Смекни!
smekni.com

Туристичні ресурси багамських островів (стр. 4 из 9)

На півдні Андроса знаходиться два десятки крихітних поселень. [17]

Острова Біміні.Менш ніж за 80 км від Флориди знаходиться міні-архіпелаг, який складається з таких островів: Північний, Південний та Східний Біміні, всі вони багаті історичними та природними ресурсами. Є гіпотеза, що дані острови колись були частиною гігантської дороги континенту Атлантида. Левова частка готелів, ресторанів, туристичних центрів і риболовецьких компаній сконцентровані на острові Північний Біміні. Одним з перших поселенців островів були вихідці з країн західної Африки, які відбудовували будинку з природних матеріалів і ловили в морі предмети, які затонули під час корабельних аварій. Він вважається першим островом у Карибському морі, на якому знаходиться казино. Сьогодні найбільш розвинене рибальство, так що гості острова цілком можуть приєднатися до лову риби, лобстерів, крабів, раковин, морських губок і черепах.

Острів Кет є шостим за величиною островом в архіпелазі. Його розміри становлять 77 км. у довжину і близько 6 км. у ширину. Острів, який був названий на честь пірата Артура Кетті, розташований поруч з Тропік Рака і може похвалитися самим м'яким кліматом у всьому архіпелазі і постійними освіжаючими вітрами. Цей острів досить рідко відвідується туристами, завдяки чому зберігає чарівність недосліджених і кілька загадкових місць. Кет вважається одним з найкрасивіших островів в архіпелазі, його незаймані пляжі підходять як для відпочинку, так і для різноманітних водних видів спорту. На острові Кет розташована найвища точка Багамських островів – мис Алверни (близько 63 метрів). На його вершині побудований невеликий монастир.

Острів Ельютера. Цей невеликий острів традиційно вважається елітним місцем відпочинку. Шикарні курорти та клуби перемежовуються тут розкішними береговими пісками, а старі села – ультрасучасними спортивними спорудами. Заслуговують на увагу риф Харбор-Айленд у північно-західних берегах Ельютери, колоритне містечко Данмор-Таун, пляж Пінк-Сендз-Біч і безліч чудових ділянок для дайвінгу та сноркелинга.

Острів має коралове походження. Він має форму серпа і постійно змінює свій ландшафт під впливом сильних вітрів, що несуть із собою величезні маси піску, і хвиль.

До Ельютери також відноситься крихітний острівець Харбор, близько 5 км. казкових пляжів, покритих оксамитовим рожевим піском, по праву вважається унікальним природним дивом. Незвичайний колір піска набуває через присутність крихітних частинок раковин Форамініфери. Острів Харбор є одним з кращих місць для дайвінгу в усьому світі. Особливості дайвінгу острова Харбор – це один з місць вищого класу місці у світі, відомий як "Current Cut Dive" швидке дрейфуючі занурення. Острів 2005 р. був визнаний кращим карибським островом. Опитування було проведено між читачами впливового журналу "Travel Leisure". Місто, яке знаходиться на цьому острові, який був у XIX ст. центром очищення цукрового очерету й кораблебудування, вважається найстаршим у всьому Багамському архіпелазі.[17]

Острів Ексума. Якщо дивитися з висоти пташиного польоту, острови будуть схожі на коштовні камені, які дрейфують на поверхні океану смарагдового кольору. Яскраві кольори, чудові пляжі, тихі мальовничі бухти тягнуть на Багами туристів зі всієї земної кулі, а натуральні гавані і спокійні затоки – рибалок і яхтсменів. Ексума, що представляє собою групу з 365 островів, розкиданих в океані на ділянці протяжністю 193 км, вражає уяву і дарує гостям, почуттєві і естетичні задоволення.

Два головні острови архіпелагу Велика Ексума і Мала Ексума пов'язує між собою невеликий міст. Комерційний центр островів знаходиться на о. Велика Багама. На острові Ексума проводиться фестиваль багамської музики та вітрильні регати. Також на острові розташоване озеро Вікторія, яке сполучається з морем каналом.

Острови Інагуа. Корінні жителі Багамських островів часто говорять, що на острові Великий Інагуа перебуває понад 80 тисяч Вест-Індську фламінго і всього лише тільки близько 900 багамців. Окрім найбільших колоній фламінго, на острові розташована велика компанія-виробників солі. Великий і Малий Інагуа – це самі південні острови у Багамському архіпелазі, вони найближче розташовані по відношенню до Куби і Гаїті.

Великий Інагуа – це третій за величиною острів Багамських островів площею 1544 кв. км, він знаходиться у 90 км. від східного краю Куби. Розміри острова: 90 км. у довжину і 30 км. у ширину. Найвища точка – Іст Хілл (East Hill) (33 м). На острові є кілька озер, найбільш значне з них – озеро Віндзор (Lake Windsor). Безлюдний острів Малий Інагуа – це справжній рай для шанувальників екотуризму, які можуть побачити тут папуг, пеліканів, ослів, козлів, чапель і качок у їхньому природному середовищі.

Острів Лонг-Айленд. Основна особливість вузького і довгого острова Лонг-Айленд, пересічений Тропік Рака, полягає у його інтригуючому контрасті двох узбережжів, один з берегів острова має скелястий рельєф з печерами, які несподівано обриваються у море, а друга – там зосереджені широкі піщані пляжі. У внутрішніх районах острова ховаються пологі пагорби.

Столицею острова Лонг-Айленд є місто Стела Маріс – це невелике, але дуже красиве містечко, яке до того ж є центром підводного плавання і спортивної риболовлі. На західному узбережжі затоки Макенс Бей розташований гарний пляж з високими піщаними дюнами, численними лагунами – пристанище багатоголосих птахів. Місто Салт Понд відомий англіканською церквою Сент Джозеф, а неподалік від цього містечка знаходяться печери Картрайтс Кейв. [17]

Острів Маягуана є найбільш ізольованим від інших і тому найменш розвинений островом архіпелагу. За словами самих багамців, це місце було створено спеціально для любителів дайвінгу на рифах. На острові водиться рідкісна тварина Хутія, вона являє собою суміш щура з кроликом. Острів користується певною популярністю у яхтсменів, які досліджують простори архіпелагу.

Острів Сан-Сальвадор. На сьогоднішній день Сан-Сальвадор відвідують дайвери, рибалки і любителі сноркеллінга, залучені багатокілометровими пляжами, дивно прозорими прибережними водами з видимістю під водою до 45 метрів і місцями численних корабельних аварій. [17]

Дайвінг. Близькість третього за величиною коралового рифу в світі визначає унікальність Багамських островів як напрямки для занять дайвінгом. У кристально чистих прибережних водах архіпелагу (видимість під водою складає 61 м) можна зустріти 5 видів коралів.

Більша частина островів пропонує дайверам мілководні рифи від 3 м до 15 м, а також рифи на великих глибинах від 30 м. В океанських глибинах на південь від Багам бере свій початок течія Гольфстрім, яка спрямовується на північ, несучи з собою морське життя з Карибського моря в Атлантику. Гольфстрім є бар'єром, який захищає Багами від річкових наносів та стоків Флориди. Завдяки йому і океанських западин, у глибинах яких осідають наноси, і забезпечується хороша видимість. З різними підводними мешканцями можна познайомитися на Багамському Банку (Bahama Banks), що піднімається з глибин океану до 6 м від поверхні. Аквалангістів також залучають сюди так звані "сині діри". Ці місця отримали свою назву із-за того, що здаються темно-синіми, якщо на них дивитися зверху. Поєднуючи у собі елементи дайвінгу на рифах та дайвінгу в печерах, для деяких "синіх дір" характерними рисами є підводні проходи, тунелі та коралові голови. Аbaco island (Великий і Малий) – на цих островах знаходиться мрія підводних фотографів: Adirondack – затонуле судно часів Громадянської війни в Америці, усередині якого мешкають восьминоги і лобстери. Andros island – "сплячий гігант", найменш вивчений з усіх островів. Berry Islands – один з кращих дайвінгів на Багамах. Bimini island – описаний Е. Хемінгуей. Long Island – з-за більш високою, ніж на інших островах температурі, тут шикарний нічний дайвінг, можна помилуватися сплячими акулами. Кращий сезон для дайвінгу на островах – листопад-травень. Видимість – 18-37 м. Температура води – 24-27 ˚С. Види занурень: рифи, дрейф, нічні занурення, затонулі кораблі. Морська фауна: акули, дельфіни, скати, рифові риби, морський янгол, мурени. [14]

Національні парки. Незважаючи на невеликі розміри островів, більше двох дюжин природоохоронних зон захищають місцеву флору і фауну. Більше 230 різновидів тварин і 1370 видів рослин, переважно аридних (з них 120 ендемічних).

Національний парк Інагуа захищає найбільше, у західній півкулі, скупчення західного (індійського) фламінго. Він знаходиться приблизно у 25 милях на схід від Фріпорта, головного міста Великих Багам. Цей 40-акрів парк був закладений у 1982 році і має у своєму розпорядженні шість прекрасних екосистем, які суміщають сосновий ліс, гай Блекленд, гори Коппісом, мангрові лісу, гай Уайтленд і довгу берегову лінію. Національний Парк також є батьківщиною другогої за величиною у світі підводної печери.

Національний парк Ренді – територія площею у 100 акрів, яка була названа по імені Джеймса Х. Ренді, відомого філантропа міста Фріпорт, який помер у 1968 році. Мета Національного Парку Ренді полягає у тому, щоб зберегти природне місце існування Великих Багам як спадщина для майбутніх поколінь. Одна з головних особливостей цього національного парку – дорогі західні індійські фламінго, які є національним птахом Багамських островів. Різноманітність інших птахів також вражає уяву, так, наприклад, тут можна зустріти червононогих дроздів, смугастого Танагра і підданого небезпеці папуги Багама. Національний Парк Ренді розміщує на своїй території магазин подарунків, який відкриває перед очима туристів принади місцевого мистецтва, книги, коштовності та подарунки. Відвідувачі можуть також насолоджуватися освітніми виставками, які включають екологію острова, рослини та їх використання.