Смекни!
smekni.com

Податковий контроль розрахунків з бюджетом за податком з доходів фізичних осіб на матеріалах Кіровоградської обласної лікарні (стр. 15 из 17)

Отже, необхідність у поступовому та послідовному реформуванні існуючого механізму функціонування ПДФО очевидна.

На першому етапі слід запровадити регресивну шкалу ставок ПДФО з одночасним застосуванням єдиного соціального податку замість існуючої складної системи нарахувань на фонд оплати праці. При цьому держава має чітко задекларувати мету подібних нововведень для уникнення можливих непорозумінь і неоднозначності тлумачення ідеології реформи. З метою заохочення платників податків до детінізації своїх доходів маржинальна ставка ПДФО в Україні для верств населення з високими доходами має бути меншою за існуючу нормативну ставку. У механізмі сплати ПДФО необхідно також запровадити неоподатковуваний мінімум на рівні прожиткового мінімуму для всіх категорій платників ПДФО, в також на вибір платника податку – норму оподаткування сімейного доходу. Необхідно здійснити глобальний підхід до визначення об'єкта оподаткування замість існуючого сьогодні вибіркового (шедулярного) підходу. Запровадження єдиного соціального податку має відбуватися у декілька етапів шляхом поступової зміни співвідношення платежів до фондів соціального страхування працівників і роботодавців. Протягом кількох років частки платежів працівників і роботодавців мають бути приведені до рівного співвідношення. При цьому солідарна система соціального забезпечення також поступово має бути замінена на систему персоніфікованого індивідуального страхування громадян: медичного, життя, пенсій.

ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 3

У третьому розділі курсової роботи було складено підсумкову документацію за результатами податкового контролю розрахунків Кіровоградської обласної лікарні з бюджетом з податку з доходів фізичних осіб (Акт).

Відповідно до Наказу Державної податкової адміністрації України «Про порядяк оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства» вiд 10.08.2005 № 327 акт - службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.В Акті виїзної планової перевірки розрахунків Кіровоградської обласної лікарні з бюджетом з податку з доходів фізичних осіб було систематизовано викладено виявлені у ході перевірки факти порушень норм податкового законодаства. Виявлені факти порушень податкового законодавства було викладено в акті виїзної планової перевірок чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні та інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів. Також було визначено відповідальність Кіровоградської обллікарні за порушення вимог податкового законодавства щодо правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету податку з доходів фізичних осіб та розраховано штрафні санкції, які застосовані до установи.

Було запровоновано напрями удосконалення податкового контролю нарахування та сплати податку з доходів фізичних осіб.

Підвищення рівня методологічного забезпечення при проведенні аналізу діяльності платників податків - фізичних осіб в процесі контрольно-перевірочної роботи дозволить вирішити питання ефективності адміністрування податків з доходів фізичних осіб. Пропонується налагодити роботу по створенню електронного депозитарію актів документальних перевірок з питань оподаткування доходів фізичних осіб, що сприятиме підвищенню якості та результативності перевірки, економії фінансових та людських ресурсів.

Щоб краще реалізувати контрольну функцію, необхідно виділити окремий податковий підрозділ, що підпорядковується місцевому самоврядуванню та відповідає за збір податку з доходів фізичних осіб, а також єдиного податку з доходів фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності, торгового патенту тощо. Також потрібно надати більше повноважень і мотивацій для збільшення контролю за платниками податку на місцевому рівні.

З’ясовано, що основний недолік ПДФО на сучасному етапі розвитку економіки України полягає у суперечливості податкового законодавства й економічних відносин, які склались у суспільстві. Аналіз тенденцій у сфері розподілу доходів населення засвідчив невідповідність прогресивних властивостей ПДФО ступеню нерівності доходів населення. На сьогодні потенціальна межа нерівності доходів населення є високою, проте фактично застосовується пропорційний ПДФО, перерозподільні властивості якого є незначними. Аналіз результатів і наслідків реформи ПДФО в Україні показав, що поряд зі зниженням прогресивності ПФДО не було дотримано принципу фіскальної нейтральності реформи, основними бенефіціаріями якої стали верстви населення з високими доходами, оскільки саме на цю категорію громадян податкове навантаження зменшилося.

Отже, необхідність у поступовому та послідовному реформуванні існуючого механізму функціонування ПДФО очевидна.


ВИСНОВКИ

Дана курсова робота була пресвячена основному прямому податку з населення в Україні, а саме податок з доходів фізичних осіб, який справляється з 1 січня 2004 р. згідно із Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб».

Було з’ясовано, що податок з доходів фізичних осіб – плата фізичної особи за послуги, які надаються їй територіальною громадою, на території якої така фізична особа має податкову адресу (місце постійного або переважного проживання платника податку, місце реєстрації платника податку, визначене згідно із законодавством) або розташовано особу, що виплачує оподатковувані доходи.

Платниками податку є резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи; нерезидент, який отримує доходи з джерелом їх походження з території України.

При нарахуванні доходів у вигляді заробітної плати об'єкт оподаткування визначається як нарахована сума такої заробітної плати, зменшена на суму збору до Пенсійного фонду України та внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, які відповідно до закону справляються за рахунок доходу найманої особи.

Платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отриманого з джерела на території України від одного працедавця у вигляді заробітної плати на суму податкової соціальної пільги(далі ПСП), розмір якої визначається соціальним статусом отримувача. Також разглянуто всі можливі ставки ПСП з ПДФО.

У ході написання першого розділу було визначено мету податкового контролю розрахунків з бюджетом за податком з доходів фізичних осіб. Метою податкового контролю розрахунків з бюджетом за податком з доходів фізичних осіб є підтвердження достовірності нарахованих сум податку з доходів фізичних осіб, своєчасності і повноти його сплати до бюджету згідно з вимогами чинного законодавства.

У другому розділі було розглянуто організаційно-економічну характеристику Кіровоградської обласної лікарні, здійснено перевірку правильності формування сукупного оподатковуваного доходу та обчислення ПДФО, повноти і своєчасності сплати ПДФО до бюджету, а також складання та своєчасності подання звітності з ПДФО.

З’ясовано, що основною метою створення і діяльності обласної лікарні відповідно її Статуту є надання висококваліфікованої та спеціалізованої стаціонарної і амбулаторно-консультативної медичної допомоги населенню області для здійснення єдиної державної регіональної політики в галузі охорони здоров'я.

Предметом діяльності є вирішення переліку основних завдань, що зазаначені у Статуті установи.

Обллікарня здійснює оперативний та бухгалтерський облік своєї діяльності, веде статистичну звітність, встановлену законодавством України.

Говний лікар обласної лікарні згідно чинного законодавства забезпечує ведення бухгалтерського обліку і звітності, статистичної звітності та своєчасного її подання.

Одним із основним звітних документів обласної лікарні є бухгалтерський баланс, який являє собою моментальний знімок фінансово-господарського стану установи на певну дату. Баланс дозволяє зробити оцінку найсуттєвіших ознак утанови.

За результатами проведеного економічного вертикального і горизонтального аналізу Балансу Кіровоградської обллікарні за 2009 рік можна зробити висновки,що при вертикальному аналізі балансу облікарні структура статей балансу демонструє тенденцію до зростання частки основних засобів і незначного зменшення частки оборотних активів, а при горизонтальному в цілому слід зазначити, що динаміка показників є позитивною.

При перевірці правильності формування сукупного оподатковуваного доходу податковим інспектором було з‘ясовано, що в Кіровоградскій обласній лікарні запроваджено почасову оплату праці.

За почасової оплати праці нарахування основної і додаткової заробітної плати в установі здійснюється на підставі штатного розпису,тарифної сітки, наказів про прийняття на роботу,наказів про надання відпустки,наказів про звільнення з роботи,табеля обліку робочого часу.

Для перевірки чисельності працівників підприємства вихідними даними для здійснення контрольних процедур була первинна облікова документація для визначення кількісного складу працівників (особові картки, табелі обліку використання робочого часу, розрахунки заробітної плати, платіжні відомості,особові листи).

Методом суцільної перевірки здійснено арифметичний перерахунок сум обов’язкових утримань із заробітної плати кожного працівника. Арифметичною перевіркою були охоплені суми, відображені у особових листах на кожного працівника, а також суми обов’язкових утримань, відображені у Меморіальному ордері №5 вцілому по установі .