2) визначити функціональні і просторові характеристики внутрішнього середовища дитячих закладів дозвілля.
3) визначити основні тенденції розвитку дитячих закладів дозвілля, взаємозв'язку зовнішніх і внутрішніх просторів.
4) виявити особливості трансформації дитячих закладів дозвілля під впливом економічних і соціальних факторів, простежити динаміку їх розвитку в інших регіонах.
Новизна теми:
Визначення та класифікація основних типів дитячих розважальних закладів, виявлення взаємозв’язків між різними типами розважальних закладів, виявлення тенденцій подальшого розвитку сфери дитячого дозвілля.
Деякі аспекти їх формування вже порушені у вітчизняних дослідженнях, зокрема, в розробках ВНДІТЕ, ВНІІТАГ, ЦНДІЕП видовищних будівель і спортивних споруд, ЦНДІЕП містобудування, Мари. Вони свідчать про становлення нового підходу до організації культурних та дозвільних центрів.
Недостатня вивченість проблеми типологічної та архітектурно-просторової організації дитячих закладів дозвілля зумовили необхідність розгляду нових тенденцій у методиці їх проектування, функціональному зонуванні, плануванні та архітектурно-композиційному моделюванні.
Методи дослідження :
В роботи будуть використатися такі методи дослідження:
1) Аналіз і синтез
2) Метод єдиної подібності та розбіжності
3) Метод супутніх змін
4) Системній підхід.
Практична цінність роботи полягає :
· в можливості використання головних висновків дисертації при формуванні стратегії розвитку дитячих закладів дозвілля в Україні;
· в оцінці потенційних просторово-структурних зрушень і динаміки відвідуваності дитячих закладів дозвілля.
· у використанні матеріалів дисертації для підготовки спецкурсів по архітектурі цивільних споруд, теорії архітектури.
· в рекомендації до основних прийомів проектування дитячих закладів дозвілля, з врахуванням їх розміщення в місті, побудови структури, створення архітектурно-художнього образу.
· в рекомендації по корегуванню нормативної документації стосовно закладів дозвілля.