Смекни!
smekni.com

Порядок складання звіту про суми пільг в оподаткуванні юридичних та фізичних осіб (стр. 2 из 4)

Рассчитаем сумму льготы, пользуясь строкой 5 нашей таблицы 1:

СП = [700 000 - (600 000 + 300) х 20%] = 19 940 грн.

Отрицательная сумма льготы.

В результате применения формулы может получиться и отрицательное значение. Считаем, что "отрицательную" льготу в Форме следует отражать в сумме 0 грн.

Поясним почему. Основная цель Формы - рассчитать потери бюджета от применения льготы. Если же сумма льготы отрицательная, то это означает, что бюджет не потерял, а, наоборот, выиграл от применения льготного налогообложения. Поясним это утверждение на примере.

Пример 3

Предприятие А (плательщик НДС) в течение I квартала 2006 г. осуществляло только льготируемые операции по поставке медикаментов и имело такие показатели декларации:

объем поставок медикаментов (стр.3) - 100 тыс. грн.;

объем приобретения медикаментов без НДС (стр.11.2) на сумму 90 тыс. грн.;

объем приобретения услуг с НДС без права на НК (стр.10.2) на сумму 24 тыс. грн., в т. ч. НДС - 4 тыс. грн.

Рассчитаем сумму льготы, пользуясь строкой 1 таблицы 1:

СП = [100 000 - (24 000 + 90 000) х 20%] = - 2 800 (грн).

Если бы операции по поставке медикаментов облагались НДС, то у предприятия были бы такие показатели в налоговом учете:

сумма НО по НДС - 20 тыс. грн. (100 тыс. х 20%);

сумма НК - 22 тыс. грн. (90 тыс. х 20% + 4 тыс);

обязательство перед бюджетом равнялось бы - 2 тыс. грн. (20 тыс. - 22 тыс).

Как видно, из-за применения льготы вместо возмещения предприятию 2тыс. грн. из государственного бюджета расчеты между налогоплательщиком и бюджетом равны нулю. То есть бюджет в такой ситуации не потерял, а "нашел" 2000 грн.

Санкции.

За непредставление (представление с опозданием) Формы, а также за указание в ней недостоверных данных предусмотрены административные штрафы - как за непредставление статистической отчетности (ст.1863 КУоАП): в размере от 10 до 15 НМДГ (170 - 225 грн).

Операции, при которых сумма льгот не определяется.

(пп.4.1,10 Правил № 419)

Передача арендодателем (лизингодателем) имущества в пользование арендатору (лизингополучателю) согласно условиям договора об оперативной аренде (лизинге), а также возврат такого имущества арендодателю (лизингодателю) по окончании действия такого договора (пп.3.2.2 Закона об НДС).

Передача имущества в залог (ипотеку) и возврат такого имущества из залога (ипотеки) его владельцу по окончании действия такого договора, если место такой передачи (возврата) находится на таможенной территории Украины (пп.3.2.2).

Передача имущества на ответственное хранение, а также возврат имущества из хранения (ответственного хранения) его владельцу (пп.3.2.2).

Обращение валютных ценностей (в том числе национальной и иностранной валюты), банковских металлов, банкнот и т.д.; выплата денежных выигрышей, денежных призов и денежных вознаграждений; принятие ставок, в том числе путем обмена средств на жетоны или другие заменители гривни, предназначенные для использования в игровых автоматах и другом игровом оборудовании (пп.3.2.4).

Выплата в денежной форме заработной платы (других приравненных к ней выплат), а также пенсий, стипендий, субсидий за счет бюджетов или Пенсионного фонда Украины или фондов общеобязательного социального страхования (кроме тех, что предоставляются в имущественной форме); выплата эмитентом дивидендов и роялти в денежной форме или в виде ценных бумаг (пп.3.2.7).


Заполнение формы № 1-ПП

Кодподатку, збору, іншогообов'язковогоплатежу Назва податку, збору, іншого обов'язкового платежу Код пільги згідно з Довідником пільг Назва пільг,наданих згідно з чиннимзаконодавством Сума пільг в оподаткуванні Термін користування пільгами у звітному періоді Сума пільг, що використана за цільовимпризначенням
усього з нихдержавного бюджету датапочатку дії дата закінченнядії усього з них державного бюджету
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Для примера 1
14010000 Податок на додану вартість 14010075 Не є об'єктом оподаткування опера-ції з торгівлі за грошові кошти або цінні папери борговими зобов'яза-ннями, за винятком операцій з інкасації боргових вимог та фактори-нгу (факторингових) операцій, крім факторингових операцій, якщо об'єктом боргу є валютні цінності, цінні папери, у тому числі компенса-ційні папери (сертифікати), інвести-ційні сертифікати, іпотечні сертифі-кати з фіксованою дохідністю, жит-лові чеки, земельні бони та деривативи 82 000 82 000 01.01.06 31.03.06
Для примера 2
14010000 Податок на додану вартість 14010212 У разі вивезення (експорту) товарів (робіт, послуг) за межі митної території України шляхом бартерних (товарообмінних) операцій сума податку на додану вартість, сплачена (нарахована) у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), не відносить-ся на збільшення податкового креди-ту, а включається до складу валових витрат виробництва (обігу) платника податку 19 940 19 940 01.01.06 31.03.06

2. Порядок складання, подання, виправлення помилок у Розрахунку збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики

Кожна свідома людина зобов’язана мати загальне уявлення про особливості сучасного екологічного стану та основні напрями державної політики у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки.

Україна володіє значним природно-ресурсним потенціалом, ефективність використання якого значною мірою залежить від досконалості механізму визначення розміру належної державі частки економічної вигоди від господарської діяльності щодо використання цього потенціалу.

Користувачі природних ресурсів шляхом дотримання екологічного права та сплати платежів за спеціальне використання природних ресурсів реалізують свою моральну та цивільну відповідальність перед нащадками за збереження природних ресурсів у належному стані.

Одним із інструментів державного регулювання раціонального природокористування та збереження навколишнього природного середовища є запровадження платежів за спеціальне використання природних ресурсів та збору за забруднення навколишнього природного середовища.

Статтею 14 Закону № 1251-ХІІ, що є основним документом у сфері оподаткування, збір за спеціальне використання природних ресурсів, збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, збір за використання радіочастотного ресурсу України та збір за забруднення навколишнього природного середовища віднесено до загальнодержавних податків i зборів, справляння яких є обов’язковим на всій території України.

При цьому зазначимо, що збір за спеціальне використання природних ресурсів поділяється на складові, визначені природоохоронним законодавством, а саме:

плата за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду (ст.89 Лісового кодексу);

збір за спеціальне водокористування (ст.30 Водного кодексу);

платежі за користування надрами, у тому числі платежі за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин (статті 28, 30 Кодексу про надра).

Відповідно до ст.43 Закону № 1264-ХІІ збір за спеціальне використання природних ресурсів установлюється на основі нормативів збору i лімітів їх використання.

Використання природних ресурсів здійснюється на платній основі, обов’язковість сплати цих зборів визначено законами № 1251-ХІІ та № 1264-ХІІ, законом України про державний бюджет на поточний рік, а також спеціальними законодавчими актами: Водним кодексом, Лісовим кодексом, Кодексом про надра та Законом № 1770-III.

Податкові декларації з ресурсних платежів подаються до органів державної податкової служби у строки, визначені п.4.1ст.4 Закону №2181-ІІІ

Платіж Базовий податковий (звітний) період Граничний термін подання декларації
Збір за спеціальне водокористування Календарний квартал Протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя)

Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону № 2181-III для подання податкової декларації.

За порушення законодавства платники ресурсних платежів несуть відповідальність, визначену Законом № 2181-III та спеціальними законодавчими актами, - фінансову та адміністративну, а також можуть бути позбавлені документів, які дають право на спеціальне використання природних ресурсів тощо. (див. Додаток).

Платниками збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики i водного транспорту є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також громадяни - суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують водні ресурси та користуються водами для потреб гідроенергетики i водного транспорту.

Об’єктом обчислення збору за спеціальне використання водних ресурсів є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання.

Об’єктом обчислення збору за користування водами для потреб гідроенергетики i водного транспорту є: