Смекни!
smekni.com

Особенности культуры Испании (стр. 8 из 8)

Розділ 4

1.4.Інформація для туриста

Медичне обслуговування для туристів без страховки – платне.

Чайові. Таксисту – 1-2 $США, носильнику і покоївці – 1-2 $США, офіціанту – 5-10%вартості замовлення, перукарю – не прийнято.

Час.

Відстає від київського на 2 години. Святкові і неробочі дні. 1 січня – Новий рік; 6 січня – День святого Єпіфані; 19 березня – День святого Хосе; березень-квітень – Страсний Четвер, Пристрасна П’ятниця; 1 травня – День трудящих; 25 липня – День апостола Якова; 15 серпня – перша Пречиста, або День вознесіння; 12 жовтня – роковини відкриття Америки Христофором Колумбом; 1 листопада – День Всіх Святих; 6 грудня – роковини ухвалення Конституції Іспанії; 8 грудня – Непорочне Зачаття; 25 грудня – Різдво. В дні релігійних свят проходять фієсти – карнавали і феєрії.

Віза – шенгенська. Посольство Іспанії залишає за собою право у виняткових випадках ( лише тоді, коли пред’являються документи на перебування лише в Іспанії) замість шенгенскої візи видавати іспанську (без права виїзду в інші країни Шенгенської угоди).

Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: 200 сигарет, 1 л міцних спиртних напоїв, 2 л вина, 500 г кави, 100 г чаю, продуктів харчування, предметів і речей домашнього ужитку – в розмірах особистої необхідності. Радіо-, відео- і фотоапаратура, музичні і побутові прилади декларуються. Для ввезення кінотехніки потрібен особливий дозвіл консульського відділу посольства Іспанії. Заборонений вивіз: культурних цінностей, зброї і боєприпасів без спеціального дозволу. Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво з вказівкою про щеплення від сказу. Тварини піддаються ветеринарному огляду. Свідоцтво не потрібне при ввезенні кошенят і щенят у віці до трьох місяців.

Протиепідемічна безпека. Ризику зараження особливо небезпечними інфекційними захворюваннями немає.

Транспорт. Авіатранспорт. У аеропортах Іспанії стягується збір, аеропорту, коливаються від 3,8 євро на Канарських островах до 7 євро на континенті.

Автомобільний транспорт. Довжина автодоріг – 332 тис. км. Відстань від аеропорту до Мадрида – 15 км. З аеропорту в центр Мадрида курсує автобус.

Залізничний транспорт.

Довжина залізниць – 12,6 тис. км.

Водний транспорт. Головні морські порти: Картахена, Барселона, Більбао, Санта Крус де Тенеріфе, Таррагона.

Морський маршрут: Ялта – Одеса – Барселона.

Грошова одиниця – євро.

Валютне регулювання. Ввезення іноземної і національної валюти необмежене. Сума понад 10 тис. $ США при ввезенні повинна бути внесена в митну декларацію. Вивіз ввезеної валюти не обмежений.

Офіційна мова – іспанська.

Релігія. Більшість віруючих – католики.

Етикет. Якщо гостя просять залишитися на сніданок, не слід сприймати запрошення серйозно: воно – проста формальність. Якщо його повторюють, то треба знов відмовитися. Тільки після третього разу можна прийняти запрошення, оскільки цього разу воно буде щирим, а не просто жестом ввічливості. Прибувати в точно призначений час не прийнято, неодмінно потрібно спізнюватися на 15-20 хвилин. Ніколи не слід наносити візити під час післяобіднього відпочинку. У потязі треба обов’язково запропонувати сусідам перекусити разом. Вони відмовляться, так само варто повестися з їх пропозиціями.

Висновок

Мало хто знає, що Іспанія входить у трійку найбільш відвідуваних країн світу. Рідкісне багатство її культури, достаток чудових архітектурних пам’ятників, особливий національний колорит іспанських міст і сіл, прекрасний клімат і дивні по своїй розмаїтості і красі пейзажі роблять цю країну особливо привабливої для туристів. Тому немає нічого дивного, що з кожним роком усе більше туристів вибирають відпочинок в Іспанії.

Тур в Іспанію – це танці фламенко, зустріч із сонцем, з гарною кухнею й іспанськими винами, з гостинністю і радістю життя. Крім того, це і можливість відкрити для себе найбагатше надбання її пам'ятників, побачити сліди різних цивілізацій, що збереглися під небом Іспанії, а також насолодитися її неперевершеною і сліпучою природою, виконаної прекрасних і різноманітних пейзажів. Відпочинок в Іспанії – також можливість ознайомитися зі звичаями її народів і взяти участь у традиційних народних святах і гуляннях.

Культурна спадщина Іспанії різноманітна і багата. Іспанія була однією з головних провінцій стародавньої Римської імперії, а під час панування арабів — найрозвинутішою країною Європи. Чимало пам'яток цих епох збереглося донині, їх доповнюють замки, храми, палаци феодальної Іспанії, сучасна архітектура, музеї та барвисті фестивалі.

Найбільше туристів в Іспанію приїздить з Португалії і високорозвинених країн Західної Європи, особливо Франції, Великобританії та Німеччини. Більше 40 млн. туристів приїжджає щорічно до Іспанії.

Багата різноманітність іспанської природи, її географічні, кліматичні і пейзажні контрасти виразно виявляються у всіх регіонах країни, які можна розділити на групи з погляду їх загальних характеристик для туризму.

Найбільш розвиненими регіонами для туризму є Валенсіанське Співтовариство, Андалусія і Каталонія, які володіють високоякісною і різноманітною туристською інфраструктурою. У таких регіонах Внутрішньої Іспанії, як Арагон, Бастилія, Леон, Кастилія-Ла-Манча і Естремадура, туристам пропонується ознайомитися з історичними містами. Тут гостей чекають художні і архітектурні пам’ятки, гастрономічне розмаїття, поїздки на природу, в місця красивих пейзажів.

Острівна Іспанія є одним з улюблених місць відпочинку для туристів. Балеарські острови, розташовані в Середземному морі, володіють прекрасним узбережжям, де можна проводити час на пляжі, а також займатися водними видами спорту. Канарські острови, що знаходяться поблизу атлантичного побережжя Африки, завдяки своїм пляжам, природним вулканічним паркам і виключно сприятливому протягом всього року клімату також дуже привабливі для туристів.

Іспанія є однією з країн світу, приймаючих найбільше число гостей, які приїжджають з нагоди проведення ярмарків і конгресів. Мадрид і Барселона займають тут лідируючі позиції, оскільки мають ярмаркові парки і конгрес-палаци.

Великий інтерес у туристів викликають іспанські свята, які проходять майже безперервно, змінюючи один одного, в різних місцях і у різний час. Карнавали оповідають глядачам про тисячолітні традиції іспанців.

Фольклор є виразом найглибших душевних відчуттів і думок іспанського народу. Майже у всіх регіонах країни є свої танці і пісні. Іспанія користується заслуженою славою країни, де люблять розваги. Кіно, театри, аудиторії, виставкові і концертні зали пропонують відвідувачам обширну культурну програму. Азартні ігри дуже популярні в Іспанії. Лотереї типу цифрового лото, спортивні (футбол, скачки) та інші привертають увагу гостей. У селищах і містах поширені салони гри бінго. Казино пропонують великий вибір ігор (покер, кістки і т. д.).

У Іспанії залишилося і підтримується унікальне, яскраве розважальне видовище, що привертає масу глядачів, багато разів оспіване і описане в літературі і кінематографі, – корида. У цивілізованій сучасності корида багатьма не сприймається і засуджується як криваве побоїще, публічне биття тварин, але для іспанців – це непорушний звичай і традиція, що йде корінням в глибоке минуле, яскравий і незаперечний приклад хоробрості, мужності і сміливості. Для туристів корида – унікальне і рідкісне видовище. Для кориди вирощуються бики особливої породи, що ретельно охороняється і підтримуваної.

Сучасні, комфортабельні, обладнані всілякими зручностями і службами готелю відповідають принципу ”ціна – якість”. Багате монументальне надбання Іспанії дозволило відкрити на шляху туристських маршрутів і в містах безліч живописних готелів, які знаходяться в замках, палацах і старовинних особняках.

Список використаних джерел та літератури

1. Бейдик О. О. Українсько-російський словник термінів і понять з географії і туризму.–К.:РВЦ“Київськийуніверситет”,1997.

2. Гран Канария. Континент в миниатюре. – Lfs Palmas de Gran Canaria, 2002.

3. Закон України “Про внесення змін до закону України “Про туризм”-2004р.-с.3.

4. ЗеленаІспанія.Туреспанья.–М.:Альфа-преса,2001.

5. Испания, которую мы не знали: исторический Путеводитель. – М.: “Вече Хартия”,2000.

6. Кистилья і Леон. Туреспанья. –М.: Альфа Преса, 2001.

7. Котлер Ф. Основы маркетинга. – М.: Издательство Московского университета, 1991.

8. Папирін Г.А. Экономика туризма. – М., 2001.

9. Любіцева О. О. Ринок туристичних послуг. – К.: Альтпрес, 2003.

10. Мироненко Н. С. Проблемы исследования пространственных структур мирового хазяйства – М.: Пресс-Соло, 1999.

11. Пістун М. Д. Основи теорії суспільної географії: Навчальний посібник. –К.: Вища школа, 1996.

12. Путеводитель. Испания Polyglot. – Дубль В. – М. – 2000. – 343 с.

13. Путеводитель. Испания: туристический справочник. – М.: “Аст”, 1997– 240 с.

14. Путівник Ле Пти Фюте. Іспанія Одіссей. – К., 2001. – 251 с.

15. Espana turistica. – Editorial Everest, S.A., 1994. – L. 99.

16. Madrid turismo. – Madrid: direccion General de Madrid, 1995. – L. 11.

1. «Велика Радянська Енциклопедія». Москва, 1972. Том 10.

2. «Енциклопедичний Словник». Москва, 1985. «Географія»

3. «Велика Енциклопедія Кирила і Мефодія». Москва, 2000.

4. Корсунский А.Р. Історія Іспанії IХ ХIII ст М., 1976.

5. Красиков А.А. Іспанія після Франко. М., 1982.

6. Сучасна Іспанія. М., 1983.

7. Географічний енциклопедичний словник

8. Іспанія.Мадрид Путівник для туристів, М. Петрософт 1999г

9. Испания/Espana. Киселев А.В., М., КАРО, 2001

10. Іспанія. Путівник з картами і словником. Le Petit Fute, 2000

11. Іспанія: стратегія економічного підйому. Буторина О.В. М., 1994

12. Економіка зарубіжних країн. Погорлецкий А.И., М., 1998

13. Історія Іспанії, тт. 1-2. Альтаміра-і-кревеа Р. М., 1951

14. Іспанія 1808-1917. Майский И.М. М., 1957

15. Крах монархії в Іспанії (1917-1931).Галан Х.М.

16. Війна і революція в Іспанії 1936-1939, т. 1. М., 1957

17. Іспанія. 1918-1972. Історичний нарис. М., 1975

18. http://spain.report.ru

19. http://www.spain.com.ua

20. http://spain-costa.ru