Смекни!
smekni.com

Розробка маршруту подорожі після пунктів: Аргентина, Монголія, Сомалі, Іспанія, Йорданія, США (стр. 9 из 12)

Хоча більшість громадян країни сповідає іслам, Йорданія провадить спиртні напої. Місцеві вина не дуже дорогі й досить якісні. «Арак» - виноградне вино - подається як столовий напій.

Шопінг.Плетені килимки з Мадаби, пляшечки з різнобарвним піском з Петри, виробу з маслинового дерева, кераміка й мідний посуд, ювелірні вироби (у Йорданії дешеве золото, ціна на сам метал є фіксованою, а от ціну за роботу можна «збити» іноді майже вдвічі); бедуїнські прикраси із чорного срібла й багато чого іншого. Можна придбати косметику йорданського виробництва на основі продуктів Мертвого моря.

Що стосується знаменитого лікувального бруду, то не рекомендується купувати фасований по 5 динарів за 500 грам. Краще попросіть кого-небудь із обслуговуючого персоналу в готелі на Мертвому морі допомогти Вам у її пошуках на березі. Послуга обійдеться Вам в 1 -3 динари залежно від складностей, пов'язаних з її наданням і залежно від кількості «добутого». Кращий бруд має «радикальний чорний колір». Його можна перевозити в декількох целофанових пакетах («принцип мотрійки»).
П'ятниця - офіційний вихідний день.

Магазини відкриті з 09:00 до 13:00 і з 15:00 до 20:30. Під час священного поста (Рамадан) більшість магазинів працює з 09:00 до 16:00.

Курорти

Мертве мореМертве море - унікальний природний пам'ятник і природна лікарня. Це солоне озеро, поверхня якого лежить на 400м нижче рівня світового океану, вважається самою солоною водоймою на планеті. До складу води входить велика кількість компонентів - від брому й хлору до рідких металів. Через настільки високу солоність (вміст солей тут в 10 разів більший, ніж у самому солоному з морів світу) вода дуже «щільна» і нагадує скоріше густий розсіл. І саме солі забезпечують всесвітньо відомі лікувальні властивості місцевої води й брудів. Купання в щільній, маслянистій на дотик воді залишає незабутні відчуття й рятує від багатьох захворювань.Сухе, чисте, з високою концентрацією брому й майже без пилу повітря під тиском близько 800 мм рт. ст., є ще одним фактором лікування. Так ще й сонячні промені фільтруються додатковим прошарком повітря (як ніяк 400 м «поверх норми»), а випари з поверхні води діють як поляризаційний фільтр. Завдяки цьому ультрафіолетове випромінювання сонця сильно послабляється, що створює ідеальні умови для геліотерапії. Готелі, при яких функціонують сучасні лікувально-реабілітаційні центри, знаходяться на півночі Мертвого моря, усього в декількох кілометрах від ріки, що впадає в нього, Йордан.

Червоне море.Серед курортів Червоного моря саме знамените й саме південне місто країни Акаба. Це досить молодий курорт на узбережжі в самій північній частині Акабскої затоки. Тут кристально чиста вода, гарні умови для відпочинку й, що досить важливо, постійно дме легкий бриз. Завдяки горам в Акабі існує особливий мікроклімат — дощів тут практично не буває, температура води протягом року не міняється (від +22°С до +26°С), і купатися тут можна цілий рік. В Акабе 4 центри підводного плавання, що пропонують курси PADI, і близько 30 місць для занурення. Деякі види риб і коралів зустрічаються тільки тут. Головна визначна пам'ятка Акаби - це навколишні його скелі, які кілька разів у день міняють свій колір


Іспанія Spain-ES

Карта

Прапор


Герб

Столиця Мадрид
Площа 504 784 кв. км.
Населення(склад, чисельність) 40 038 000чол.
Офіційна мова іспанська
Релігія католицизм
Форма правління конституційна монархія
Грошова одиниця Євро

Іспанія — південноєвропейська країна. Вона займає п'ять шостих Піренейського півострова, Балеарські і Пітіузькі острови у Середземному морі та Канарські острови в Атлантичному океані. Піренейські гори важкодоступні та «ізолюють» Іспанію від інших європейських країн, крім Португалії, що займає західну частину півострова.

За територією Іспанія є четвертою країною в Європі, опісля Росії, України і Франції, та є другою по величині в Європейському Союзі. Іспанія омивається Середземним морем і Атлантичним океаном. По суходолу Іспанія межує з Португалією на заході (спільний кордон — 1214 км), з Францією — по гребенях Піренейських гір (623 км), з Андоррою (63,7 км), з Гібралтаром (1,2 км), з Марокко (м. Сеута — 6,3 км, м. Мелілья — 9,6 км).

Державний устрій. Іспанія — конституційна монархія. Голова держави король, однак реальна виконавча влада належить прем'єр-міністру, який очолює уряд. Законодавча влада здійснюється Генеральними кортесами - парламентом, що складається з Сенату(265 депутатів) і Конгресу депутатів (350 депутатів).

Членство у міжнародних організаціях — СОТ, МБРР, ОБСЄ, МВФ, НАТО, ООН, МФЧХ, ОЕСР, РЄ, ЄКА, ЄМС, ЄС.

Населення. Іспанія визнана єдиною нацією, сформованою на основі різних історичних областей і етнічних груп, основними з яких є каталонці (15,6%), андалузцям (15,6%), кастільци (11,1%), валенсійці (9,7%) , галісійці (7,4%) і баски (5,6%).

Клімат Іспанії. Середземноморський, сухий і достатньо жаркий. Зима м'яка - середня температура взимку від +8 С до +14 С. Найкращий час для туризму з кінця весни до початку осені.

Економічна ситуація сьогодні. Світова економічна криза суттєво позначилася на діловій активності в Іспанії. Зокрема, різко знизилися обсяги продажів житла та автомобілів, які є важливими показниками стану економіки,зросла банківська заборгованість населення, продовжує збільшуватися кількість збанкрутілих підприємств, особливо будівельної сфери.

Уряд Іспанії визнає проблеми іспанської економіки, які полягають в надлишковій вазі сектору нерухомості та суттєвому зовнішньому дефіциті (10% ВВП), але продовжує наполягати на надійності фінансової системи.

Економіка Іспанії наприкінці минулого року вперше за останні 15 років вступила в стадію рецесії, продемонструвавши зниження ВВП протягом двох кварталів підряд. Причинами негативного показника зростання ВВП Іспанії стало значне падіння внутрішнього попиту, частково компенсоване позитивним внеском зовнішнього сектору.

Вперше за сучасну економічну історію Іспанії в березні ц.р. інфляція склала - 0,1% в річному вимірі, що пов´язується з економічною рецесією в країні та одночасним зменшенням вартості нафти та сировинних товарів. Уряд країни заперечує дефляційний стан економіки, адже умовою для цього є падіння цін протягом тривалого періоду часу, а поточна ситуація спостерігається лише у зв´язку із зменшенням вартості енергоносіїв.

У зв´язку з погіршенням стану державних фінансів та економічних умов в країні, на початку ц.р. рейтингове агентство Standard & Poor´s знизило суверенний рейтинг Іспанії за довгостроковими борговими зобов´язаннями з рівня "AAA" до "AA+". З іншого боку Іспанія все ще залишається привабливою країною з точки зору залучення прямих іноземних інвестицій.

У сфері зовнішньої торгівлі Іспанії протягом І-го кв. ц.р. продовжує спостерігатися скорочення обсягів як експорту, так і імпорту, проте з випереджальною динамікою останнього. Зокрема, за січень ц.р. експорт товарів з Іспанії в інші країни зменшився на 25,7%, а імпорт - на 35,3%. Така тенденція є позитивною з точки зору зниження негативного сальдо зовнішньоторговельного балансу Іспанії, яке в річному вимірі зменшилось на 50,8%.

Промисловість. У 1991 р. на частку промисловості припадала приблизно третина загального виробництва товарів і послуг. Приблизно 2/3 промислової продукції було вироблено обробною промисловістю, тоді як гірничодобувна промисловість, будівництво і комунальні послуги давали іншу третину.

Вступ Іспанії в ЄС у 1986 стимулював приплив іноземних інвестицій у промисловість. Це дозволило модернізувати багато підприємств і передати більшу частину промисловості Іспанії в руки іноземних інвесторів і корпорацій.

Обробна промисловість. Багато галузей обробної промисловості мають чітку географічну локалізацію. Така важлива історично сформована галузь, як текстильна промисловість, зосереджена в Каталонії, особливо в Барселоні. Головний осередок чорної металургії - Країна Басків з центром у Більбао. У 1992 було виплавлено 12,3 млн. т сталі, що майже на 400% перевищило показник 1963 року. Великих успіхів іспанці досягли в автобудуванні і цементній промисловості. У 1992 було вироблено 1,8 млн. легкових, 382 тис. вантажних автомашин і 24,6 млн. т цементу. Обсяг промислового виробництва скоротився в 1991-1992 у результаті світового спаду у всіх галузях промисловості, крім енергетики. На початку 1990-х років за числом зайнятих в Іспанії виділялися такі галузі промисловості, як харчова і тютюнова (16% зайнятих); металургія і машинобудування (11%); текстильна і швейна (10%); виробництво транспортного устаткування (9%).

Гірничодобувна промисловість. Іспанія має багаті родовища міді, залізної руди, олова і піритів з високим вмістом міді, свинцю і цинку. Іспанія один з найбільших у ЄС виробників свинцю і міді, незважаючи на те, що обсяг виробництва більшості металів, у тому числі міді, свинцю, срібла, урану і цинку, з 1985 поступово скорочується. Вугільна промисловість Іспанії давно перетворилася в неефективну і неприбуткову галузь.

Енергетика.Залежність Іспанії від імпорту енергоносіїв поступово збільшувалася, і в 1990-х роках за рахунок цього джерела забезпечувалося 80% енергоспоживання. Хоча з початку 1960-х років в Іспанії були виявлені кілька родовищ нафти (у 1964 була знайдена нафта за 65 км на північ від Бургоса, а на початку 1970-х років - біля Ампости в дельті Ебро), використання вітчизняних джерел енергії не заохочується. У 1992 у загальному балансі виробництва електроенергії майже половина припадала на частку місцевого вугілля й імпортної нафти, 36% - на частку ядерного палива і 13% - на частку гідроенергії. Завдяки наявності великих запасів урану був розроблений план розвитку атомної енергетики. Перша АЕС була запущена в 1969, однак у 1983 через екологічні непорозуміння була введена заборона на будівництво нових АЕС.