції мають право визначати оподатковуваний доход таких підприємств, установ, організацій і громадян на підставі документів, що свідчать про одержання ними доходів, а стосовно громадян — з урахуванням осіб, які'займаються аналогічною діяльністю;

вимагати від керівників та інших службових осіб підпри­ємств, установ, організацій, а також від громадян, діяль­ність яких перевіряється, усунення виявлених порушень за­конодавства про податки та інші обов'язкові платежі до бюд­жету і законодавства про індивідуальну трудову діяльність та контролювати виконання їх;

припиняти операції підприємств, установ і організацій по розрахункових, інших рахунках у банках та інших фі­нансово-кредитних установах у разі відмови в проведенні документальної перевірки чи допуску працівників інспекцій для обстеження приміщень, які використовуються для одер­жання доходів, неподання (або відмови подати) державним податковим інспекціям та їхнім службовим особам бухгал­терських звітів, балансів, розрахунків, декларацій та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків та інших обов'язкових платежів до бюджету;

вилучати у підприємств, установ та організацій докумен­ти, що свідчать про приховування (заниження) прибутку (доходу) або інших об'єктів від оподаткування, а у грома­дян, які порушують порядок заняття індивідуальною трудо­вою діяльністю, — патенти або реєстраційні посвідчення з наступною передачею матеріалів про порушення виконав­чим комітетам Рад народних депутатів, що видали дозвіл на заняття зазначеною діяльністю;

застосовувати до підприємств, установ, організацій і гро­мадян фінансові санкції у вигляді стягнення;

всієї суми прихованого (заниженого) прибутку (доходу) або суми податку за інший прихований (необчислений) об'єкт оподаткування і штрафу у двократному розмірі тієї самої суми, а при повторному порушенні протягом року — штра­фу в п'ятикратному розмірі;

50 % належних сум податків або інших обов'язкових плате­жів за відсутність обліку прибутку (доходу) або ведення цього обліку з порушенням установленого порядку, а також за непода­ння або несвоєчасне подання податкових декларацій, звітів, розрахунків та інших документів, потрібних для обчислення і сплати податків та інших обов'язкових платежів до бюджету;

стягувати до бюджету недоїмки по податках та інших обов'язкових платежах до бюджету, а також суми штрафів та інших санкцій з підприємств, установ і організацій у безспірному, а з громадян — у судовому порядку або через но­таріальні контори за виконавчими надписами;

подавати до арбітражів та судів позови до підприємств, ус­танов, організацій і. громадян про стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за незаконними угодами, та в інших випадках одержання коштів без установлених законом підстав;

накладати адміністративні штрафи: ...

Головній державній податковій адміністрації України на­дано право скасовувати рішення державних податкових адмі­ністрацій по областях та містах Києву і Севастополю в разі невідповідності їх чинному законодавству, а державним по­датковим адміністраціям по областях, містах — рішення ниж­чих державних податкових адміністрацій за тих самих умов.

Рішення Головної державної податкової адміністрації Ук­раїни може бути скасовано судом. [ 1 ]

Таким чином, при виконанні покладених на Держказначейство, КРУ, ДПА завдань, контроль за мобіліза­цією і використанням коштів бюджету буде виконано, але в теперішній час весь цей механізм не спрацьовує належним чином, до 50 % коштів обертаються в “тіньовому” секторі економіки, а кошти не завжди використовюються за призначенням.

2.1. Навести офіційне визначення - оперативний, фінансовий та зворотний лізінг.

Згідно Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (Відомості Верховної Ради (ВВР) 1995, N 4, ст. 28 ), ( вводиться в дію Постановою ВР N 335/94-ВР від 28.12.94, ВВР 1995, N 4, ст. 29 ) ( Із змінами, внесеними згідно із Законами ... визначається як :

1.18. Лізингова (орендна) операція - господарська операція фізичної чи юридичної особи (орендодавця), що передбачає надання основних фондів або землі у користування іншим фізичним чи юридичним особам (орендарям) за орендну плату та на визначений строк. Операції з лізингу (оренди) цілісних майнових комплексів державних підприємств регулюються відповідним законодавством. ( Абзац перший пункту 1.18 статті 1 із змінами, внесеними згідно із Законом N 977-XIV ( 977-14 ) від 15.07.99 )

Лізингові (орендні) операції здійснюються у вигляді оперативного лізингу (оренди), фінансового лізингу (оренди), зворотного лізингу (оренди), оренди землі та оренди жилих приміщень.

1.18.1. Оперативний лізинг (оренда) - господарська операція фізичної чи юридичної особи, що передбачає передачу орендарю права користування основними фондами на строк, що не перевищує строку їх повної амортизації, з обов'язковим поверненням таких основних фондів їх власнику після закінчення строку дії лізингової (орендної) угоди.

Основні фонди, передані в оперативний лізинг, залишаються у складі основних фондів орендодавця.

1.18.2. Фінансовий лізинг (оренда) - господарська операція фізичної чи юридичної особи, що передбачає придбання орендодавцем за замовленням орендаря основних фондів з подальшим їх переданням у користування орендарю на строк, що не перевищує строку повної амортизації таких основних фондів з обов'язковою подальшою передачею права власності на такі основні фонди орендарю.

Витрати орендодавця на купівлю об'єктів фінансового лізингу не включаються до складу валових витрат або до складу основних фондів такого орендодавця. ( Абзац другий підпункту 1.18.2 пункту 1.18 статті 1 із змінами, внесеними згідно із Законом N 639/97-ВР від 18.11.97 )

Основні фонди, передані у фінансовий лізинг, включаються до складу основних фондів орендаря.

1.18.3. Зворотний лізинг (оренда) - господарська операція фізичної чи юридичної особи, що передбачає продаж основних фондів фінансовій організації з одночасним зворотним отриманням таких основних фондів такою фізичною чи юридичною особою в оперативний або фінансовий лізинг.

2.2. Навести офіційне визначення - теріторіальна громада.

Стаття 6. (Територіальні громади ) Закону України «Про місцеве органи самоврядування» визначає як:

1. Первинним суб’єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста.

2. Теріторіальні громади сусідніх сіл можуть об’єднуватися в одну теріторіальну громаду, створювати єдині органи місцевого самоврядування та обирати єдиного сільського голову.

3. Добровільне об’єднання територіальних громад відбуваєтьсч за рішенням місцевих референдумів відповіддних територіальних громад сіл. Таке рішення є наданням згоди на створення спільних органів місцевого самоврядування, формування спільного бюджету, об’єднання комунального майна.

4. Вихід із складу сільської громади здійснюється за рішенням референдуму відповідної територіальної громади.

5. У містах з районним поділом територіальні громади районів у містах діють як суб’єкти права власності.

3. Визначити окремо питому вагу витрат державного бюджету на поточний рік до загальної суми витрат на соціальній захист та соціальне забезпечення, культуру та мистецтво.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2001 рік» (“Урядовий кур’єр” від 28 грудня 2000 р. № 243)

Стаття 1. Державний бюджет України на 2001 рік скла­дається із загального та спеціального фондів.

Загальний фонд Державного бюджету України включає:

надходження до Державного бюджету України, визначе­ні для забезпечення фінансовими ресурсами загальних виплат і не призначені на конкретну мету;

виплати з Державного бюджету України, здійснення яких передбачається за рахунок надходжень до загально­го фонду Державного бюджету України.

Спеціальний фонд Державного бюджету України вклю­чає надходження до Державного бюджету України на кон­кретну мету та виплати з Державного бюджету України, які провадяться за рахунок цих надходжень.

Стаття 2. Установити доходи Державного бюджету Ук­раїни на 2001 рік у сумі 41.990.788,5 тис. гривень, у тому числі доходи загального фонду Державного бюджету Ук­раїни —у сумі 33.302.241,2 тис. гривень та доходи спеці­ального фонду Державного бюджету України — у сумі 8.688.547,3 тис. гривень, згідно з додатком № 1 до цього Закону.