Смекни!
smekni.com

Курорти Крима (стр. 3 из 3)

На цей час у Криму відомо 26 родовищ лікувальних грязей та ропи, а також понад 100 джерел мінеральних вод різного хімічного складу. 15 грязьових родовищ і 13 великих родовищ мінеральних вод віднесені до категорії лікувальних спеціальною постановою Кабінету Міністрів України- територіальні ресурси:Понад 90% рекреаційних об'єктів сконцентровано на вузькій 3-х кілометровій прибережній смузі моря. В глибинних територіях (горно-передгірних) розміщені лише невеликі (до 100 місць) мало комфортабельні об'єкти, хоча в цій "Кримській Швейцарії" є всі необхідні умови і ресурси для рекреаційного освоєння високого рівня.

Наявність туристських ресурсів, особливості вже існуючої інфраструктури дають можливість розвивати в Криму нетрадиційні форми туризму: спелеологічний, скелелазіння, кінний, велосипедний, дельтапланеризм, горно-пішохідний, винні та мисливські тури, вертолітні екскурсії, прогулянки на яхтах, підводні занурювання з аквалангом, науковий і автотуризм

Усі ці тури можуть бути комбінованими, розрахованими як на групових, так і на індивідуальних туристів, поєднуватися з широким спектром додаткових послуг, різною класністю розміщення, пересування та обслуговуванняОстаннім часом у Криму досить динамічно розвивається прочанський туризм.

З ініціативи Кримської і Сімферопольської єпархії при сприянні Міністерства курортів і туризму були розроблені і підготовлені маршрути одноденних екскурсій, що включають відвідування усіх відновлених святинь Криму – монастирів, храмів Сімферополя, Севастополя, Великої ЯлтиТой факт, що національна структура Криму складається з понад 100 національностей і народностей, створює всі необхідні передумови для розвитку етнічного туризму.

Для німецьких, болгарських, грецьких, кримськотатарських і чеських громадян, чиї предки колись-то жили в Криму, розроблені тури по їх історичній батьківщині з відвідуванням архітектурних і релігійних пам'ятників півострова.

Новим і перспективним напрямком у розвитку туристської індустрії Криму стали зелений туризм і агро туризм. Ці види туризму є однієї з форм малого бізнесу, підвищують роль краєзнавства, усереднюють елементи активної діяльності і відпочинку, створюють життєве середовище, наближене до природи.

Для цього в Криму є всі умови: поєднання мальовничих гір і просторих рівнин, лісів, степів, морів, озер, унікальна флора і фауна, широка мережа природних, історичних і етнографічних пам'ятників.На цей час, поряд з туристичною, пріоритетною галуззю в Автономній Усього в Криму нараховується понад 600 санаторно-курортних і оздоровчих установ, що використовуються як цілий рік, так і для сезонного лікування і відпочинку. Санаторії і пансіонати з лікуванням становлять 28% і розташовані переважно на Південному березі Криму, а також на курортах Євпаторія, Саки. Усі санаторії Криму мають спеціалізацію, що залежить від особливостей лікувальних факторів місцевості, де вони розташовані.