Смекни!
smekni.com

Порядок складання звіту про суми пільг в оподаткуванні юридичних та фізичних осіб (стр. 3 из 4)

обсяг води, пропущений через турбіни гідроелектростанцій;

тоннаж (місце) - доба експлуатації вантажних самохідних i несамохідних та пасажирських суден.

Збір за користування водами для потреб гідроенергетики не справляється з гідроакумулятивних електростанцій, які функціонують у комплексі з гідроелектростанціями.

Нормативи збору за спеціальне використання водних ресурсів установлені окремо для поверхневих вод, підземних вод; нормативи збору за користування водами для потреб гідроенергетики i водного транспорту встановлені окремо для потреб гідроенергетики i для водного транспорту. Вони наведені в додатках до постанов Кабінету Міністрів України від 18 травня 1999 року № 836 та від 23 липня 1999 року № 1341.

Нормативи збору за спеціальне використання води з поверхневих водних об’єктів та підземних вод установлюються в копійках за кубічний метр; за користування водами для потреб гідроенергетики - в копійках за 100 кубічних метрів води, пропущеної через турбіни гідроелектростанцій; за користування водою для потреб водного транспорту - в копійках за одну тоннаж-добу експлуатації вантажних суден та одне місце-добу експлуатації пасажирських суден.

Водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання водних ресурсів та збір за користування водами для потреб гідроенергетики щоквартально наростаючим підсумком з початку року, а за користування водами для потреб водного транспорту - починаючи з I півріччя.

Підприємства гідроенергетики збір за користування водами для потреб гідроенергетики обчислюють, виходячи з обсягів води, пропущеної через турбіни гідроелектростанцій, та нормативів збору.

Платники збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики складають розрахунок накопичувальним підсумком з початку року за встановленою формою.

Розрахунки збору заповнюються чітко, розбірливо, якщо є виправлення, то вони повинні бути скріплені печаткою та підписами відповідальних осіб, відповідні дані (обсяги води, нарахована сума збору тощо), що заносяться до розрахунку, повинні відповідати таким показникам, які затверджені розрахунком. Якщо рядок не заповнюється, то проставляється прочерк.

Водокористувачі відповідно до наказу Державного комітету статистики України від 30 вересня 1997 року № 230 "Про затвердження форм державної статистичної звітності № 2-ТП (водгосп)", зареєстрованого Міністерством юстиції України 16.10.99 р. за № 480/2284, складають статистичний звіт про використання води за формою № 2-ТП (водгосп). Копії статистичної звітності подаються водокористувачами органам державної податкової служби одночасно з подачею форм розрахунків збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору для потреб гідроенергетики.

На підставі даних статистичної звітності 2-ТП (водгосп) органи державної податкової служби перевіряють фактичні обсяги використаної води, джерело водопостачання, ліміти використання води, втрати води в їх системах водопостачання.

У межах встановленого ліміту збір за спеціальне використання водних ресурсів включається до валових витрат виробництва, а за понадлімітне використання - справляється з прибутку, що залишається у розпорядженні водокористувача. Збір за користування водами для потреб гідроенергетики та водного транспорту повністю включається до валових витрат виробництва.

Збір за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення та їх понадлімітне використання зараховується платниками в розмірі 100 відсотків до Державного бюджету України за їх місцем податкової реєстрації (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби).

Збір за спеціальне використання водних ресурсів місцевого значення та їх понадлімітне використання зараховується платниками за їх місцем податкової реєстрації (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби) в розмірі 100 відсотків до бюджетів територіальних громад.

Збір за користування водами для потреб гідроенергетики i водного транспорту зараховується платниками в розмірі 100 відсотків до Державного бюджету України за їх місцем податкової реєстрації (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби).

Органи державної податкової служби ведуть облік платників збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики i водного транспорту відповідно до встановленого порядку обліку платників з урахуванням положень, визначених Інструкцією.

Органи державної податкової служби ведуть облік нарахованих i сплачених сум збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики i водного транспорту відповідно до встановленого порядку ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків i зборів (обов’язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів.

Повернення та зарахування неправильно сплачених сум збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики i водного транспорту здійснюється згідно з чинним законодавством України.

Контроль за обсягами використання водних ресурсів, їх обліком та достовірністю звітних даних про обсяги використаної води здійснюють у межах своєї компетенції органи Мінекобезпеки, Державного комітету України по водному господарству та Комітету України з питань геології та використання надр.

Контроль за повнотою обчислення i своєчасністю сплати до бюджетів збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики та водного транспорту здійснюється органами державної податкової служби.

Документальна перевірка правильності обчислення i сплати до бюджетів збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики та водного транспорту здійснюється органами державної податкової служби. При потребі до перевірок залучаються органи Мінекобезпеки, Державного комітету України по водному господарству та Комітету України з питань геології та використання надр.

При виявленні порушень достовірності i повноти обсягів використання водних ресурсів, які впливають на величину зборів, під час перевірок працівниками Мінекобезпеки, Державного комітету України по водному господарству та Комітету України з питань геології та використання надр копії актів перевірок направляються до відповідних органів державної податкової служби.

Відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків i повноту та своєчасність сплати збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики i водного транспорту несуть платники відповідно до чинного законодавства України.

Штрафні санкції та пеня застосовуються в порядку, встановленому чинним законодавством України.

Платники збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики i водного транспорту мають право оскаржити дії службових осіб органів державної податкової служби в порядку, встановленому чинним законодавством України.

Порядок складання розрахунку збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики.

1. У спеціальному полі для службових відміток про вид розрахунку, яке розміщене у верхній частині першої сторінки розрахунку праворуч від відмітки про одержання, у рядку "Загальний розрахунок" указується позначка (Х), якщо подається загальний розрахунок збору. У разі подання нового (уточненого) розрахунку, що містить виправлені показники, позначок у рядку не робиться.

У рядку "Новий (уточнений) розрахунок" указується позначка (Х), якщо подається новий (уточнений) розрахунок збору, що містить виправлені показники. У разі подання загального розрахунку позначок у рядку не робиться.

У разі використання води з різних джерел (з поверхневих та/або підземних) у комірках колонок 4 - 6 проставляються дані про використання води в розрізі таких джерел.

У рядку 01 "Установлений річний ліміт використання водних ресурсів" відображається установлений водокористувачеві річний ліміт використання водних ресурсів. Обсяг води, пропущений через турбіни, до рядка 01 не заноситься, річні ліміти не надаються.

2. У рядку 02 "Обсяг фактично використаної води з урахуванням втрат у системах водопостачання, усього" відображається загальний обсяг фактично використаної води з урахуванням втрат води в системах водопостачання водокористувача наростаючим підсумком за відповідний період (квартал, півріччя, 9 місяців, рік). Фактично використані обсяги води з урахуванням втрат води в системах водопостачання водокористувача заносяться до рядка 02 за даними первинного обліку за показниками вимірювальних приладів. У разі відсутності вимірювальних приладів, як виняток, обсяг використаної води визначається за технологічними даними.

3. У рядку 03 "У межах установленого річного ліміту" відображається обсяг фактично використаної води в межах установленого річного ліміту використання води.

4. У рядку 04 "Понад установлений річний ліміт" відображається обсяг використаної води з урахуванням втрат води в системах їх водопостачання понад встановленого річного ліміту i визначається як різниця рядків 02 i 01.

5. Рядок 05 "Обсяг води, пропущеної через турбіни гідроелектростанцій" заповнюють підприємства гідроенергетики i відображають обсяги води, пропущеної через турбіни гідроелектростанцій за даними первинного обліку за показниками вимірювальних приладів.

6. У рядку 06 "Нормативи збору: з поверхневих водних об’єктів; за підземні води; за користування водами для потреб гідроенергетики" проставляються відповідні нормативи, що встановлені для поверхневих водних об’єктів, підземних вод, за користування водами для потреб гідроенергетики, i наведені в додатках 1, 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 18 травня 1999 року № 836 та додатку 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 1999 року № 1341.