де: 1- Корпус клапана стиску; 2- Диски клапана стиску; 3- Дросельний диск клапана стиску; 4- Тарілка клапана стиску; 5- Пружина клапана стиску; 6- Обойма клапана стиску; 7- Гайка клапана стиску; 8- Пружина клапана віддачі; 9- Шайба гайки клапана віддачі; 10- Тарілка клапана віддачі; 11- Диски клапана віддачі; 12- Дросельний диск клапана віддачі; 13- Поршень амортизатора; 14- Кільце поршня; 15- Тарілка пропускного клапана; 16- Пружина пропускного клапана; 17. Обмежувальна тарілка пропускного клапана; 18- Направляюча втулка штока з фторопластовим шаром; 19- Обойма направляючої втулки штока; 20. Ущільнювальне кільце резервуара; 21- Сальник штока; 22- Захисне кільце штока; 23- Обойма сальника штока; 24- Гайка резервуара; 25- Опора буфера стиску; 26- Шток амортизатора; 27- Чашка пружини; 28- Резервуар амортизатора; 29- Циліндр амортизатора; 30- Дистанційна втулка; 31. Поршень у зборі з клапаном віддачі і пропускним клапаном; 32- Клапан стиску в зборі; 33- Втулка амортизатора в зборі; І Схема роботи амортизатора; ІІ Хід стиску; III Хід віддачі.
Рисунок 1.6 - Амортизатор задньої підвіски MITSUBISHILANCER
Поршень 13 металокерамічний, має вісьмох вертикальних каналів, розташованих по окружностях двох радіусів. Канали, розташовані по окружностях більшого радіуса, перекриваються зверху тарілкою 15 пропускного клапана, що підгортається до них плоскою пружиною 16. Інші канали перекриваються знизу пакетом дисків клапана віддачі. Верхній диск 12 - дросельний, він має чотири вирізи по зовнішній окружності; наступні два диски 11 плоскі. Пакет дисків притискається пружиною 8 через опорну тарілку 10. Поршень у зборі з клапанами кріпиться на штоку гайкою 7, що фіксується розкернюванням торця штока в двох місцях. Між гайкою і нижнім диском клапана віддачі встановлена шайба 9, що охороняє диски від ушкодження при завертанні або відвертанні гайки. Для створення ущільнення служить металокерамічне кільце 14. На відміну від стійки передньої підвіски хід віддачі в амортизаторі обмежується більш жорстко упором розпірної втулки 30 в обойму 19 направляючої втулки штока. Практично стан амортизатора можна перевірити в такий спосіб: установити автомобіль на естакаду або оглядову канаву і розгойдати його за задній бампер, прикладаючи зусилля 40..50 кгс. При справних амортизаторах число вільних коливань кузова не повинне перевищувати трьох: від’єднати нижню точку кріплення амортизатора і прокачати його рукою. Справний амортизатор прокачується плавно, без провалів і заклинювань, з невеликим опором, що при ході відбою повинний бути більше, ніж при ході стиску.[1]
1.2.4 Колеса
Колеса автомобіля MITSUBISHILANCER складається з пневматичної шини, обода, диска і маточини. Шини – радіальні, з дорожним рисунком протектора. Відношення висоти до ширини профіля Н/В – 0,7, розташування ниток корда радіальне. Число шарів корда в 2 рази менше ніж у діагональних шин. Брекер шини виготовлений з металічного корда, який забезпечує високу жорсткість протектора і більш рівномірний його знос. Шини мають велику радіальну еластичність, менше опору кочення, більш високі вантажопід’ємності і срок служби, менше нагріваються при роботі. Шини підвищують тягово-швидкісні властивості, паливну економічність і керованість автомобіля. Розмір шин 165/70R14, де 165 – ширина профіля в міліметрах; 70 – відношення висоти до ширини профіля в процентах; R – радіальна; 14 – посадочний діаметр шини в дюймах. Внутрішній тиск повітря в шинах передніх і задніх коліс 0,2 МПа.
Обід і диск коліс(Рисунок 1.7 б) – стальні, штамповані. Обід 5 – нерозбірний, глибокий, з конічними полками, має в середній частині виїмку 4. Розмір обода 115J-330(4 1/2J-14). До обода приварений диск 1. В диску виконані отвори 2 для кріплення колеса, отвори 6 для направляючих штифтів і отвори 3, що покращують охолодження гальм і шин, полегшують монтаж і демонтаж колеса, а також зменшують його масу. Маточина переднього колеса встановлена в поворотному кулаку на двухрядному шариковому підшипнику закритого типу. Підшипник фіксується в поворотному кулаку стопорними кільцями. Маточина за допомогою внутрішніх шліців з’єднана з хвостовиком корпуса зовнішнього шарніра привода передніх коліс і кріпиться на ньому гайкою, яка закривається декоративним пластмасовим ковпаком.
де: а, б) 1 - до обода приварений диск, 2 – отвори для кріплення колеса, 3 – покращують охолодженість, 4 – виямка обода, 5 – обод.
Рисунок 1.7 - Обід і диск колеса автомобілівMITSUBISHILANCER
До маточини кріпиться направляючими штифтами гальмівний диск. Штифти центрують відносно маточини колесо, яке кріпиться до неї сферичними болтами. Цими ж болтами додатково кріпиться до маточини гальмівний диск. Маточина заднього колеса встановлена на осі на закритому двухрядному підшипнику, який фіксується в маточині стопорним кільцем. Маточина кріпиться на осі за допомогою гайки, що закривається пластмасовим ковпаком. Вісь маточини колеса разом з гальмівним щитом кріпиться болтами до фланця подовжнього важеля задньої підвіски. До маточини сферичними болтами прикріплюються гальмівний барабан і колесо.
Запасне колесо на автомобілі MITSUBISHILANCER розміщується в багажному відділенні. Воно розташовано там під полом в горизонтальному положенні.[1, 3, 4]
Рисунок 1.8а. - Основні розміри для провєрки взаємного положення точок кузова.
MITSUBISHILANCER 4-DOORSEDANTYPECKwith 1996y.v.
Рисунок 1.8б. - Основні розміри для провєрки взаємного положення точок кузова.
1.3.2 Бампери
На рисунку -1.9 – 2.1 показано передній бампер автомобіля LANCER
Де показано як правильно його знімати щоб не поламати.
де: 1 – Противотуманна фара; 2 – болти; 3 – підсилювач переднього бампера; 4 – декоративна панель противотуманної фари;5 – панель кріплення; 6 – передній бампер.
Рисунок 2.1 - Передній бампер автомобіля LANCER:
На рисунку – 2.2 – 2.3 ми можем побачити задній бампер автомобіля LANCER.
На рисунку – 2.4 ми можем побачи капот автомобіля LANCER.
де: 1 – Замок капота; 2 – Ручка відкривання капота; 3 – Поперечна балка; 4 - Поперечна балка (автомобілі з кондиціонером);5 – Резиновий буфер; 6 – Упор капота; 7 – Трос відкривання капота; 8 – Трубопровід стеклоомивателей; 9 – Капот; 10 – Петля капота.
Рисунок 2.4 - Капот LANCER .
Кришка Багажника
де: 1 – Резиновий буфер; 2 – Фіксатор циліндра замка кришки багажника; 3 – Циліндр замка кришки багажника; 4 – Замок багажника; 5 – Торсони; 6 – Кришка багажника; 7 – Петля кришки багажника; 8 – Плита замка кришки багажника; 9 – Ручка відкривання кришки багажника; 10 – Трос відкривання кришки багажника; 11 – Прокладка.
Рисунок 2.5 - Кришка багажника автомобіля LANCER.
де: 1 – Бризговики; 2 – Підкрильник; 3 – Боковий вказатель повороту;
4 – Переднє крило.
1.3.5 Двері
На рисунках – 2.7 – 3.1 ми можем розглянути повну розбору і зборку дверей автомобіля LANCER.